Święta Bożego Narodzenia za niecały miesiąc. Przed nami wiele obowiązków i wiele wyzwań. Jak przygotować się na święta i nie zwariować? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: ekspert ds. zachowań społecznych kobiet Katarzyna Pawlikowska, pisarka Katarzyna Lengren oraz aktorki: Paulina Holtz i Sylwia Gliwa.
W Nieborowie znajduje się Pałac Radziwiłłów oraz Manufaktura Majoliki, która znów po 137 latach jest prowadzona przez rodzinę. Założył ją Michał Piotr Radziwiłł w 1881 roku.
Aleksandra i Paweł pobrali się w bardzo młodym wieku - ona miała 16 lat, a on - 18. Mają dwuletnią córeczkę Maję. Przed ślubem znali się dwa lata. Decyzja o wstąpieniu w związek małżeński była wspólna. Jakie warunki według polskiego prawa musieli spełnić, aby się pobrać? Czy ich związek jest udany?
Większość z nas zaczyna przygotowania do świąt Bożego Narodzenia tydzień przed. Ale są i tacy, którzy planują je dużo, dużo wcześniej, na przykład w kwietniu... Dlaczego to robią? Nie lubią stać w kolejkach tuż przed świętami? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
We wczorajszym finale 11. edycji Mam Talent wystąpili: iluzjonista, akrobaci, tancerze, muzycy, wokaliści i sportowcy. Dali z siebie wszystko, ale największe wrażeniach na widzach zrobił występ duetu Duo Destiny. Akrobatów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak się czyją po finale. Co jest najważniejsze w ich występach - historie, którą przedstawiają czy wykonywane przez nich ewolucje? Czy często trenują? W jaki sposób? Jak wygląda ich praca nad show? Co zamierzają robić po Mam Talent?
Kot egipski to jedna z najstarszych naturalnych ras kotów. Wielu badaczy sugeruje nawet, że może być on protoplastą wszystkich znanych obecnie ras. Charakterystyczną cechą egipskich kotów mau są cętki – znajdują się one zarówno na futrze, jak i na skórze.
Koty burmskie wywodzą się z dalekiej Azji, a pierwsze wzmianki o istnieniu tej rasy pochodzą z XIV wieku. Koty burmskie wyróżniają się niepowtarzalnym, nieco egzotycznym wyglądem, dużą aktywnością oraz bardzo przyjaznym usposobieniem.
Kot birmański nazywany jest świętym kotem z Birmy nie tylko dzięki legendom, które towarzyszą tej rasie, ale także z uwagi na wyjątkowo wyważony charakter i piękny wygląd. To koty, które potrafią stworzyć z właścicielem wyjątkową więź.
Każdy człowiek posiada na swoim ciele miejsca szczególnie wrażliwe na dotyk. Strefy erogenne to te czułe miejsca, których pieszczenie powoduje wzrost podniecenia seksualnego. Strefy erogenne mężczyzn są rozmieszczone w innych miejscach na skórze niż strefy erogenne kobiet i nie są ograniczone tylko do męskich narządów płciowych. Warto wiedzieć, gdzie się znajdują, aby zapewnić sobie i partnerowi nowe doznania seksualne.
Bryczesy powinny spełniać przede wszystkim swoje zadanie, czyli zapewniać komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dobrze dopasowane, elastyczne i niekrępujące ruchów – mają chronić wewnętrzną stronę nóg przed otarciami. Na wybór bryczesów składa się kilka czynników, m.in stopień zaawansowania naszej jazdy. To w efekcie przekłada się na to, jaki lej powinny mieć bryczesy – pełny czy częściowy.
Czy crossover to coś à la SUV? A może SUV zawiera elementy crossovera, czy odwrotnie? Czym różnią się od siebie te dwa typy aut? Znajdźmy różnice pomiędzy nimi i zdecydujmy, co wybrać - SUV czy crossover?
Obrzeża trawnikowe to przydatne narzędzie nie tylko w naszym ogrodzie, ale także w przestrzeni miejskiej. W artykule podpowiemy, do czego dokładnie służą obrzeża trawnika oraz z jakich materiałów najczęściej się je wykonuje. Zapraszamy.
Ice Cross to ekstremalne łyżwiarstwo zjazdowe, które polega na tym, że zawodnicy ścigają się po specjalnie przygotowanych lodowych torach, pełnych przeszkód. Wśród Polaków, którzy trenują ten sport jest Robert Grochowicz. Co mu się spodobało w ice crossie? Jak wyglądają zawody w tej dyscyplinie sportu? Czy zawodnicy mogą sobie przeszkadzać podczas wyścigu?
Akcesoria samochodowe mogą być przydatnymi gadżetami ułatwiającymi życie osobom, które dużo czasu spędzają za kierownicą. Jakie części i akcesoria samochodowe warto kupić?
Stylowa i funkcjonalna zabudowa wanny to często decydujący element wykańczania łazienki. Może być wykonana z płytek, drewna lub szkła, najważniejsze jednak, aby współgrała z resztą wystroju. Podstawą obudowy jest stabilna nośna konstrukcja, którą wykonamy z płyt karton-gips, bloczków, styropianu lub akrylu.
