Karolina Krasnodębska jeździ na nartach odkąd skończył trzy lata. Na stoku Karolina nie boi się prędkości. Dzięki ciężkiej pracy sukcesy przyszły dość szybko. Karolina ma na swoim koncie tytuł mistrzyni i vice-mistrzyni Polski w slalomie gigancie. Zdaniem ekspertów Karolina ma ogromne szanse, by zostać jedną z najlepszych narciarek alejskich w kraju. W tym roku nastolatka zakwalifikowała się na obóz do USA, który prowadziła Lindsey Vonn, najlepsza na świecie narciarka alpejska. Karolina była jedyną Europejką na tym obozie. Jak go wspomina? W studiu Dzień Dobry TVN narciarka opowiedziała o swoich planach. Karolinie towarzyszył dumny tata Konrad Krasnodębski. Czy przeżywa zawody córki? W jaki sposób Karolina nadrabia zaległości w szkole?
Szymon Grzybacz to młody wokalista, który wprawił w zachwyt jurorów w ukraińskim programie "X-Factor". Dlaczego zdecydował się akurat na ukraińską edycję? Jak został przyjęty na Ukrainie? Na co dzień pracuje jako realizator dźwięku i światła. Czy jego praca pomaga mu w przypadku muzycznych występów? Jakie ma obecnie plany?
Patriotycznego wiersza Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś? Polak mały" uczy się już każdy pierwszoklasista. Okazuje się, że szkolna nauka i żmudne przygotowania do apeli nie idą w las. Patriotyczne uniesienie towarzyszy polskim uczniom od najmłodszych lat, ale czy zostaje w sercu na zawsze? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Język urzędniczy jest dla przeciętnego odbiorcy niezrozumiały. Co sprawia nam największą bolączkę? Na ulicach Warszawy sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chazjer. 3 października Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przyjęło tzw. deklarację prostego języka. Czy poprawi ona komunikację z obywatelami? W jaki sposób powinny być pisane pisma urzędnicze? Zapytaliśmy o to dr Tomasza Piekota oraz dr Grzegorza Zarzecznego. Który język urzędowy jest najtrudniejszy do zrozumienia?
Anita Dolly Panek urodziła się w Krakowie w zasymilowanej żydowskiej rodzinie. Kilka dni przed wybuchem II Wojny Światowej wyjechała z rodzicami na wakacje do Francji. Tam zastała ich wiadomość o napaści na Polskę. Ojciec Anity zdecydował, że całą rodziną wyemigruję do Brazylii. Miał to być pobyt tymczasowy. Życie potoczyło się tak, że Dolly Panek skończyła tam studia i rozpoczęła pracę. Była prekursorką pierwszych studiów biochemii w Brazylii. Po 76 latach życia w Ameryce Łacińskiej wróciła do Krakowa. Obecnie mieszka z wnukiem Carlosem, który przyjechał do Polski na studia. Jak się tu czują? Co robią w czasie wolnym?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy s. Michaelę Rak. Jak sama o sobie mówi, miała być lekarzem. Dziś pomaga ludziom na ich ostatniej drodze. Oswaja ich z cierpieniem... S. Michaela stworzyła dwa hospicja, w Gorzowie Wielkopolskim i w Wilnie. Obie placówki traktuje jak własne dzieci. Teraz przed nią kolejne wyzwanie. S. Michaela buduje trzecie hospicjum z oddziałem dziecięcym. Budowa hospicjum to poważne przedsięwzięcie. W jaki sposób siostra zdobywa wszystkie budowlane pozwolenia? Skąd bierze finanse na budowę? Jak wygląda litewska rzeczywistość? Czy Litwini chętnie pomagają?
W zeszłą niedzielę w okolicy miasta Dolny Kubin, doszło do tragicznego wypadku, w którym udział brało 3 polskich kierowców. W wyniku czołowego zderzenia śmierć poniósł 57-letni Słowak. Polscy kierowy ścigali się na słowackiej drodze łamiąc wszelkie przepisy drogowe. Okazuje się, że sprawcy wypadku od lat organizowali nielegalne wyścigi samochodowe. Dlaczego tak sobie upodobali Słowację? Jaka kara grozi kierowcom za spowodowanie wypadku? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tomasza Patorę, dziennikarza "Uwagi" oraz Artura Włodarskiego, dziennikarza motoryzacyjnego.
Rozalia Knapik Wojtaczka i jej mąż Wojciech podczas podróży poślubnej na Bali odwiedzili te same miejsca i zrobili zdjęcia w tych samych pozach, co rodzice dziewczyny 30 lat temu. Kto wpadł na ten pomysł? Czy parze udało się odnaleźć wszystkie miejsca? O swojej podróży małżeństwo opowiedziało w Dzień Dobry TVN. Do studia zaprosiliśmy również mamę Rozalii - Barbarę Knapik. Zapytaliśmy ją, jak to się stało, że w czasach, kiedy nie było łatwo o egzotyczne podróże udało się jej wyjechać z mężem na Bali i co czuła, kiedy córka z zięciem pokazali jej zrobione na Bali zdjęcia.
