Czasy, kiedy wszyscy mieli w domu meblościankę minęły. Jakie wnętrza lubią obecnie Polacy? Źródeł inspiracji jest wiele. Pomimo to, nasze mieszkania są do siebie bardzo podobne. Z czego to wynika? Okazuje się, że grupą aspirującą do najnowszych trendów są zazwyczaj ludzie po 30. Klasa średnia upodobała sobie minimalizm i styl skandynawski. Coraz częściej prosimy też o pomoc projektantów wnętrz. Na które pomieszczenia w domu wydajemy z kolei najwięcej pieniędzy?
Kaski są potrzebne nie tylko w sportach ekstremalnych, ale również podczas jazdy na rowerze lub deskorolce. Chodzi o nasze bezpieczeństwo. Kask chroni naszą najważniejszą część ciała, czyli głowę. Niestety dzieciaki często wstydzą się jeździć w kasku. Z czego to wynika? Michał Machura stworzył akcję "jazda w kasku nie boli". Skierowana jest ona do rowerzystów, rolkarzy, narciarzy i tych którzy jeżdżą na deskorolkach. Zobacz eksperyment Pana Michała, który obrazuje co się dzieje z głową rowerzysty w czasie uderzenia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Skórzyńskiego, który miał wypadek na rowerze, jechał w kasku oraz Magdalenę Kornet, która miała wypadek, jechała bez kasku na longboardzie.
9 września rozpoczął się Nowy Rok numerologiczny. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Grzywaczewską - Ciuciurę, Merkurję. Astrolog wytłumaczyła nam, że choć Nowy Rok numerologiczny jest już związany z rokiem 2019, to związane z nim wibracje zaczynają się już obecnej jesieni. Czym są wspomniane wibracje? I co to znaczy, że każdą datę urodzenia można zredukować do jednej cyfry? Po co się to robi? Merkurja zdradziła również, co czeka Polskę w 2019 roku. Czy będzie to czas kobiet czy mężczyzn?
Nieudany związek pozostawia po sobie ślad. Uczy nas między innymi, czego warto się wystrzegać w kolejnych relacjach. Jakie jeszcze wnioski można wyciągnąć z nieudanego związku? O zdanie zapytałyśmy w Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych Katarzynę Pawlikowską, projektantkę Ewę Minge i aktorkę Monikę Mariotti.
Agata Szudzik i Tomasz Smolarek wychowywali się wśród Świadków Jehowy. W pewnym momencie postanowili przeciwstawić się wpajanym przez lata zasadom tego związku wyznaniowego i rozpocząć życie z dala od niego. Opowiedzieli nam o powodach tej decyzji i konsekwencjach opuszczenia ruchu religijnego.
Michał Raczkowski, w ramach szkolnego projektu, postanowił opracować sterowaną cyfrowo protezę ręki dla nauczycielki języka hiszpańskiego, Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział o swojej pracy i planach na przyszłość. Jak długo pracował nad protezą? W jaki sposób ona działa? Naszym gościem była również Pani Paulina. Jak zareagowała, kiedy dowiedziała się o pomyśle Michała?
Zezon Fabić choruje na raka prostaty. By zarobić na leki, sprzedaje na targowisku swoje książki. Włodzimierz "Książkowy" również zarabia na życie sprzedając swoje książki. Niestety ktoś podpalił samochód, gdzie pan Włodzimierz gromadził swój cały asortyment. Katarzyna Gapska oraz Piotr Ostafi zorganizowali w mediach społecznościowych pieniężne zbiórki na rzecz obu starszych panów. Zenon Fabić i Włodzimierz "Książkowy" stali się bohaterami Internetu i ulubieńcami internautów. Pomoc zaczęła płynąć szerokim strumieniem. Czy Panu Zenonowi i Panu Włodzimierzowi udało się wyjść na prostą?
Sofia Ennaoui podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie została vice-mistrzynią świata w biegu na 1500 metrów. To pierwszy w jej karierze tak ważny medal. Co czuła Sofia na mecie? Co czuła wówczas jej mama? Sofia biegi zaczęła trenować dopiero w gimnazjum. Pierwsze sukcesu przyszły jednak bardzo szybko. Teraz Sofia marzy już tylko o medalu olimpijskim. Czy biegaczka ma czas na życie towarzyskie? Co robi, kiedy nie trenuje?
