Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo: "To są nielegalne spotkania ludzi, którzy chcą się wyszaleć. Nie łączmy, błagam, piractwa drogowego ze słowem wyścig, czy rajd. (...) Jest to wszystko skrajnie niebezpieczne". Kim są ludzie, którzy ścigają się ulicami miast? Jakimi cechami osobowości się charakteryzują? Jaką potrzebę realizują narażając przy tym na szwank zdrowie i życie swoje oraz przypadkowych osób? "Dlaczego to robią? (...) w 40-to milionowym narodzie mamy JEDEN homologowany tor wyścigowy. Jeden, słownie JEDEN. Na którym, uwaga, panuje strefa ciszy... (...). Nie mamy gdzie się ścigać, mamy czym się ścigać - dlatego robimy to nielegalnie"
"Występowanie przed ludźmi, kiedy ludziom daje się tę energię, a ludzie te energię oddają w postaci braw... no niesamowite! Dlatego to się robi, bo to jest adrenalina, która napędza". Poznajcie Martę Jabłońską, która jest Mistrzynią Europy i Świata Mażoretek oraz jej koleżanki z zespołów "Scarlet" i "Seniority". Ile pracy trzeba włożyć w tak perfekcyjnie zgrany występ? Jak zaczęła się jej kariera mażoretki? Zobaczcie!
Helen Mazanova to Ukrainka mieszkająca w Polsce od 4 lat. Prowadzi popularny wśród internautów kanał video, na którym umieszcza filmiki ukazujące jej zmagania z językiem polskim i polską codziennością. Helen i jej męża Denysa zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Dlaczego zdecydowali się przyjechać do Polski? Gdzie nauczyli się naszego języka? Czym się zajmują w Polsce? Jakie są ich odczucia co do relacji polsko-ukraińskich?
Według seksuologów wystarczą dwa tygodnie bez seksu, aby między parą powstał spory dystans, który potem trudno zmniejszyć. Jak pielęgnować intymność na różnych etapach związku. Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką i blogerką Ewą Pacułą, seksuolog Izabelą Jąderek oraz modelem Michałem Baryzą.
Wiele samotnych matek musi zmagać się z ogromem wydatków i obowiązków, które czasami je przerastają. Niestety część z nich nie może liczyć na pomoc państwa. Dlaczego? O sytuacji samotnych matek w Polsce rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Małgorzatą Kolińską-Dąbrowską.
Nauczycielem Roku 2018 został miłośnik powieści o Harrym Potterze - Przemysław Staroń z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie. Na szkolnego Nobla zapracował niestandardowym podejściem do młodzieży i edukacji. Przez swoich kolegów i uczniów jest doceniany za wykorzystywanie nowoczesnych metod nauczania i nowych technologii. Jak wpadł na pomysł, aby szkołę połączyć z magią? Dlaczego postanowił w swojej pracy wykorzystywać media społecznościowe? Czego się uczy od swoich uczniów? O swoim niezwykłym podejściu do edukacji Przemek opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.
Bogdan Kubicki kilka lat temu przeprowadził się z rodziną do Niemiec. Nadal jednak pracuje w Polsce. Dlaczego zdecydował się na emigrację? Jak wygląda jego życie na dwa domy? Czy myśli o powrocie na stałe do Polski?
Poznajcie najliczniejszą rodzinę lotniczą w Polsce. Wieczorkowie w międzynarodowej rywalizacji w przeciągu 32 lat zdobyli ponad 100 medali! Co im daje latanie?
Jak Nowozelandczyk - John Borrell, były korespondent wojenny, który przez lata podróżował po świecie relacjonując kolejne konflikty zbrojne stał się właścicielem pensjonatu na Kaszubach? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z Johnem i jego żoną Anną Rospond Borrell.
Studenci i wykładowcy uczelni medycznych nie wyobrażają sobie nauki anatomii i ćwiczeń z zakresu wykonywania zabiegów chirurgicznych bez użycia fantomów. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan odwiedził zakład, w którym wykonuje się takie modele. Zobaczcie, jak powstają fantomy.
