Według najnowszych badań wynika, że kobiety są najszczęśliwsze mając lat 44. Z kolei najniższy poziom szczęśliwości przypada podobno na okres 30+, kiedy to kobieta jest pochłonięta macierzyństwem i domem. 40-stka to czas, kiedy kobiety mają już odchowane dzieci i mogą się na nowo realizować. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trenerkę personalną Alicję Pyszkę-Bazan, Ewę Pacułę i ekspertkę ds. zachowań Katarzynę Pawlikowską.
Monika Post jest osobą bezdomną. Samotnie wychowuje 8-letniego syna. Nie może liczyć na mieszkanie ponieważ zarabia za dużo...aż 1300 zł. Dlaczego system nie wspiera osób, które pracują nad tym, by wyjść z trudnej sytuacji życiowej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Beatę Mirską-Piworowicz, prezes stowarzyszenia "Damy radę", z którą porozmawialiśmy, dlaczego samotne matki nie mogą liczyć na pomoc Państwa. Czy w polskim systemie nie opłaca się aktywizacja zawodowa?
Są dziewczyny, które bez skrępowania umieszczają w mediach społecznościowych swoje bardzo odważne, a nawet wyuzdane zdjęcia. Co im to daje? Leczą w ten sposób kompleksy? Jakie konsekwencje może mieć sprowadzanie samych siebie do roli seksualnego obiektu? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: seksuolog Izabelę Jąderek.
Kiedy wyjechał do Londynu, zupełnie nie potrafił mówić po angielsku. Dziś ma dwa salony, w których strzygą się ci, "którzy negocjują Brexit" oraz m.in. Donald Sutherland i Clint Eastwood. Za co Dariusz Krawczyk, barber i nauczyciel fryzjerstwa z 30 letnim stażem, otrzymał w 2017 roku prestiżową, branżową nagrodę? Zobaczcie czego dowiedziała się Anna Senkara.
Julia Dutkiewicz swój pierwszy skok oddała w wieku 13 lat podczas zawodów zorganizowanych dla młodzieży. Wynik, jaki wtedy osiągnęła pozwolił jej od razu stanąć na najwyższym miejscu podium. Od tamtego czasu wielokrotnie zdobywała medale w tej dyscyplinie. Niestety skolioza, którą u niej zdiagnozowano zatrzymała na chwilę rozwój kariery sportowej. Julce groził nawet wózek inwalidzki. Dziewczyna jednak nie poddała się, zawalczyła o swoje zdrowie i powrót do treningów. Jakie marzenia ma lekkoatletka?
Podobno Miś Uszatek zadłużył się do tego stopnia, że został przeniesiony z legendarnego studia Semafor. Dla dobra Misia, informacja, gdzie teraz przebywa jest ściśle tajna. Czy mieszkańcy Łodzi pamiętają jeszcze tę bajkową postać? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Okazuje się, że tomografy komputerowe służą nie tylko do badania naszych organizmów, ale także do badania najwybitniejszych dzieł sztuki. Po co to się robi? Jak wygląda konserwacja arcydzieł sztuki? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.
Jarosław Iwaszkiewicz był jednym z najwybitniejszych pisarzy, czterokrotnie nominowanym do literackiej nagrody Nobla. W czasie II Wojny Światowej jego dom na Stawisku był schronieniem dla wielu potrzebujących. Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie za niesioną pomoc Żydom zostali odznaczeni medalem "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ludwikę Włodek, socjolożkę i reporterkę, a prywatnie prawnuczkę Iwaszkiewicza. Pani Ludwika opisuje pradziadka jako człowieka z ogromnym apetytem na życie. Wiele mówi się także o romansach pisarza i jego homoseksualizmie. Jak odnosi się do tego prawnuczka Iwaszkiewicza?
Za nami pierwszy odcinek na żywo "Mam Talent". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pierwszych finalistów: Kingę Grześków z Gonzalo Roque, czyli duet Duo Destiny oraz Emilię Nowak. Czy emocje po wczorajszym odcinku już opadły? O czym myśleli podczas występu? Jakie mają teraz plany?