Dziś w Dzień Dobry TVN przekonaliśmy się o tym, że miłość nie zawraca sobie głowy odległością i różnicami kulturowymi. W studiu gościliśmy Paris Maziarską - modelkę, która przygotowuje się właśnie do hinduskiego ślubu, a z kamerą DDTVN wybraliśmy się na spotkanie z Tsuyoshim Kitamikado i Joanną Koryciarz-Kitamikado, mieszkającym w Polsce polsko-japońskim małżeństwem.
Filip Chajzer zabrał nas na rozśpiewany i roztańczony Bazar Różyckiego w Warszawie. Spotkał się tam z zespołem "Cała Praga Śpiewa", który jest jednym z uczestników Mam Talent TVN. Jak Wam się podoba ich styl i podejście do życia? :)
Siostry Oliferuk pochodzą z Podlasia, ale ich domem od kilkunastu lat jest Los Angeles. Ile miały lat, kiedy zaczęło ciągnąć je do Stanów Zjednoczonych? Jak wygląda ich codzienność w USA? W jakich okolicznościach poznały Jennifer Lopez? Po ich pojawieniu się w castingu do polskiego Top Model - obok pochwał - spadła na nie fala hejtu. Jak zareagowały na nieprzychylne komentarze? Z siostrami rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Mirosław Kubiak to fachowiec, który świadczy usługi remontowe seniorom. Osoby, do których przychodzi bardzo go cenią za rzetelność. Ale nie tylko. Dlaczego jeszcze seniorzy lubią jego towarzystwo? A co jemu daje kontakt z nimi? Zobaczcie!
Ostatnio na warszawskim moście Poniatowskiego doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem 17-letniej rowerzystki. Nastolatka jadąc chodnikiem wpadła pod pędzący samochód. Tylko w minione wakacje doszło do kilku tysięcy kolizji z udziałem rowerzystów. Co jest tego przyczyną? Zła infrastruktura rowerowa czy brak umiejętności i znajomości przepisów ruchu drogowego? Dlaczego rowerzyści wolą korzystać z chodników? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Janusza Popiela ze Stowarzyszenia "Alter Ego".
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pływaczki: Olę Bednarek i Hannę Bakuniak. Dziewczyny przepłynęły Kanał Catalina należący do Korony Oceanów. Jaki dystans musiały pokonać? I ile zajęło im to czasu? Hania i Ola dzięki swojemu wyczynowi zapisały się w polskiej historii pływania. Czy w czasie przeprawy dopadł je kryzys? Okazuje się, że nie samo zdobycie Korony Oceanów było ich celem. Co jeszcze? Jak wyglądały przygotowania? Jakie mają teraz plany?
Amelia Brodka to czołówka światowej deskorolki. Startuje w jej najtrudniejszej odmianie, czyli jeździ na rampie. Na mistrzostwach świata Amelia regularnie zajmuje miejsce na podium. Od 22 lat mieszka w słonecznej Kalifornii. Brodka stworzyła film dokumentalny promujący kobiety w tym męskim świecie. Amelia ma szansę wystartować na igrzyskach w Tokio. Kogo będzie reprezentować, Polskę czy Stany Zjednoczone? Jak wyglądają przygotowania do igrzysk?
Coraz więcej ludzie skłania się ku przeróżnym rytuałom, niekoniecznie bezpiecznym. Dlaczego to robią? W wielu ceremoniach wziął udział prowadzący program "Wtajemniczenie" Przemysław Kossakowski. Jak je wspomina? Która z nich dała mu najwięcej?
Zetknięcie się z rzeczywistością jest dla byłych więźniów bardzo trudne. Muszą oni na nowo opanować tzw. czynności elementarne, które pozwolą im przetrwać. W Krakowie funkcjonuje dom dla byłych osadzonych, gdzie uczą się powrotu do rzeczywistości. Trafiają tam Ci, na których nikt nie czeka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marka Łagodzińskiego z fundacja wspierania więźniów "Sławek" oraz Marię Dąbrowską-Majewską z fundacji "Zmiana". Nasi goście są zdania, że proces resocjalizacji powinien trwać na długo przed opuszczeniem zakładu karnego. Co to znaczy? Czy każdego więźnia można przywrócić do społeczeństwa?
Najwięcej nagłych nieobecności w pracy przypada na początku i na końcu tygodnia. Ze statystyk wynika, że w piątek notuje się 26 proc. absencji pracowników, a w poniedziałek - aż 48 proc. Dlaczego właśnie w te dni nie lubimy przychodzić do pracy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholog biznesu Iwonę Golonko.