Z jakimi przesądami związanymi z pieniędzmi spotykamy się na co dzień? W które wierzymy, a które nas śmieszą? Czy jesteśmy bardziej skłonni uwierzyć wróżce, czy specjaliście ds. finansów? Skąd wzięło się w Polsce przekonanie, że wizerunek żyda z pieniążkiem przyniesie nam dobrobyt?
Pisarz i wykładowca Alfie Kohn pewnym głosem twierdzi, że nie istnieje żadne badanie naukowe, które niezbicie wykazałoby, że dzieci odnoszą korzyść z odrabiania prac domowych. Dlaczego więc wiele szkół nadal je zadaje? Jakie wyniki osiągają dzieci, które chodzą do szkół, które zrezygnowały z prac domowych? Z pisarzem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Czym różni się norma od zaburzenia w sferze seksualności? Jednym z najpopularniejszych fetyszyzmów jest podofilia czyli zainteresowanie stopami. Przyznawali się do niej m.in. Quentin Tarantino, Andy Warhol czy Elvis Presley?
W Jasieńcu znajduje się świetlica wiejska, w której prowadzone są zajęcia fitnessu. Jej koordynatorką jest Pani Justyna. Kobieta postanowiła zaprosić do Jasieńca Qczaja, aby ten sprawdził, w jakiej formie są tamtejsi mieszkańcy.
Dante jest psim ratownikiem w Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W czym dokładnie się specjalizuje? Niestety jakiś czas temu zwierzak zachorował na schorzenie zwane zespołem końskiego ogona. Choroba jest groźna i bolesna. Czym się charakteryzuje? Piesek musi być zoperowany, a następnie powinien przejść rehabilitację. Na czym będzie polegał zabieg operacyjny? Czy jest szansa, że po rehabilitacji Dante wróci na służbę? Dantego, jego kolegę Kokosa i ich przewodnika Michała Gaika gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Już niedługo cena chleba może wzrosnąć nawet o 60 proc. Z czego to wynika? Co jeszcze może zdrożeć w najbliższym czasie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz Mateusz Walczak.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Legnicy. Tam w jednej z kamienic kryje się urokliwe mieszkanie, w którym potencjał starego budownictwa, wykorzystała jego właścicielka Joanna Król. Jak Wam się podoba taki styl?
Suchar Codzienny to kultowy profil w mediach społecznościowych, który podbija serca młodszych i starszych internautów. Jego współtwórcami są: Rafał Myśliński i Kamil Natil. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak powstają ich suchary, zgadzają się z tymi, którzy twierdzą, że suchary to głupie i nieśmieszne żarty, czy tego typu dowcipy naprawdę ich śmieszą, skąd pomysł, żeby książkę, którą właśnie wydali, sprzedawać tylko w internecie.
Radni miasta Akron w amerykańskim stanie Ohio postanowili, że właściciele psów, które nadmiernym szczekaniem zakłócają spokój w okolicy, zapłacą grzywnę, a nawet mogą pójść do więzienia. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego, aby zapytać, dlaczego pies uporczywie szczeka i czy łatwo go uciszyć. Radkowi towarzyszył w studiu Lucjan, który - mimo niepozornego wyglądu - potrafi swoim szczekaniem obudzić nieboszczyka. Czy nasz mały gość pochwalił się widzom swoimi możliwościami "wokalnymi"? ;)
Na separację formalną decydują się małżonkowie, którzy nie do końca są przekonani o potrzebie definitywnego zakończenia małżeństwa. W Dzień Dobry TVN adwokat Eliza Kuna wyjaśniła nam, czym różni się separacja od rozwodu, jak separację przeprowadzić w sądzie, jakie są skutki separacji z orzeczeniem o winie i jak wycofać się z separacji.
"Studenci UAM bez Granic" to projekt edukacyjno-badawczy, którego celem jest między innymi prowadzenie zajęć z dziećmi w szkołach podstawowych w krajach z uboższych części świata. Jak wyglądają takie zajęcia? O założeniach akcji mówiły w Dzień Dobry TVN studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Ula Małecka, Marta Wawrzyniak i Kasia Bogucka.