Sterydy w sporcie profesjonalnym były, są i będą, ale coraz częściej sięgają po nie ci, którzy zajmują się aktywnością fizyczną tylko amatorsko. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, które marzą, żeby sławą dorównać swoim pięknym i wysportowanym idolkom. Do czego prowadzi zażywanie sterydów? Jak leczyć uzależnienie od anabolików? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman i trenerem personalnym Darkiem Brzezińskim.
Jak zaplanować miesięczne wydatki, by wystarczyło nam do kolejnej wypłaty? O radę zapytaliśmy Pawła Swinarskiego. Psycholog biznesu podpowiedział, co zrobić, by jeszcze zaoszczędzić, a nawet zainwestować.
Czy można wyrobić dziecku paszport bez zgody drugiego rodzica? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Elizę Kunę. Prawniczka zaznaczyła, że w przypadku dowodu osobistego, wystarczy zgoda jednego z opiekunów. Natomiast jeżeli chcemy wyrobić dziecku paszport, niezbędna jest zgoda obojga rodziców. Oboje muszą się też stawić w urzędzie. Co zrobić, kiedy jeden z rodziców mieszka na granicą? Problem pojawia się również w sytuacji, kiedy rodzice dziecka rozstają się w konflikcie. Do kogo zwrócić się wówczas o pomoc?
Dlaczego niektórzy mężczyźni znikają z życia partnerki bez słowa wyjaśnienia? Kobiety są zwykle w takiej sytuacji zrozpaczone. Często szukają winy w sobie... Czy nieumiejętność zakończenia związku z klasą jest przejawem tchórzostwa czy można ją potraktować jako "wyjście po angielsku"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutkę Joannę Godecką, Michała Kempę oraz Wojciecha Brzozowskiego, z którymi porozmawialiśmy o tym, jak zrywają mężczyźni.
Kiedy Agnieszka Osiecka miała 23 lata, wyjechała do Paryża i tam zakochała się w starszym o 30 lat redaktorze paryskiej Kultury, Jerzym Giedroyciu. O tajemnicach poetki i romansie, o którym nikt nie wiedział opowiedziała w Dzień Dobry TVN pisarka Manuela Gretkowska.
Niestety są osoby, które po zrobieniu zakupów przez internet i odebraniu paczki, odkryły, że zawiera ona niezamówione przedmioty. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy przy kurierze można sprawdzić zawartość paczki? O tym w Dzień Dobry TVN mówił rzecznik prasowy UKE Martin Stysiak.
W krakowskim teatrze im. Juliusza Słowackiego zawieszono nową kurtyną. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że ponad 100 lat temu zaprojektował ją sam Stanisław Wyspiański. Skąd się wzięła właśnie w tym teatrze? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Jak rozpoznać, że nasz partner może mieć skłonności do przemocy? Jak wzmocnić poczucie własnej wartości i stawić opór? Gościem Dzień Dobry TVN była Ewelina Bazyluk, terapeutka, która pracuje z ofiarami przemocy domowej: "Nikt nie ma prawa mnie obrażać, nikt nie ma prawa mnie popychać, nikt nie ma prawa niszczyć moich rzeczy".
Wiele samotnych pań zadaje sobie takie oto pytania: Jakie kobiety pociągają mężczyzn? I dlaczego mniej atrakcyjne koleżanki mają większe powodzenie? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy przyjrzeć się wyborom panów i o opinie zapytaliśmy psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską i seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.
Rodzeństwo Sophie i Szymon Reich dostało się do finału 7. edycji Top Model. Kto wpadł na pomysł, aby zgłosili się do programu? Czym się zajmują na co dzień? Gdzie mieszkają? Rodzeństwo i ich mamę - Barbarę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Jak wygląda życie rodzin, w których jedno z rodziców na stałe pracuje za granicą i widują się jedynie kilka razy w roku. Karolina Gałła: "Ja mam swoje życie tutaj, on ma swoje życie tam. Staramy się w jakiś sposób żyć normalnie"
Czego brakuje polskim kierowcom? Dlaczego wciąż tak dużo osób ginie na naszych drogach? Na co powinniśmy zwracać większą uwagę? O błędach, które popełniamy za kierownicą rozmawialiśmy z Pawłem Płuską, dziennikarzem Faktów TVN i Sylwestrem Pawłowskim, ekspertem propagującym zasady bezpieczeństwa na drodze: "Wydaje nam się, że potrafimy jeździć. (...) Dzisiaj do końca dnia w Polsce 8 osób zginie, 108 będzie rannych, w tym troje dzieci..."