Amur biały to przedstawiciel gatunku karpiowatych. Jest obiektem pożądania przez wędkarzy, ze względu na swoje imponujące rozmiary. Nie jest rybą prostą do złowienia, bowiem cechuje się sprytem i ostrożnością. Sprawdź co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się na wędkowanie. Gdzie zamieszkują amury i na co dają się złapać?
Kamila Kielar jest podróżniczką, która najchętniej jeździ na Alaskę, do północnej Kanady, Laponii i dalekiej Rosji. Co ją pociąga w tamtych rejonach? Dlaczego woli podróżować samotnie? Czy w czasie wypraw dochodziło do niebezpiecznych sytuacji? Kamila interesuje się również niedźwiedziami. Co ją fascynuje w tych zwierzętach? Co robi, kiedy spotyka je na swojej drodze?
Siatkarze Politechniki Warszawskiej i Zaksy Kędzierzyn Koźle połączyli siły i razem przygotowali Szlachetną Paczkę. Kto jest jej adresatem? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN siatkarza Andrzeja Wronę. W jakie jeszcze akcje jest zaangażowany nasz gość?
14-letni Jakub Gogol z Żor jest Mistrzem Polski w squashu w kategorii U15. W przyszłości chciałby zdobyć Mistrzem Świata w tej dyscyplinie sportu. Ma też ambicje, które nie są związane ze sportem - marzy o zostaniu lekarzem. Jak godzi naukę ze sportem? Dlaczego zajął się właśnie squashem? Ile czasu poświęca na treningi? Jak wspierają go najbliżsi? Jakuba i jego rodziców gościliśmy Dzień Dobry TVN.
Zobaczcie jak wygląda szkolenie dla uczniów, które pokazuje im jak zachować się w sytuacji zagrożenia!
Magdalena Piekarska jest szpadzistką, która pokonała nowotwór. Jaki trening przygotował dla Magdy Qczaj? Zobaczcie!
Marcin Sawicki wybrał się na prawdziwie męskie warsztaty organizowane przez Toma de Wintera, żeby dowiedzieć co to właściwie znaczy "być mężczyzną". O męskości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem - Piotrem Mosakiem.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Armenena Mekhayan, z którym porozmawialiśmy o tym, czym są iluzje optyczne i co mówią o nas samych.
Według najnowszych badań GUS, w Polsce co roku średnio 20 tys. nastolatek rodzi dzieci. Stanowi to 4% wszystkich porodów w naszym kraju. Jak dziś wygląda życie nastoletnich matek? Czy bycie nastoletnią matką jest obecnie powodem do wstydu?
Żółtaczka występuje u niemowląt fizjologicznie i z reguły nie jest przyczyną do niepokoju. Jednak zdarza się, iż świadczy ona o poważnym stanie chorobowym. Ważne jest zatem rozróżnienie fizjologicznej i patologicznej postaci żółtaczki.
W Polsce pojawił się nowy sharing'owy hit - elektryczna hulajnoga. Jak działa? Wystarczy do niej podejść, zeskanować kod i ruszyć w miasto - bez kasku, po chodniku, między ludźmi. Prędkość jaką można osiągnąć na tym sprzęcie to 26 km na godzinę. Na elektryczną hulajnogę wskoczył reporter Filip Chajzer. Ile zapłacił za przejażdżkę po mieście? Przy okazji dowiedział się również, że elektryczne hulajnogi wyjęte są spod prawa, albo inaczej: prawo za nimi nie nadąża. Jak więc traktowana jest przez przepisy osoba jeżdżąca na elektrycznej hulajnodze? Czy może poruszać po ścieżce rowerowej i ulicy?
Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy lat 60-tych: "Początki były bardzo trudne ale tym się nie zrażałem, trenowałem dalej, aż do momentu, kiedy udało mi się kupić rower prawdziwy, nadający się do ścigania. (...) W 1964 roku na te moje wymarzone Igrzyska Olimpijskie pojechałem". Po zakończeniu kariery sportowej Pan Jak otworzył warsztat rowerowy.
Izabela Smolińska-Dahab jest muzułmanką i mieszka w Dubaju od 15 lat. Dlaczego przeszła na islam? Czy jej przemiana dotyczy także sposobu ubierania? Jak jej się żyje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Alicję Jaruk i Wiktora Dąbrowskiego, którzy we wczorajszym odcinku "Mam Talent!" weszli do finału. Czy wynik głosowania ich zaskoczył? Ile czasu przygotowywali się do swoich mistrzowskich występów? I co szykują na odcinek finałowy, który już za tydzień?
Sztuka współczesna jest w Polsce coraz bardziej popularna. Obrazy osiągają bardzo wysokie ceny. Już za kilka dni Aukcja Polskiej Sztuki Współczesnej. Wiele wskazuje na to, że w czasie aukcji padnie rekord. Chodzi o dzieło Romana Opałki oraz Wojciecha Fangora. O szczegółach aukcji w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Juliusz Windorbski, prezes domu aukcyjnego.