Wybór sukien ślubnych powinien być dla przyszłych panien młodych niezwykłym przeżyciem. Problem z wyborem sukni moją kobiety w rozmiarze 42 + ... Okazuje się, że polskie salony ślubne nie ma mają oferty dla większych dziewczyn. Izabela Janachowska w swoim nowym programie "Śluby ponad miarę" na kanale TLC, będzie pomagała dobierać suknie pannom młodym plus size. Gdzie szukała ślubnych kreacji? Izabela branżą ślubną zajmuje się już 4 lata. Czy przenosi pracę do domu?
Podobno to kobiety częściej miewają chwile słabości. Katarzyna Pawlikowska, ekspert ds. zachowań społecznych, zwróciła uwagę, że Polki są sfrustrowane tym, jak wyglądają. Dodała również, że aż 64% Polek przyznaje się do bycia na ciągłej diecie. Niestety będąc już na tej diecie, kobiety same siebie oszukują i podjadają. Na czym polega efekt puszczonej tamy? Beata Sadowska jest zwolenniczką unikania radykalizmu i małe grzeszki są według niej ludzkie. Funkcjonuje również takie przekonanie, że po treningu można zjeść wszystko, bo to nie tuczy. Tomasz Choiński w studiu Dzień Dobry TVN obalił ten mit tłumacząc, czym jest dwugodzinne okno potreningowe i jak prawidłowo odbudować zasoby energetyczne po treningu.
Monika Bukowska prowadzi lisi azyl, do którego trafiają głównie okaleczone zwierzęta z ferm futrzarskich. Od kiedy fascynuje się lisami? Co robi, aby przełamać ich strach przed ludźmi? Czy lis może zostać zwierzęciem domowym? Jak wygląda opieka nad takim zwierzęciem?
Przyszła jesień, a z nią nadszedł czas na robienie figurek z kasztanów i żołędzi. Czy to prawda, że ich tworzenie zaspakaja następujące potrzeby psychiczne: obcowania z przyrodą, wyrażenia siebie w akcie twórczym, posiadania pociesznych miniaturowych przyjaciół, posiadania potomstwa, które nie sprawia kłopotów i otaczania się niemymi świadkami swojej moralnej i fizycznej degrengolady? ;) Zapytaliśmy o to trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego. A co daje nam turlanie kasztana?
Rozwód to dla wielu ciężkie przeżycie. Jak się po nim podnieść i zacząć życie od nowa? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła prowadząca program "Eks-tra zmiana" w TVN Style Agata Młynarska.
Ppłk Izabela Wlizło jest pierwszą kobietą w polskiej armii, która została dowódcą batalionu. Jak żołnierze 22. batalionu piechoty górskiej oceniają jej umiejętności? O tym, jak zaczęła się jej przygoda z wojskiem i jak odnajduje się jako dowódca 550 osobowego batalionu opowiedziała reporterce DDTVN Biance Zalewskiej.
W czasie nocy poślubnej każda panna młoda, niezależnie od swojego rozmiaru i figury, chciałaby wyglądać wyjątkowo, zmysłowo i uwodzicielsko. Dzięki bieliźnie, którą w Dzień Dobry TVN pokazała brafitterka Monika Kołodyńska to możliwe.
Seks to samo zdrowie, między innymi wzmacnia naszą odporność i podkręca metabolizm. W jego trakcie można spalić nawet do 400 kcal. Jakie jeszcze ma zalety? O pozytywnym wpływie seksu na zdrowie mówił w Dzień Dobry TVN seksuolog Robert Kowalczyk.
Od dziś, tj. od 1 października kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia OC. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim zaznaczył, że w razie kolizji kierowca, będący sprawcą zdarzenia ma obowiązek podać dane swojego ubezpieczyciela. W jaki sposób można sprawdzić jego wiarygodność? Dodał również, że w razie wątpliwości zawsze będzie można wezwać patrol policji. W jakich przypadkach trzeba mieć ze sobą dowód rejestracyjny?
Co sprawiło, że Mijin Mok postanowiła studiować polonistykę i zakochała się w Polsce?. Skąd jej fascynacja naszym krajem? Kto przekonał ją do prowadzenia bloga? Z blogerką rozmawiała Katarzyna Jaroszyńska.
Niedawno w Warszawie 40-letni hydraulik zdemolował 10 samochodów. Dlaczego? Bo miał dosyć swojej pracy! Zainspirowany tą historią Filip Chajzer, postanowił sprawdzić jaki jest najgorszy zawód świata. Zobaczcie co jest najbardziej obciążające w pracy nauczyciela rytmiki, na co narzekają kontrolerzy biletów i jak wyglądają poranki... opiekuna słoni w ogrodzie zoologicznym! Rozwiązanie problemu stresującej pracy znalazł Sławomir Szymański - właściciel stacji demontażu pojazdów: "hydraulik, mógłby do nas przyjechać, udostępnilibyśmy mu samochód i mógłby się u nas odstresować...niszcząc samochód". Dobry pomysł?