W polskich rejestrach coraz częściej pojawiają się dziwaczne, obcobrzmiące imiona, jak: Seven (siedem), Apple (jabłko) czy Suri (dzika róża). To konsekwencja emigracji zarobkowej Polaków. Pierwsze jaskółki tej mody dotarły na Podhale.

  Łukasz Szywała jest najmłodszym zawodnikiem, który zdobył tytuł Mistrza Świata w Bilardzie Artystycznym. Rekord świata ustanowiony cztery lata temu przez Łukasza nadal nie został pobity. Jak rozpoczęła się jego przygoda z bilardem i ile godzin dziennie musiał ćwiczyć, by dojść do takiej formy?

  "Mam 32 lata i właśnie dowiedziałem się, że jestem w ciąży" - tak zaczyna się "Dziennik ciężarowca" Tomasza Kwaśniewskiego. Dziennik jest zapisem przeżyć mężczyzny, który dojrzewa do nowej roli - roli ojca. Dziennik jest też próbą odpowiedzi na pytanie czy jego autor będzie dobrym ojcem.

  Szczupłe, wysportowane i piękne - takie są gwiazdy widziane oczyma zwykłych śmiertelników. Ale żeby tak wyglądać, gwiazdy katują się różnymi dietami. Wśród gwiazd Hollywood furorę zrobiła dieta Zone. To właśnie jej, Cindy Crawford, Jennifer Aniston, Catherine Zeta-Jones i Demi Moore, zawdzięczają swoje figury. Twórcą diety Zone jest dr Barry Sears, amerykański dietetyk i biotechnolog. Na czym polega sekret tej diety? O tym porozmawialiśmy z dietetykiem Food Line Dorotą Osóbką.

  Brunetki czy blondynki? Starsze czy młodsze? Jakie kobiety wybierają mężczyźni? O kobietach porozmawialiśmy z aktorem Dariuszem Jakubowskim i Jackiem Borowskim oraz muzykiem Tymonem Tymańskim.

  Leszek Talko poznał żonę Monikę, gdy pracowali razem w gazecie. Wspólna praca ich zbliżyła. Są pisarzami. Tatiana Ostaszewska-Mosak poznała swojego męża Piotra na studiach. Są psychologami i pracują razem, prowadząc gabinet. Czy wykonywanie tego samego zawodu pomaga im w życiu osobistym, czy raczej przeszkadza?

  Wieża Mariacka jest jedyną wieżą na świecie, z której od przeszło 600 lat przez całą dobę co godzina trębacz gra hejnał na cztery strony świata. O pracy hejnalisty porozmawialiśmy z krakowskimi trębaczami.

  Dziecko nie musi przeszkadzać w karierze, może jej dodawać skrzydeł, twierdzą znane Polki, które zostały matkami. Wiedza, co chcą poświęcić, a co ocalić z dawnego życia. Nigdy nie czuły się tak szczęśliwe jak teraz, kiedy są matkami. Gośćmi Dzień dobry TVN były: Katarzyna Kowalska i Anna Głogowska.

  Podczas pierwszych sześciu lat życia dziecka kształtuje się jego słuch i zdolności mówienia. Jak je rozwijać, pokazał nam podczas próbnej lekcji "Niemowlaki w krainie dźwięków" Marcin Bujanowicz, organizator i pomysłodawca "Filharmonii malucha".

  Pierwsze dziecko wychowałam sama. Nie wyobrażam sobie powtórki z rozrywki - mówi Iwona Guzowska, gość Dzień Dobry TVN. Z kolei aktorka Beata Kawka uważa, że posiadanie jednego dziecka jest bardzo wygodne. Jej córka chciałaby mieć rodzeństwo i zapewnia, że będzie się nim opiekować, ale Beata Kawka uważa, że nie powinno się wykorzystywać starszego dziecka do wychowania młodszego. A czy aktorka Magdalena Wójcik zdecydowałaby się na drugie dziecko?

  Chusty i kapelusze chronią włosy przed słońcem i głowę przed przegrzaniem i są także modnym w tym sezonie dodatkiem do ubioru. Stylistka Wiganna Papina pokazała w Dzień Dobry TVN jak wiązać i nosić chusty.

  Trener osobisty Agata Berndt w ostatni weekend odwiedziła największe targi spa, wellness i fitness. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nowinkach, które pomogą nam utrzymać ładną figurę.

  Kuba Wesołowski uwielbia biegać i robi to codziennie. W tym roku planuje zaliczyć Maraton Poznański i - być może - po raz drugi Maraton Warszawski.

  Profesor Lech Woźniak podbił serca studentów prowadząc wykład śpiewająco. Przechodził od arii do rocka i jazzu. Dziś przedstawił nam próbkę swoich wokalnych możliwości.

