Lit ma 13 lat i jest najprawdopodobniej najstarszym dogiem w Polsce. Pies z powodu wieku i zdrowia ma problemy z chodzeniem po schodach, a jego właścicielka nie ma siły go nosić. Dzięki fundacjom, które nagłośniły historię zwierzaka w mediach społecznościowych zebrała się grupa, która pomaga go wyprowadzać na spacery. Ile osób liczy drużyna Lita? Za pomocą czego członkowie grupy wynoszą psa na zewnątrz? Z właścicielką Lita i paniami, które jej pomagają spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Z okazji Dnia Dziecka reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spełnił marzenie dzieciaków, które marzą, by w przyszłości wygryźć Kraśków i innych Prokopów. Zobaczcie, co dla nich przygotował.
Właścicielka tego mieszkania w Lublinie na 62 metrach kwadratowych stworzyła... wiejską chatę. Gdy dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska weszła do jej mieszkania, to - jak przyznaje - była w szoku. Zobaczcie, jak można zaaranżować salon, sypialnię, kuchnię i pokój gościnny. Skąd Monika Panek, właścicielka mieszkania, czerpie inspiracje i gdzie wyszukuje przedmioty, które znajdują się w jej mieszkaniu?
Okazuje się, że jednorożce, czyli białe konie z tęczową grzywą i rogiem pośrodku czoła od niepamiętnych czasów rozpalały naszą bajkową wyobraźnię. Skąd w nas takie uwielbienie dla tych stworzeń? Co symbolizują jednorożce? O kulturowym kontekście jednorożców w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Miłoszem Brzezińskim, konsultantem biznesowym.
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Annę Dziewit-Meller, autorkę książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny", która swoją książką chce wychować współczesne dziewczynki na superbohaterki. Obok Anny Dziewit-Meller na naszej kanapie zasiadła ilustratorka książki Joanna Rusinek. Jakie kobiety są bohaterkami jej kolejnej książki? I komu poleca książkę Dorota Wellman?
Jak działa fundacja i w jaki sposób pomaga osobom, które trafiły do Polski? Naszymi gośćmi byli Feras Daboul – Syryjczyk, pracownik Fundacji Ocalenie i Piotr Bystrianin - prezes zarządu Fundacji Ocalenie: "Uchodźcy są z Czeczeni, Tadżykistanu, z Ukrainy... Tak naprawdę z całego świata, zdarzają się osoby z Syrii, Iraku. Pomagamy osobom z 80-100 krajów. Pomagamy w tym, żeby się odnaleźć tutaj, w Polsce, żeby zacząć tutaj od nowa swoje życie. To nie jest łatwe ".
Do tej pory pozostawał w ukryciu. Nie chciał, by - jak mów - postrzegano go przez pryzmat mamy. Jego mamą jest znana restauratorka Magda Gessler. Ona nazywa się Tadeusz Müller i chce sam pracować na swoje nazwisko, choć podobnie jak mama działa w branży gastronomicznej. Czym zajmuje się Tadeusz Müller? Jakie ma relację z mamą? Jakie talenty, zdaniem Magdy Gessler, ma jej syn? O co pyta go mama, gdy do niego dzwoni? Co Tadeusz Müller ma z mamy Magdy Gessler, a co z taty Volkharta Müllera?
Dane zgromadzone w BIK na temat wszystkich wziętych przez Ciebie kredytów, tych spłaconych i aktualnie spłacanych, nazywane są historią kredytową. Po co Biuro Informacji kredytowej zbiera takie dane i jak długo je przechowuje? Dlaczego osoby, które nie mają historii kredytowej mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ronaldem Szczepankiewiczem, ekspertem kredytowym.
Ma 69 lat, pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jest maratończykiem, który przebiegł prawie 20 tys. kilometrów. W tym czasie zużył kilkadziesiąt par butów. Prof. Jan Chmura swoją sportową karierę rozpoczął zaledwie kilka lat temu, ale jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Poznajcie człowieka, która nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jakie ma rady dla tych, którzy myślą o bieganiu?
Czasami związku już nie da się uratować. Po czym poznać, że to koniec i trzeba się rozwieść? Jak to zrobić w zgodzie i z klasą? Jaką rolę w rozwodzie odgrywa mediator? Jakie są najczęstsze powody rozwodów w Polsce? Czy ludzie dziś łatwiej i szybciej podejmują o rozwodzie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agnieszką Wojewodą, mediatorką i specjalistką rozwodową z Centrum Rozwodowego Kobieta i Rozwód.
