Zdjęcia Kamila Bredowa, które zamieszcza w mediach społecznościach zachwycają. W czyjej głowie zrodził się pomysł na sesję zdjęciową? Dlaczego zrobiono ją w Norwegii, a nie na karaibskich plażach? Sylwetka Kamila robi wrażenie. Jak o nią dba?
Olejki eteryczne są stosowane w leczeniu wielu dolegliwości. Jakich? Czy można je stosować bez rozcieńczania? Czy są jakieś przeciwwskazania do ich użycia?
Czy w polskich szkołach rzeczywiście jest tak, że nauczyciele czasami przesadzają z ilością zadań domowych, zadawanych uczniom? Dlaczego tak się dzieje? Czy podstawy programowe są przeładowane? O pracach domowych rozmawialiśmy w naszym studiu z Justyną Żukowską-Gołębiewską, psychologiem dziecięcym i mamą 8-letniej Nadii, która nie odrobiła pracy domowej "bo było za dużo zadane" i Jackiem Staniszewskim, nauczycielem historii: "Dzieci w domu powinny odpoczywać, rozmawiać z rodzicami i grać w gry planszowe. (...) Można spokojnie nie zadawać prac domowych. Nie jest to zapisane w Konstytucji, że musimy zadawać prace domowe".
Barbara Kańska-Bielak: "Zaczęło się to 1 czerwca 1918 roku, kiedy mój dziadek i babcia kupili całe wyposażenie studia". Sto lat polskiej wolności opowiedziane zdjęciami krakowskiego zakładu fotograficznego.
Biologicznie wciąż jest mężczyzną, ale w domu będzie funkcjonować jako mama. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy, spodziewające się dziecka Kasię Gauzę: "Jest dobrze. (...) Okazało się, że to społeczeństwo, które w komentarzach internetowych wydaje się strasznie złe, okazało się całkiem akceptujące" i jej partnerkę Aleksandrę Knapik: "Takiego Michała w męskim stroju to było bardzo mało i raczej w naszym środowisku to była sensacja i się mówiło, że Gauza w cywilu".
Czy całe ich życie jest podporządkowane sportowi? Ile czasu poświęcają na aktywność w mediach społecznościowych? W Dzień Dobry TVN, jedna z najpopularniejszych sportowych par w polskim internecie - Sylwia i Akop Szostakowie, którzy swoim fanom w mediach społecznościowych doradzają co jeść i jak ćwiczyć.
Jak powstał penspinning? Czy trzeba posiadać jakieś specjalne umiejętności i sprzęt, żeby zacząć kręcić długopisem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy penspinnerów: Michała Buszczaka, Marylę Jeż i Kamila Kopcińskiego. Jak zaczynali, ile czasu poświęcają na treningi i jakimi osiągnięciami mogą się pochwalić. Czy na penspinningu da się zarobić pieniądze?
Są osoby, które nie lubią się nudzić, tymczasem okazuje się, że nuda nie jest wcale taka zła. O jej zaletach mówił w Dzień Dobry TVN coach biznesu Miłosz Brzeziński.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Anię Wendziowską, która opowiedziała o najnowszych kinowych premierach. Jeżeli jesteście fanami horrorów, proponujemy Wam "Suspirię" z Tildą Swinton oraz Dakotą Johnson. Fani kina familijnego powinni zobaczyć "Dziadka do orzechów i cztery królestwa". Na co jeszcze możemy wybrać się do kina?
Kolejną uczestniczką cyklu "W stroju Adama" jest Kinga Ostrowska, która zgłosiła się do programu ponieważ jest bardzo drobną osobą i ciężko jej znaleźć kobiece ubrania. Adam Chowański przygotował dla Kingi trzy stylizacje oraz podpowiedział, w jakich kolorach i fasonach będzie jej najlepiej.