  Nie przykładamy zbyt wielkiej wagi do sposobu odżywiania się. Tylko 12 proc. Polaków próbuje odżywiać się zdrowo i starannie wybiera potrawy, które znajdą się na talerzu - wynika z najnowszych badań Instytutu Żywności i Żywienia. Co piąty Polak stosuje dietę i ogranicza spożywanie mięsa. Pozostali jedzą, co popadnie. W programie radzimy, jak zabrać się za siebie i, jak ćwiczyć, by nie znudzić się po tygodniu?

  Agnieszka Święcicka jest fanką seriali. W swoim zbiorze ma 400 nagranych seriali. jej fascynacja serialami rozpoczęła się od "Mody na sukces". W Niemczech kupiła po raz pierwszy pismo o serialach, bo w Polsce jeszcze takich nie było. I tak się zaczęło. Od początku interesowało ją nie tylko to, co się dzieje w jej ulubionych serialach, ale także prywatne życie aktorów. Jej ulubionym serialem jest "Miasteczko Twin Peaks".

  Dziś w naszym studiu zjawili się zagorzali fani serialu "Star Trek". Opowiedzieli nam o swojej pasji, dowiedzieliśmy się przede wszystkim skąd się wzięła. Ale nie tylko.

  Jeśli się nie rozwodzimy, to rozwody publiczne nas szokują, patrzymy na nie krytycznym okiem. Jeśli się rozwodzimy, to szukamy wszelkich argumentów, aby utwierdzić się w przekonaniu, że nasza decyzja jest słuszna - wyjaśnia psycholog rodzinny Piotr Mosak. Czy rozwód znanego polityka jest jeszcze jego prywatną sprawą? Czy osoby publiczne tracą na tym, że informują media o swoim prywatnym życiu?

  12 maja odbył się pokaz najnowszej kolekcji biżuterii Apart. Kolekcja nosi nazwę "Diamentowa noc". Pokaz, którego stylizacją zajęła się Joanna Horodyńska, zbiegł się z premierą firmowego katalogu. Gościem Dzień Dobry TVN był Michał Stawecki, dyrektor marketingu firmy Apart oraz Joanna Horodyńska.

  Grupę SHO, którą gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN, tworzą profesjonalni tancerze specjalizujący się w tańcach kubańskich, brazylijskich, jamajskich i afrykańskich.

  Od 9 maja do 27 czerwca, w każdą sobotę, w wybranych miastach (Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Zielona Góra) odbywać się będą w plenerze zajęcia z jogi. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które praktykują jogę, na co dzień, jak i dla tych, którzy chcą jej spróbować po raz pierwszy.

  O tym na czym polega praca pilota wycieczek i jakimi turystami są Polacy, a także na co trzeba uważać wybierając wycieczkę rozmawialiśmy z pilotkami: Jolą Kossowską i Beatą Radecką oraz z piosenkarzem Krzysztofem "K.A.S.Ą."Kasowskim.

  Moda dresowa staje się coraz bardziej popularna w Polsce. O tym czy dres może być elegancki i, czy powinniśmy w nim chodzić na co dzień rozmawialiśmy ze stylistką Kariną Kisson, która zaprojektowała dres Ędwarda Ąckiego.

  Katarzyna Skrzynecka dumna jest ze swojego partnera, który zdobył kolejny w swojej karierze tytuł. Został mistrzem Polski w fitnessie mężczyzn. W Dzień Dobry TVN Marcin Łopucki opowiedział nam o swojej karierze oraz o przygotowaniach do Mistrzostw Europy w Bratysławie.

  Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN trenerka Agata Berndt zaprezentowała kilka ćwiczeń, które pozwolą energicznie rozpocząć dzień.

  Pracownice Książnicy Pomorskiej ze Szczecina walczą ze stereotypem nudnej pani bibliotekarki. Wzięły udział w pokazie mody i były bohaterkami wystawy fotografii. Pomysł pokazania nowego oblicza bibliotekarek zrodził się przy okazji "Tygodnia Bibliotek".

  Depilują torsy, odchudzają się i miewają depresję - współcześni mężczyźni. Dookoła mnóstwo mężczyzn, a brakuje kobietom partnerów. Jaki powinien być idealny partner? Czego kobiety nie lubią w mężczyznach?

  Miłośnicy skuterów doceniają ich ekonomiczność, wygodę, małe gabaryty, dzięki którym ich właściciele nie stoją w miejskich korkach. Ojczyzną skuterów są Włochy. Stamtąd pochodzą kultowe marki, takie jak: Vespa i Lambretta. Popularność skuterów w Polsce rośnie. Stały się one, przynajmniej dla niektórych, całorocznym środkiem transportu. Być może dlatego, że mamy w Polsce coraz łagodniejsze zimy. Czy Sydney Polak jest fanem skuterów?