Ta choroba znana jest pod różnymi nazwami: franca, ospa miłosna, choroba francuska lub syfilis. Kiła, bo o niej mowa, jest przewlekłą chorobą zakaźną przenoszoną drogą płciową. Do Europy przywędrowała ponoć z Ameryki wraz z załogą Krzysztofa Kolumba. Podobno cierpieli na nią m.in. Stanisław Wyspiański, Friedrich Nietzsche i Vincent van Gogh. Kiła była kiedyś przyczyną wielu zgonów lub kalectwa. Teraz można ją skutecznie leczyć. Postanowiliśmy sprawdzić, co Polacy wiedzą o tej chorobie.
Tych roślin nie trzeba podlewać, a kwitną i pięknie wyglądają przez cały rok. To propozycja dla tych, którzy lubią zieleń, a nie mają zbyt wiele miejsca. Oto balkon, jak mówi Dorota Wellman, dla leniwych! Znajduje się on w centrum Warszawy.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Helenę Ganjalyan, aktorkę, choreografkę, która pochodzi z Armenii oraz prezenterkę telewizyjną Omenę Mensah z którymi porozmawialiśmy o tym, czy Polacy są tolerancyjni. Jakie są ich osobiste doświadczenia? Czy Z jakimi stereotypami musiały się zmierzyć?
Postęp technologiczny dotyczy wszystkich aspektów naszego życia, a co za tym idzie nie omija także Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak Jurek Owsiak wspomina pierwszy finał WOŚP i jak przez 26 lat zmieniła się technologia: "Dostąpiliśmy takiego kroku jak na Księżycu. To jest coś nieprawdopodobnego jak daleko jesteśmy, jak to się różni od pierwszego finału gdzie był jeden telefon, jeden faks (...) po pieniądzach chodziliśmy ponieważ one były wysypywane z plecaków".
Chasydzi to grupa ortodoksyjnych Żydów miłująca taniec oraz śpiew. Chasydyzm oznacza również w wielu sytuacjach separację kobiet i mężczyzn. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z chasydzką rodziną mieszkającą w Warszawie. Szalom Ber Stamber jest rabinem chasydzkim. Przyjechał do Polski z Izraela wiele lat temu. Tak bardzo mu się tu spodobało, że postanowił zostać i założyć rodzinę. Razem z żoną Diną spodziewają się ósmego dziecka. Jak wygląda ich codzienność? Czym zajmuje się Dina?
Lato to czas miłości. I to nie tylko ze względu na wysokie temperatury. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Grzywaczewską-Ciuciurę, astrolog Merkurję, która zdradziła, że letnim uniesieniom winne są układy na niebie. Które znaki zodiaku w najbliższe wakacje postanowią diametralnie zmieć swoje życie?
Kobieta, która dowiaduje się, że jej mąż jest homoseksualistą, czuje się rozbita i oszukana. Okazuje się, że spędziła połowę swojego życia z kimś, kogo zupełnie nie znała. Tożsamość związku się rozpada. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutkę i seksuolog Katarzynę Klimko-Damską, z która porozmawialiśmy, dlaczego niektórzy homoseksualiści wchodzą w związki z kobietami. Czy robią to z premedytacją? Kto jest najbardziej poszkodowany w takiej sytuacji? Oszukana żona czy homoseksualny mąż, który przez lata musiał udawać kogoś innego?
Anna Lewandowska zgłosiła do "Projektu Lady" ponieważ była agresywna i miała bardzo niską samoocenę. Na krytykę zawsze reagowała agresją. Dlaczego reprymenda od najbliższych osób boli najbardziej? Jak zauważyła Tatiana Mindewicz-Puacz, raniące nas słowa idą z nami przez całe życie. Jak to zmienić?
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reżysera, pisarza i scenarzysty Andrzeja Saramonowicza, by porozmawiać z nim o jego nowej książce "Pokraj". - Dla mnie najważniejsze było to, by ta książka była komedią, bo chyba z tego jestem najbardziej znany (...) - mówił w studiu. Co go śmieszy, a co drażni w Polakach?
Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że pieniądze to w związkach wciąż temat tabu. Finanse odzwierciedlają nasz status społeczny. Dlatego jak zauważyła psychiatra Maja Herman, pieniądze zawsze były, są i będą tematem krępującym. Finanse są również przyczyną wielu kłótni. Dlaczego? Czy ludzie żyjący w związku powinni mieć wspólne konto?