Polski fotograf Jacob Degee specjalizuje się w fotografii rekinów, a jego prace zachwycają jurorów wielu prestiżowych konkursów. Niedawno wykonany przez niego portret rekina wielorybiego zajął drugie miejsce podczas Europejskiego Festiwalu Fotografii Natury w Lünen. O swojej pasji do morskich zwierząt i fotografii podwodnej opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wedle definicji stalking to uporczywe nękanie innej osoby, wzbudza u niej poczucie zagrożenia lub naruszanie jej prywatności. Jak radzić sobie ze stalkerem i do kogo zwrócić się o pomoc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prawnika Piotra Schramma, Joannę Jerzak, studentkę zaczepianą przez mężczyznę na ulicy oraz Caro Sadowska, pomysłodawczynię akcji "I react".
Kiedyś 16, a teraz 3 - tyle na 100 hektarów przypada w Polsce zajęcy. Prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman odwiedziła parę, która je hoduje i wypuszcza do lasu, aby przyszłe pokolenia nie musiały oglądać ich w zoo. Ile do tej pory wypuścili zajęcy? Czym różnią się one od królików? W warunkach naturalnych króliki mieszkają w norkach, a zające?
Roboty i sztuczna inteligencja wkraczają do niemal wszystkich dziedzin naszego życia, nawet do świata sztuki. Niedawno w nowojorskim domu aukcyjnym wystawiono portret "Edmonda De Belamiego”, który został wygenerowany za pomocą algorytmu i bazy składającej się z 15 000 portretów namalowanym pomiędzy XIV a XX w. Obraz sprzedano za 432,5 tys. dolarów (co stanowi równowartość ok. 1,6 mln zł). W jaki jeszcze sposób roboty zrewolucjonizowały rynek sztuki? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.
Sasha to 7-letni pies rasy Jack Russell terrier, który uwielbia podróże i znosi latanie samolotem dużo lepiej niż jego właściciel. Ile tras zwierzak do tej pory zaliczył? Jak się zachowuje, kiedy leci na górnym pokładzie razem ze swoim panem? Piesek jest uwielbiany przez załogi samolotów, zwłaszcza przez stewardesy. Jakie prezenty od nich do tej pory dostał?
Partner Karoliny Jakubiak leciał z Oslo do Warszawy. W podróż wziął ze sobą dwa koty. Podczas lotu zwierzęta były zamknięte w dwóch oddzielnych klatkach. Po wylądowaniu i odebraniu klatek okazało się, że w jednej z nich nie ma kratki, a co najważniejsze – kota. Para chce wyjaśnić sprawę zniknięcia kota, a przede wszystkim znaleźć zwierzaka. Czy udało im się coś ustalić? Z Pani Karoliną rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jego gościem był również lekarz weterynarii Franek Paśko, który wyjaśnił, co może czuć kot, który znalazły się na nieznanym dla siebie terenie. Czy według lekarza zaginiony zwierzak może przebywać jeszcze na lotnisku?
Agata Dawidowska jest karmiącą mamą niemowlaka. Pani Agata miała tak dużo pokarmu, że postanowiła się nim podzielić. Od lipca raz na tydzień oddaje pokarm do Banku Mleka Kobiecego. Z jego zasobów korzystają głównie wcześniaki przebywające w szpitalu. Czy każda karmiąca mama może zostać dawczynią? Jakiemu procesowi jest poddawane kobiece mleko zanim trafi do wcześniaka? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Wesołowską, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego, która zwróciła uwagę, że kobiecy pokarm ma wiele wartości odżywczych, ale może być też źródłem chorób. Dlatego przestrzega przed kupowaniem mleka przez Internet. Dlaczego kupowanie kobiecego mleka przez Internet jest niebezpieczne.
