Czas spędzany z dziadkami kojarzy się z czytaniem bajek i z zapachem świeżej szarlotki. Jakie wspomnienia będą mieć wnuki dziadka, który organizuje największe koncerty rockowe, czy babci, która skazuje na dożywocie zatwardziałych przestępców? To okaże się, kiedy dorosną wnuki Anny Marii Wesołowskiej i oraz Jurka Owsiaka.

  David Kaszlikowski i Eliza Kubarska tworzą jeden z najbardziej aktywnych duetów alpinistycznych w Polsce. Wspinali się na szczyty od Alaski aż po Madagaskar. Jednak alpinizm to nie jedyna ich pasja. Razem przygotowują wystawy fotograficzne oraz filmy, ukazujące ich ekstremalne wyprawy. Co jeszcze łączy ich oprócz zamiłowania do podróży?

  Magdalena Różczka jest ambasadorką kampanii „Kołysanki z miłością”. Efektem projektu było nagranie płyty z udziałem wyjątkowych artystów. Do studia nagraniowego, obok Magdaleny Różczki, zaproszeni zostali: Sonia Bohosiewicz, Marzena Rogalska, Anna Dereszowska, Marcin Kindla, Andrzej Grabowski, Magdalena Łyczko, Mariusz Totoszko, Stachursky oraz Andrzej Rybiński. Na co zostanie przekazany dochód ze sprzedaży tej kompilacji?

  Kobiety coraz częściej dochodzą do władzy w biznesie. Mają coraz więcej do powiedzenia na scenie politycznej i arenie społecznej. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Iwonę Kossmann i Joannę Przetakiewicz, prawdziwe kobiety biznesu. Dowiedzieliśmy się od nich ,jak wygląda sytuacja kobiet na dzisiejszym rynku pracy. Jak pogodzić karierę zawodową i życie prywatne?

  W Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska wybrała się do fabryki ubrań w Łodzi i wzięła pod lupę ciuchy z górnej i niższej półki. Czy naprawdę t-shirt za kilkaset złotych jest lepszej jakości od tego za kilkadziesiąt złotych?

  Każde dziecko potrzebuje babci, a babcia wnuczka. Rusza projekt „Generacje – kreacje. Sztuka dialogu pokoleń" mający na celu zachęcenie seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku do współpracy z dziećmi z domów dziecka. W studio Dzień Dobry TVN gościliśmy autorkę projektu Elżbietę Olszewską, seniorkę Jadwigę Frankowska-Fiszer oraz 12 letniego Andrzeja i jego brata 10 letniego Roberta.

  W Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z twórczynią polskiego języka migowego dla niemowląt Danutą Mikulską, która wraz z siostrą Joanną Kołodziejską i bratową Magdaleną Jakubowską prowadzi klub dla dzieci, w którym uczy migać dzieci. Do klubu mogą uczęszczać niemowlęta już od 6. miesiąca życia.

  W jakim wieku kobiety powinny wychodzić za mąż? Czy lepiej poczekać z tą decyzją, czy nie? O tym, czy istnieje idealny moment, żeby wyjść za mąż rozmawialiśmy z dziennikarką Katarzyną Lengren, psycholożką Joanną Heidtman, aktorką Aleksandrą Szwed oraz z modelką Kamilą Szczawińską.

  Jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży? Jakie dyscypliny są zakazane dla kobiet w ciąży? W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy trenera Piotr Łukasiaka, ginekologa Grzegorza Południewskiego oraz snowboardzistkę Jagnę Marczułajtis. Czy będąc w ciąży zrezygnowała z aktywności fizycznej?

  "Operacja mieszkanie" to nowy cykl w Dzień dobry TVN. Nasi specjaliści, którzy profesjonalnie zajmują się projektowaniem wnętrz, pomagają widzom w zaaranżowaniu ich mieszkań. Projektanci Joanna Fabicka i Michał Strawa pomogli już Justynie i Bartkowi w urządzeniu mieszkania. Zobacz, jak sobie poradzili z pierwszym wyzwaniem!

  Jak pokazują najnowsze badania Megapanelu PBI/Gemius połowa polskich dzieci w wieku 7-15 lat, które korzystają z Internetu, wchodzi na strony erotyczne. Dlaczego dzieci to robią? Skąd i, czy w ogóle, powinny czerpać wiedzę o seksie? O to zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza i Barbarą Falandysz, która wychowała czwórkę dzieci.

  Żyjemy w czasach, gdy kobieta musi często stawać przed trudnym wyborem, czy zająć się wychowaniem dzieci, czy poświęcić karierze. Presja społeczna, by robić karierę a jednocześnie spełniać się jako matka sprawia, że współczesne kobiety mają prawo czuć się zagubione. Czy można pogodzić macierzyństwo z karierą, gdy jest się samotną matką?

  W swojej wędrówce po niezwykłych miejscach w Polsce, Łukasz Radwan trafił do Pałacu w Wojanowie. Po wojnie zamieniony w PGR-owski hotel robotniczy sukcesywnie niszczał, aż wreszcie całkowicie spłonął. Na szczęście znalazł się człowiek, który odbudował ten wspaniały Pałac i przywrócił mu dawną świetność. Kim jest tajemniczy wybawiciel?

  Szacuje się, że poza Chinami ponad 25 mln osób na świecie uczy się języka chińskiego. Także w Polsce chętnych jest coraz więcej. Coraz większa ilość rodziców decyduje się na organizowanie swoim pociechom kursów języka chińskiego, zamiast tych najpopularniejszych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy 2,5 letniego Janka, 6 letniego Dominika, którzy uczą się chińskiego oraz ich mamę Monikę Sobol.

