Czasami wystarczy odrobina kreatywności, aby zwykłe zajęcia pozalekcyjne lub wakacje zamienić w szaloną przygodę. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy nauczyciela geografii Jarosława Szulskiego , specjalistę od nietypowych wyjazdów. Towarzyszył mu jego uczeń Błażej Hejwowski. Jego wychowawca specjalizuje się w... porwaniach. Przekonaj się, czy dla okupu?

  Bycie modelką to ciężka fizyczna praca, nieustająca rozłąka z rodziną i wyrzeczenia. Jak w brutalnym świecie modelingu odnajduje się nastolatka? Jakie niebezpieczeństwa na nią czyhają? Na naszej kanapie w studio Dzień Dobry Wakacje zasiadły: Zuzanna Bijoch, 17-letnia modelka, Zofia Ragankiewicz, była modelka, a teraz manager oraz Lucyna Szymańska, managerka Anji Rubik i Zuzanny.

  Kolejny "Wakacyjny przegląd muzyczny" poświęcamy twórczość zmarłej niedawno Amy Winehouse. W studio Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dziennikarkę radiową Agnieszkę Sielańczyk.

  Nie straszna im burza, ulewa czy tornada. Wychodzą im nawet naprzeciw! W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Kamila Bogusławskiego i Artura Surowieckiego ze Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz. Jak pracują łowcy burz?

  Ks. Adam Boniecki, po jedenastu latach zrezygnował ze stanowiska redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", a tydzień temu pożegnał się z Krakowem. Wrócił do warszawskiej siedziby swojego zakonu. Dlaczego odszedł z Tygodnika i co zabrał ze sobą do nowego mieszkania? Czy antagonizmy pomiędzy krakowianami a warszawiakami to tylko mit?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy aktora Tomasza Stockingera i jego syna Roberta, których pasją jest tenis. Jak do tego doszło, że pasja ojca stała się również pasją syna? Kiedy pierwszy raz ojciec wygrał z synem i jakie to wzbudziło w nim uczucia? Czy mają jeszcze inne wspólne hobby?

  Specjalnie dla Dzień Dobry Wakacje, mistrzyni w skoku o tyczce i zwyciężczyni XII edycji "Tańca z Gwiazdami" pokazała swój niedawno urządzony dom. Kto urządzał mieszkanie Moniki i jakie były jej pierwsze słowa po wejściu do nowego mieszkania? Lekkoatletka opowiedziała także o swoich przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Korei.

  Dorota Gardias spotkała się w Juracie z najlepszą Polką w kitesurfingu oraz z Joanną Jabłczyńską i Anną Bosacką, które trenują tę dyscyplinę sportu.

  Zamieszkać w mieście czy na wsi? Gdzie będzie lepiej Twojej rodzinie? Czy w mieście rzeczywiście masz łatwiejszy dostęp do edukacji niż na wsi? Gdzie jest bezpieczniej? Zastanów się zanim podejmiesz decyzję o tym, gdzie zamieszkać.

  Wspinaczka górska i skoki na bungee. Te sporty do niedawna były dostępne tylko dla osób pełnosprawnych. Teraz tą adrenalinę mogą poczuć także osoby niepełnosprawne. W Dzień Dobry TVN pokazujemy, jak osoby z dysfunkcjami narządu ruchu uprawiają sporty ekstremalne.

  26 stycznia zakończyła się licytacja prestiżowego kalendarza Pirelli 2011 z autografem Anji Rubik. Słynna modelka pozowała do kalendarza przed obiektywem ekscentrycznego Karla Lagerfelda. Kalendarz przekazała redakcji DDTVN na aukcję na rzecz Fundacji TVN 'nie jesteś sam' podczas grudniowej wizyty w programie. Kalendarz został wylicytowany za kwotę 3.300 PLN.

  Nadchodzi weekend, a to oznacza, że czas wybrać książki na weekend! Anna Dziewit rekomenduje następujące książki: "Pomocy, żyję z chłopcem" Betty McLellan, "Pisarz, który nienawidził kobiet" Johna Leake'a oraz "W drodze na Hokkaido" Willa Fergusona. Zachęcamy do czytania!

  Gościem Reni Jusis była Małgorzata Desmond, która ukończyła kierunek Medycyna Żywienia na Uniwersytecie Thames Valley w Londynie oraz kurs Epidemiologii Żywienia w Imperial College London. Na co dzień zajmuje się poradnictwem dietetycznym w Dublinie, obecnie prowadzi badania w Klinice Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka, weryfikujące wpływ diet roślinnych na rozwój dzieci.

  Badania naukowe przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowodzą, że w trzecim roku związku relacje partnerskie są najbardziej narażone na napięcia i nieporozumienia, mogące prowadzić do trwałego kryzysu w związku. Jak sugerowali ankietowani za najczęstszą przyczynę konfliktów podawano: pieniądze, nienormowany czas pracy, brak romantyczności i brak starań o własny wygląd.

  Prezydent Bronisław Komorowski 20 kwietnia 2011 podpisał ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych. Część z jej rozwiązań otwiera drogę do rozwinięcia się na polskim rynku leasingu konsumenckiego. Zapisy ustawy obowiązują od 1 lipca 2011 roku. W studiu Dzień Dobry Wakacje o jego plusach i minusach i o tym, czym jest leasing konsumencki opowiedział ekonomista Marek Zuber.

  Adwokat Luka Szaranowicz radził w Dzień Dobry TVN, jak walczyć z nieuczciwym warsztatem samochodowym. Gdzie szukać pomocy i, jak dochodzić swoich praw? Co zrobić, by w przyszłość nie paść ofiarą nieuczciwych mechaników? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Luka w prawie".