Szybki krok, pośpiech, klaksony samochodów - tak wyglądają warszawskie ulice codziennie rano. Co jeszcze się dzieje o poranku? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy znalazł kogoś, kto się nie spieszy?
Fiat 508, Syrena 100 i Warszawa M-20 - takie kultowe samochody można podziwiać na wystawie Perły polskiej motoryzacji prezentowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jakie inne auta czekają na zwiedzających? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Na samym początku roku szkolnego nauczycielka języka polskiego w jednej z warszawskich podstawówek Dorota Mandes napisała list do uczniów, którego treść zachwyciła rodziców i Rzecznika Praw Dziecka. Co w nim było? Panią Dorotę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o treść listu oraz jej wyjątkowe podejście do uczniów i nauki.
Esther ma klasę, styl i elegancję, dlatego jej profile w mediach społecznościowych śledzą miliony internautów. Swoją popularność wykorzystuje także do walki o to, by ludzie zmienili swój sposób myślenia o świniach. Jej właścicielami są: Derek Walter i Steve Jenkins. Jak to się stało, że Esther do nich trafiła? Jak zmieniło się ich życia odkąd zajęli się świnią? Czy Esther zachowuje się podobnie jak kot, czy pies?
Z badań CBOS wynika, że 33 proc. kobiet przyznaje się do zdrady, jednak według socjologów ta liczba może być większa, bo paniom trudno przyznać się do skoku w bok. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę psychiatrii Maję Herman, aby zapytać, dlaczego kobiety zdradzają.
Czy rzeczywiście szeregi Legii Cudzoziemskiej zasilają najczęściej kryminaliści, którzy w swoich krajach weszli w konflikt z prawem? Kto służy w tej formacji i jaka jest jej historia? O elitarnej jednostce francuskiej armii, Biance Zalewskiej, opowiedział Mariusz Nowakowski, weteran Legii Cudzoziemskiej.
Ponad 50 tysięcy Polek rocznie podpisuje intercyzę. Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że jest to dwa razy więcej niż przed laty. Inicjatywa podpisania tego dokumentu najczęściej wychodzi od mężczyzn. W jakich sytuacjach intercyza opłaca się kobiecie, a kiedy mogą z niej wynikać jakieś zagrożenia? Czy intercyzę można podpisać tylko przed ślubem? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.
Pracodawcy RP oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uważają, że palenie w pracy uderza w ekonomiczną efektywność firmy. Według obliczeń, osoba, która w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pięć razy dziennie wychodzi na 10-minutowe przerwy na papierosa, pracuje łącznie o 24 dni w roku mniej niż jej współpracownicy. Z tego powodu powstał projekt "Firma wolna od tytoniu". O jego szczegółach mówił w Dzień Dobry TVN prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Obok niego na kanapie usiadł dziennikarz TVN24 Paweł Blajer. Czy według niego pomysł ograniczenia palenia w pracy jest sensowny?
Jakiś czas temu rozpoczęła się kampania wyborcza do samorządów, a wraz z nią festiwal obietnic. Po co politycy mamią nas tyloma zapewnieniami, choć wiedzą, że nie są w stanie ich potem spełnić? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z ekspertem od wizerunku politycznego dr Mirosławem Oczkosiem dziennikarzem Rafałem Madajczakiem.
Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za zgwałcenie i zabójstwo 15-latki. Po 18 latach odsiadki w więzieniu został uniewinniony, a teraz zamierza walczyć o 18 mln zł odszkodowania. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak wygląda jego codzienność po wyjściu z więzienia, kto go wspiera, czy umie cieszyć się życiem i czy korzysta z pomocy psychologa. Tomasz - oprócz odszkodowania - domaga się również przeprosin. Od kogo? Naszym gościem był również dziennikarz "Uwagi" i "Superwizjera" Grzegorz Głuszak, który długo przed uniewinnieniem Tomka, jako jeden z niewielu - wierzył w jego niewinność i wspierał rodzinę uwięzionego. Przez jaki czas Grzegorz musiał zdobywać zaufanie Tomka?
W 2009 roku Tymek Przygrodzki był gościem Dzień Dobry TVN. Wówczas 10-letni chłopiec bez trudu kopiował obrazy największych twórców, takich jak np. Wyspiański. Dziś 19-letni Tymoteusz studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Czy profesorowie wiedzą, że chłopak jest samoukiem? Jak wygląda jego codzienne życie? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.