  17-letni Dariusz Świercz wywalczył w Indiach złoty medal szachowych mistrzostw świata Jest pierwszym Polakiem, w 61-letniej historii tych rozgrywek, który zdobył złoto. Trzyma w szachu najtęższe głowy tego sportu. Gościliśmy go w kawiarence TVN Cafe. Od kiedy gra i jak zaczęła się jego przygoda z szachami?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy znane mamy, czyli Annę Kalczyńską, dziennikarkę TVN24, aktorkę Ewę Gorzelak oraz uczestniczkę Top Model Martę Szulawiak. Czy brały pod uwagę aspekt materialny, kiedy decydowały o poczęciu dziecka?

  Nasza reporterka Emila Sawicka postanowiła sprawdzić, ile czasu marnujemy w ciągu dnia. Przez cały dzień chodziła z zegarkiem w ręku. Zobaczcie do jakich wniosków doszła. Ile czasu poświęcamy na pracę, naukę, sprzątanie czy gotowanie?

  Dojrzałych matek z roku na rok jest coraz więcej. Niektóre kobiety na dziecko po 40. decydują się świadomie. Czym dojrzałe mamy różnią się od młodszych mam? Jakie jest dojrzałe macierzyństwo? W studiu dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Skrzynecką, kt óra spodziewa się pierwszego dziecka, dziennikarką Agnieszką Litorowicz – Siegert, z ginekologiem dr Witoldem Rogiewiczem oraz z aktorką Oriną Krajewską.

  Amerykańskie badania pokazują, że 62 proc. pracujących singli doświadczyło odmiennego traktowania w pracy. Te kobiety, które mają dzieci nie dostają nadgodzin i wybacza się im spóźnienia. Tymczasem singielka tyra za wszystkich, bo przecież nikt na nią w domu nie czeka. W studio „Dzień Dobry TVN” gościliśmy dziennikarkę Magdalenę Żakowską, dziennikarkę Barbarę Stanisławczyk, psycholożkę Annę Wolfarth oraz singielkę Aleksandrę Nawrocką.

  Stosując formy zmiękczone - cofamy się do dzieciństwa. Staramy się w ten sposób zaznaczyć wyłączność i ważność danej relacji. Kod intymny jest bardzo ważny dla partnerów - mówi seksuolog Grzegorz Wojas. - W naszej kulturze bardzo popularne są także zdrobnienia imion - dodaje dr Wojciech Suliga, antropolog kultury.

  Pierwsza miłość zostaje w pamięci na długo. Często bywa tak, że kolejnych partnerów dobiera się według tego pierwszego - mówi aktorka Monika Jarosińska, która swoją pierwszą miłość pamięta do dziś. A jak swoją pierwszą miłość wspomina Anna Ibisz i Katarzyna Zielińska?

  Czy fantazje seksualne są zboczeniem? O czym fantazjują mężczyźni, a o czym kobiety? Kobiety najczęściej fantazjują o seksie z nieznajomym, z mężczyzną, który jest dobrze zbudowany, silny i opiekuńczy, czyli jest bardziej strażakiem niż intelektualistą - uważa seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  Seks może być sposobem na ucieczkę przed samotnością, depresją, nudą, może być także narzędziem kontroli oraz dominacji. Czym jest nieseksualny seks? O tym prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  Żony polskich polityków opowiedziały nam, jak wygląda ich życie rodzinne i czy politycy są seksowni...

  Co ma wpływ na orientację seksualną? Czy każdy człowiek ma w sobie pierwiastek przeciwnej orientacji? Czy biseksualizm rozwijają w człowieku uwarunkowania biologiczne czy kulturowe? Co na ten temat ma do powiedzenia seksuolog Michał Lew-Starowicz i antropolog kultury dr Jan Witold Suliga?

  Unia Europejska stworzyła oficjalną klasyfikację penisów. Polscy seksuolodzy przyznają, że średnia dla naszego kraju jest dosyć niska. Według raportu zajmujemy jedno z ostatnich miejsc pod względem długości członków w Europie. Wyprzedzają nas nawet Niemcy. O tym czy długość członka świadczy o męskości porozmawialiśmy z aktorem Tadeuszem Plucińskim, który szczyci się tym, że liczba jego kochanek przekroczyła trzy tysiące, Michałem Pirógiem oraz seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Iga Wyrwał, która zawojowała magazyny dla mężczyzn w Wielkiej Brytanii . Polka została okrzyknięta posiadaczką najpiękniejszego biustu na świecie!

  Wazektomia to chirurgiczne przerwanie lub podwiązanie nasieniowodu. Zabieg prowadzi do bezpłodności, którą jednak można przywrócić, ale tylko w 30 proc. przypadków. Nie wpływa ona na popęd płciowy i potencję. Czy skuteczność tego zabiegu jest natychmiastowa? Gościem Dzień dobry TVN był dr Eugeniusz Siwik, ginekolog i położnik, właściciel kliniki przeprowadzającej wazektomię.

  Naukowcy potwierdzają, że mężczyźni o niskim głosie mogą liczyć na większą popularność u kobiet. Prawdopodobnie kobiety uznają, że mężczyzna o niższym głosie jest silniejszy, zdrowszy, bardziej męski i tym samym może być "lepszym materiałem" na ojca. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mężczyzn, którzy mają to "coś" w głosie.