W piątek popołudniu zawieszono strajk LOT-u, który trwał od ponad tygodnia. W poniedziałek rano odbędą się rozmowy obu stron, zarządu firmy ze strajkującymi pracownikami. Ze wstępnych założeń wynika, że do pracy zostanie przywrócona Monika Żelazik, którą zwolniono w maju br. oraz szef związku zawodowego pilotów Adam Rzeszot. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Romana Landowskiego oraz Mirę Landowską, pilotów LOT-u oraz Krystynę Lewińską, stewardesę, którą dyscyplinarnie zwolniono w poniedziałek. O co dokładnie walczą strajkujący? Jakie wydarzenia zadecydowały o tym, że nasi goście postanowili się do strajku przyłączyć?
Do Halloween zostało kilka dni. Nie trzeba kupować, czy wypożyczać strojów. Można zrobić je samemu w domu. Jak? Swoją wiedzą podzieliła się z nami blogerka Ania "Made by ruda". Z kolei o halloweenowym makijażu opowiedziała Jagoda Erol. Jakich kosmetyków i farb używać, by makijaż trzymał się cały wieczór? Pracy dziewczyn przyglądała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Piotr Hercog wygrał górski ultramaraton przez pustynię, skały i kaniony. Polak przebiegł 380 km w nieco ponad 60 godzin. Czy w czasie biegu dopadł go kryzys? Ile czasu się trenował do ultramaratonu? Jak ważne jest przygotowanie psychiczne do takiego wyczynu?
Od 1 września obowiązuje zakaz produkcji żarówek halogenowych. Zostaną zastąpione przez bardziej energooszczędne LED-y. Czy są one faktycznie energooszczędnym źródłem światła? Sprawdziliśmy to. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Aksamita, który wytłumaczył nam, ile prądu i pieniędzy zaoszczędzimy używając energooszczędnych źródeł światła.
Trwa sezon na dynię. Roślina posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest też wykorzystywana jako jesienna dekoracja. Mikołaj Rey wybrał się na farmę dyń, by jak najwięcej dowiedzieć się o tej roślinie. Czy wszystkie dynie są jadalne? I jakie potrawy możemy niej przyrządzić?
Kolejną bohaterką cyklu "W stroju Adama" jest Dorota Nasiłowska Paczuska, która zgłosiła się do programu, ponieważ chciałaby wprowadzić do swojej szafy trochę koloru. Adam Chowański przygotował dla Pani Doroty trzy stylizacje oraz podpowiedział, w jakich kolorach i w jakim fasonie ubrań nasza bohaterka będzie prezentować się najlepiej. Jak Pani Dorota czuje się w nowej odsłonie?
Temat dotyczący rodzicielstwa czy macierzyństwa bywa w rodzinie drażliwy. Różnimy się np. w kwestii karmienia piersią czy sposobu wychowania. Zwłaszcza relacje między matkami bywają napięte. Dlaczego mamy lubią zwracać sobie uwagę? Zapytaliśmy o to aktorkę Annę Powierzę, blogerkę Edytę Pazurę oraz psycholog Małgorzatę Ohme.
Walenty Kania jest z wykształcenia technologiem żywności i zootechnikiem, a z pasji kucharzem oraz - jak twierdzi - miłośnikiem wszelakich dziwactw kulinarnych. Jeździ po Polsce food truckiem i serwuje dania, które dla wielu mogłyby się wydawać niejadalne. W jego menu znajdują się na przykład potrawy z jąder i penisów byczych. A co zaserwował Robertowi Stockingerowi? Czy reporter Dzień Dobry TVN miał odwagę to zjeść?
Trzynastego stycznia 2019 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 27 raz. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali pediatrycznych. Jaki dokładnie? Ile placówek go otrzyma? Czy lista zespołów, które zagrają podczas 27. finału jest już zamknięta? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: Jerzego Owsiaka.
"Tęczowy Piątek" to akcja zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest sprawienie, by "młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich". Początkowo przyłączyło się do niej ponad 200 szkół, ale na skutek krytyki wiele z nich postanowiło się wycofać z przedsięwzięcia. Placówką, która nie zrezygnowała z akcji jest I Społeczne LO "Bednarska" w Warszawie. Jak więc tam zorganizowano "Tęczowy Piątek"? Czy ktoś z rodziców, uczniów lub kadry nauczycielskiej był przeciwny akcji? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN wicedyrektora liceum Bartłomieja Pielaka.