Leszek Torzecki i jego 7-letnia córka Michalina od dwóch lat razem rapują. Są zgranym duetem, o czym mogli się przekonać jurorzy i widzowie programu "Mam Talent". Jak doszło do tego, że zaczęli rapować? Kiedy pierwszy raz wystąpili razem? Czy Leszek sam tworzy teksty? Duet gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Pojawiły się pogłoski, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Gdy to nastąpi nie tylko wzrosną raty kredytów hipotecznych, ale również spadnie zdolność kredytowa. Czy jest to już przesądzone? Jak obliczyć, o ile może wzrosnąć rata kredytu? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ekonomistkę Katarzynę Iwanoską.
Właśnie ukazała się książka "Ojciec, czyli o Pieronku". Jest to opowieść różnych osób o biskupie Tadeuszu Pieronku. Czy sam biskup czytał już książkę? Czy ma do siebie dystans? Czy podoba mu się to, w jaki sposób mówi się dziś o Kościele w Polsce? Z bp. porozmawialiśmy również o filmie Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Czy sądzi, że film będzie miał rolę oczyszczającą dla kościoła w Polsce?
Karolina Krasnodębska jeździ na nartach odkąd skończył trzy lata. Na stoku Karolina nie boi się prędkości. Dzięki ciężkiej pracy sukcesy przyszły dość szybko. Karolina ma na swoim koncie tytuł mistrzyni i vice-mistrzyni Polski w slalomie gigancie. Zdaniem ekspertów Karolina ma ogromne szanse, by zostać jedną z najlepszych narciarek alejskich w kraju. W tym roku nastolatka zakwalifikowała się na obóz do USA, który prowadziła Lindsey Vonn, najlepsza na świecie narciarka alpejska. Karolina była jedyną Europejką na tym obozie. Jak go wspomina? W studiu Dzień Dobry TVN narciarka opowiedziała o swoich planach. Karolinie towarzyszył dumny tata Konrad Krasnodębski. Czy przeżywa zawody córki? W jaki sposób Karolina nadrabia zaległości w szkole?
Szymon Grzybacz to młody wokalista, który wprawił w zachwyt jurorów w ukraińskim programie "X-Factor". Dlaczego zdecydował się akurat na ukraińską edycję? Jak został przyjęty na Ukrainie? Na co dzień pracuje jako realizator dźwięku i światła. Czy jego praca pomaga mu w przypadku muzycznych występów? Jakie ma obecnie plany?
Patriotycznego wiersza Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś? Polak mały" uczy się już każdy pierwszoklasista. Okazuje się, że szkolna nauka i żmudne przygotowania do apeli nie idą w las. Patriotyczne uniesienie towarzyszy polskim uczniom od najmłodszych lat, ale czy zostaje w sercu na zawsze? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Język urzędniczy jest dla przeciętnego odbiorcy niezrozumiały. Co sprawia nam największą bolączkę? Na ulicach Warszawy sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chazjer. 3 października Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przyjęło tzw. deklarację prostego języka. Czy poprawi ona komunikację z obywatelami? W jaki sposób powinny być pisane pisma urzędnicze? Zapytaliśmy o to dr Tomasza Piekota oraz dr Grzegorza Zarzecznego. Który język urzędowy jest najtrudniejszy do zrozumienia?
Anita Dolly Panek urodziła się w Krakowie w zasymilowanej żydowskiej rodzinie. Kilka dni przed wybuchem II Wojny Światowej wyjechała z rodzicami na wakacje do Francji. Tam zastała ich wiadomość o napaści na Polskę. Ojciec Anity zdecydował, że całą rodziną wyemigruję do Brazylii. Miał to być pobyt tymczasowy. Życie potoczyło się tak, że Dolly Panek skończyła tam studia i rozpoczęła pracę. Była prekursorką pierwszych studiów biochemii w Brazylii. Po 76 latach życia w Ameryce Łacińskiej wróciła do Krakowa. Obecnie mieszka z wnukiem Carlosem, który przyjechał do Polski na studia. Jak się tu czują? Co robią w czasie wolnym?