Podobno najchętniej słuchamy piosenek, która są smutne i melancholijne. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Skibę, Michała Migałę oraz Gabi Drzewiecką, która zauważyła, że artyści też wolą tworzyć przygnębiające piosenki. Co więcej, nawet jeżeli wiodą szczęśliwe życie, na czas pisania utworów generują negatywne i smutne myśli. Dlaczego tak chętnie słuchamy posępnych piosenek?
Poznajcie historię Ayse Tukrukcu, byłej prostytutki, która dziś pomaga bezdomnym: "Kiedy byłam małą dziewczynką zostałam zgwałcona przez wujka, brata mojego ojca. Powiedziałam o tym rodzicom ale nikt nie chciał mi uwierzyć. Rodzina mnie wyśmiała, nie miałam przez to dzieciństwa. Kiedy tylko podrosłam uciekłam od swoich bliskich" i Defne Gulce Sapci, która została wyrzucona z domu gdy zdecydowała się na zmianę płci.
Pewnym swojego występu na Mundialu jest obecnie tylko jeden Polak - Szymon Marciniak, sędzia piłkarski. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji będą pierwszą tego typu imprezą z wideo weryfikacją. Czy sędzia jest zadowolony z takiego systemu? Czy to nie odbierze mu pracy? O tym, które drużyny będzie sędziował, Pan Szymon dowie się dopiero kila dni przed mundialem. Jak przygotowuje się do swojej pracy? Szymon Marciniak sędziował do tej pory największe gwiazdy piłkarskiego świata takie jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Czy wielkie nazwiska robią jeszcze na nim wrażenie? Z sędzią spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Co słyszy się na brytyjskich ulicach w tydzień po książęcym ślubie? Kto stał za barem na weselu? Jakie są najświeższe plotki dotyczące młodej pary? Sprawdziła to Anna Senkara.
W Dzień Matki postanowiliśmy do Dzień Dobry TVN zaprosić wyjątkowego gościa - Teresę Klemańską, mamę Tomasza Komendy. Jak kochająca matka radziła sobie z niesłusznymi oskarżeniami wobec swojego dziecka? "Wspierała mnie rodzina, kochający mąż, synowie, synowa, wnuczki. Trzymaliśmy się razem, wspieraliśmy się. Bo sama nie dałabym rady". Jak Pan Tomasz odnajduje się w nowej rzeczywistości i jak dziś, po 18 latach cierpienia, czuje się Pani Teresa?
Na czym polega drifting? Czym różnią się samochody używane w tym sporcie od zwykłych aut? Czy to prawda, że Piotr Więcek nauczył się jazdy bokiem na symulatorze i czym dla niego jest udział w zawodach amerykańskiej ligi Formuła D? Poznajcie młodego mistrza driftu!
Co pierwsze przychodzi Wam na myśl gdy słyszycie hasło "POLITYK"? Filip Chajzer postanowił się tego dowiedzieć. Co usłyszał? Zobaczcie!
W Polsce ściągalność alimentów jest na niskim poziomie, pod tym względem nasz kraj jest na szarym końcu w Unii Europejskiej. Aby poprawić te statystyki, rząd, a konkretnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chciałoby wprowadzić kary dla pracodawców, którzy ukrywają dochody alimenciarzy. Czy to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: komornika Roberta Damskiego.
Peter Paulus miał być malarzem, jednak sens życia odnalazł w zakonie Franciszkanów Odnowy. Peter Paulus swoje życie dzieli między Stany Zjednoczone a Niemcy. Jaka jest najważniejsza misja "szarych aniołów"? Czy Peter lubi to określenie? Czy w swojej pracy spotkał się z niebezpiecznymi sytuacjami? Z franciszkaninem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Pewnemu 30-letniemu Amerykaninowi rodzice wytoczyli sprawę, by ten wreszcie wyprowadził się z domu. Sąd zarządził eksmisję, ale on od wyroku się odwołał. W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy musi opuścić rodzinne gniazdo. W Polsce, statystycznie mężczyźni wyprowadzają się z domu około 28. roku życia. Dlaczego tak późno? Jak nie wychować maminsynka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy socjologa dr Tomasza Sobierajskiego oraz mamy dorosłych już mężczyzn: Grażynę Wolszczak i Małgorzatę Pieczyńską.