19-letni Flynn McGarry gotuje od 10. roku życia. Nigdy nie chodził do szkoły dla kucharzy i gotowania uczył się w domu. Już jako 13-latek był stażystą u znanych szefów kuchni nowojorskich restauracji, a dziś prowadzi swoją. W Stanach Zjednoczonych okrzyknięto go cudownym dzieckiem gotowania albo Justinem Bieberem kulinariów. Czy Flynnowi podoba się porównywanie do Biebera? Kto wspierał jego pasję do gotowania? Jakim jest szefem? Zna jakieś polskie potrawy?
13 milionów Polaków żyje w gminach, które nie posiadają transportu publicznego. Dla części z nich, jedynym środkiem transportu są PKS-y. Jak wpłynie na ich życie likwidacja nierentownych połączeń? Czy prywatni przewoźnicy chcą i są w stanie je zastąpić?
Łemkowie to jedna z mniejszości etnicznych zamieszkująca w Polsce, która zachowała własne obyczaje, sztukę i folklor. Odwiedziliśmy ją, aby zobaczyć, jak wygląda ślub w tradycji łemkowskiej i Łemkowska Watra.
Paweł Blajer: "Z wielu badań wynika bezspornie, że o oszczędzaniu na czarną godzinę, o wydatkach związanych z oszczędzaniem, z utrzymaniem gospodarstwa domowego decydują kobiety. (...) Kobieta potrafi podjąć bardziej racjonalną i efektywną decyzję niż mężczyzna". Po co więc mężczyznom pieniądze? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN także z Krzysztofem Hołowczycem i Tomaszem Sobierajskim.
Szacuje się, że z powodu smogu co roku umiera 45 tys. Polaków. Jak się przed nim skutecznie chronić? Które z masek są najbardziej skuteczne? Gdzie dzwonić, kiedy zorientujemy się, że sąsiad pali w piecu materiały toksyczne? O radę poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN Jakuba Jędraka z Polskiego Alarmu Smogowego.
Szwedzka dziennikarka Karin Bojs postanowiła sprawdzić swoje pochodzenie i w tym celu przeanalizowała 54 tysiące lat! Z jakich technik i źródeł korzystała? Czego dowiedziała się na temat swoich przodków? Czy jakaś informacja ją zaskoczyła? Z Karin rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Déjà vu to odczucie, że sytuacja, w której się znaleźliśmy wydarzyła się już kiedyś. U kogo najczęściej pojawia się déjà vu? Co nauka mówi o tym zjawisku? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN neurolog Ałbenę Grabowską. Obok niej na naszej kanapie usiadła Anna Grzywaczewska-Ciuciura (astrolog Merkuria). Powiedziała nam, jak astrologia podchodzi do zjawiska déjà vu.
„Woda powinna stanowić główne źródło płynów w diecie dziecka. Wiemy jednak, że dzieci w Polsce piją jej za mało. Powinniśmy pomagać dzieciom wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe, podając wodę do picia już od momentu rozszerzania diety o produkty inne niż mleko. Rodzice również powinni służyć przykładem. Ile wody dziennie powinny pić dzieci? Jak zachęcić kilkuletnie dziecko do picia wody? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewelinę Marszałek, nauczycielkę przedszkolną oraz Małgorzatę Strucińską, dietetyk, partnera programu "Mamo, tato, wolę wodę".”
Finalistka programu MasterChef, Karina Zuchora, stawia na bób, brokuły i kalafior czyli smaczne i zdrowe produkty sezonowe! Olivier Janiak odwiedził ją w food trucku Electroluxa by wprosić się na śniadanie ;-) Czy prowadzący Projekt Plaża ma jakieś ukryte talenty kulinarne?
Olivier Janiak i Angele z "Małych Gigantów" spotkali się, w strefie Kubusia, na plaży w Świnoujściu. Jak wolny, wakacyjny czas spędza młoda adeptka akrobatyki? Zobaczcie!
Na plaży w Świnoujściu, przy Arenie Wyzwania Pepsi, Olivier Janiak spotkał się z mistrzem piłkarskich tricków Kamilem Drzewuckim.