  Po angielsku hotpants, po polsku szorty. Początkowo zarezerwowane dla striptizerek, szybko przeszły do kanonu mody. Dzisiaj szorty królują zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i w kolekcjach wybitnych projektantów. W Dzień Dobry TVN stylistka Ewelina Rydzyńska udowodniła, że krótkie spodenki są dobre na każdą porę i okazję.

  Z ekologiczną mamą Reni Jusis rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o fatalnym odżywianiu dzieci w przedszkolach. Przedszkolaki jedzą za dużo słodyczy i przetworzonych produktów. Razem z Reni w Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę dwójki dzieci, Alicję Szwintę-Dyrda, jedną z inicjatorek akcji "Zdrowy Przedszkolak".

  Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka nowego cyklu „Dzieciaki atakują” w Dzień Dobry TVN. Do studia zaprosiliśmy dziennikarkę TVN 24, Martę Kuligowską, mamę bliźniaków: Helenki i Franciszka oraz dietetyka Agatę Lewandowską. Udzielają naszym widzom praktycznych rad na temat karmienia dzieci, odpowiadają na pytanie, jak w wieloletniej rodzinie wykształcić dobre nawyki żywieniowe.

  Jak wspierać dziecko w jego rozwoju? Jak odpowiednio planować jego przyszłość? O tym rozmawiamy z psycholog Dorotą Zawadzką, doskonale wszystkim znaną Supernianią.

  Aneta Szóstakiewicz-Litych napisała do redakcji DDTVN e-mail, w którym opisała swoje przykre doświadczenia. Ksiądz z jej parafii, w małej pomorskiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają, z ambony podczas niedzielnej mszy św. powiedział, że nie posprzątała Kościoła. Pani Aneta poczuła się bardzo dotknięta, bo w jej odczuciu naruszył on prawo o ochronie danych osobowych, podając jej imię i nazwisko do publicznej wiadomości.

  Inżynierowie z Politechniki Łódzkiej zakończyli badania nad idealnym biustonoszem. Podważają one dotychczasowe podejście do kwestii doboru biustonosza głoszone przez brafitterki. Podstawową zasadą, jaką kierują się te ekspertki jest ciasny obwód i idealnie przylegająca do piersi miseczka. Czy źle dobrany biustonosz może być groźny dla zdrowia kobiety?

  Hipoterapia przynosi szczególnie dobre efekty w leczeniu zaburzeń psychicznych i fizycznych. - Zajęcia z hipoterapii pomagają w zharmonizowaniu ruchu, pobudzają wszystkie parametry kontrolujące napięcie mięśniowe - wyjaśnia fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. Gościem Dzień Dobry TVN była też Anna Strumińska, prezes Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego.

  Jaki wpływ na wartości odżywcze potraw mają naczynia, w których je przygotowujemy? Czy rzeczywiście to, w czym gotujemy decyduje o smaku i jakości posiłków? Okazuje się, że tak. Dr Ilona Gałązka-Czarnecka podpowiada, jakich garnków używać i które, z dostępnych na rynku, są najtrwalsze i najbezpieczniejsze dla zdrowia.

  Chcesz mieć dziecko zawsze w pobliżu? Spraw mu edukacyjną matę. Jest poręczniejsza od kojca, daje dziecku więcej swobody niż popularny leżaczek, a przy tym bawi i uczy.

  Co ma kurs franka do sprzedaży gadżetów erotycznych? Najwięksi producenci luksusowych gadżetów erotycznych odnotowują niespotykany wcześniej wzrost sprzedaży luksusowych wibratorów. Joanna Keszka właścicielka sklepu internetowego z gadżetami erotycznymi dla kobiet, również zauważyła coraz większe zainteresowanie swoimi produktami. Nie da się jednak ukryć, że w Polsce klientami sex-shopów są w ogromnej większości mężczyźni. Pani Joanna, zakładając swój butik, wypowiedziała wojnę takiemu podejściu do tematyki seksu. Czy polskie kobiety gotowe są na taką rewolucję? O komentarz poprosilismy także seksuologa Alicję Długołęcką.

  W Dzień Dobry TVN sprawdzamy, jak rodzice rozmawiają z dziećmi o współżyciu, kiedy podejmują ten temat i co mówią dziecku. Do rozmowy zaprosiliśmy Małgorzatę Napieralską, Aleksandrę Klimont oraz edukatorkę Annę Konopkę.

  Jak podsycić namiętność w związku? Co zrobić, żeby wciąż podobać się ukochanemu? Prof. Zbigniew Lew-Starowicz ujawnił prawdy i obalił mity o damsko-męskich relacjach.

  W najnowszym Newsweeka czytamy, że dla Polek zakupy są lepsze niż seks. Aż 97 proc. ankietowanych pań twierdzi, że nic nie poprawia humoru tak skutecznie, jak zakupy. Co sprawia, że kupno nowej kreacji pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie? O tym rozmawialiśmy w DDTVN z Katarzyną Lengren, Sylwią Majdan i Ewą Szabatin.

  "The Daily Mail" podał, że aż siedem na dziesięć par jest zbyt zmęczonych, by uprawiać seks. Połowa badanych zdradziła, że odmawia partnerowi, gdy położy się do łóżka po 22.00. Wyniki badań mogą niepokoić, bo przyjemność czerpana z seksu, dotąd zajmująca wysokie miejsce we wszelkich rankingach, zaczyna przegrywać ze snem. Może receptą na ten problem będzie seks tuż po przebudzeniu?