Na uśpionych rachunkach bankowych zalegają miliardy złotych, które są tam wyłącznie dlatego, że spadkobiercy o nich nie wiedzą. Bardzo często w rodzinie tylko jedna osoba ma wiedzę, gdzie są wszystkie rachunki bankowe, polisy, fundusze, rachunki maklerskie, OFE, IKE, dokumenty firmy itp. Jeśli takiej osoby zabraknie, spadkobiercy nie mają pojęcia, co robić. Odszukanie wszystkich aktywów, dokumentów czy ważnych informacji, graniczy z cudem. Dlatego każdy powinien mieć w domu CZERWONĄ TECZKĘ.
Konrad i Przemysław Wojterkowscy są braćmi, ale odkryli to dopiero po ponad 40 latach. Dlaczego nie wiedzieli o swoim istnieniu? W jaki sposób i dzięki komu poznali prawdę? Ekipa Dzień Dobry TVN towarzyszyła im podczas ich pierwszego spotkania.
Najwięcej wartości odżywczych mają owoce i warzywa sezonowe. Alternatywą dla świeżych produktów są mrożonki. Czy w czasie mrożenia owoce i warzywa nie tracą swoich cennych witamin? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Annę Radowicką. W jakiej temperaturze należy mrozić owoce i warzywa, by zachowały swoje wartości odżywcze? Ile czasu można przetrzymywać mrożonki? Anna Radowicka zwróciła również uwagę, by nie rozmrażać mrożonego jedzenia w temperaturze pokojowej. Dlaczego?
Nikola Majewska to studentka i fanka Qczaja. Dziewczyna przez natłok zajęć na uczelni nie ma czasu na ćwiczenia. Czy Qczaj pomoże odnaleźć jej motywację?
Są osoby, które życzą sobie pogrzebu świeckiego. Jak wygląda taka uroczystość? Jak przygotowują się do niej mistrzowie ceremonii pogrzebowych? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.
Z piątku na sobotę Paweł Kukiz umieścił na swoim koncie w mediach społecznościowych wpisy, które dotyczyły innych polityków. Część z nich była wulgarna. Na początku poseł tłumaczył, że autorem postów jest ktoś, kto przejął jego profil, a dopiero później przyznał, że to "piątkowa noc przejęła i jego, i jego konto". Kukiz nie jest pierwszym i pewnie nie ostatnim politykiem, któremu zdarzyła się taka wpadka. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy eksperta ds. wizerunku politycznego dr Mirosława Oczkosia, dziennikarkę Agnieszkę Burzyńską i satyryka Rafała Myślińskiego, aby zapytać który z polityków miał jeszcze taką spektakularną wpadkę i do czego ich zdaniem może prowadzić nieumiejętne korzystanie z mediów społecznościowych?
W kolejnej odsłonie cyklu "Maluj się kto może" Marta Gąska podpowiedziała, jak poradzić sobie z opadającym kącikiem oka. Okazuje się, że dobrze wykonany makijaż potrafi optycznie otworzyć oko i odwrócić uwagę od opadającego kącika.
Na rogu Hożej i Marszałkowskiej zapytaliśmy o to Joannę Zientarską. Dziennikarka motoryzacyjna podzieliła się z nami doświadczeniem i wiedzą na ten temat. Jakie błędy popełniają Polacy podczas pakowania samochodu? Joanna zaznaczyła, że w razie wypadku przedmioty, które mamy w samochodzie są jak śmiercionośne kule. Co to znaczy?
W kawiarence Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z Mistrzem Polski Baritsów Marcinem Rusnarczykiem, który krok po koku wytłumaczył nam, jak wykonać efektowny wzorek na kawie. Okazuje się, że istotną kwestią jest odpowiednie spienione mleko. Co jeszcze? Co zrobić w sytuacji, kiedy wzorem nam nie wyjdzie?
Anna Tomaszewicz kochała słodycze, jednego dnia potrafiła zjeść półtora opakowania ptasiego mleczka, a każdą kawę słodziła dwoma łyżeczkami cukru. Taka dieta sprawiła, że kobieta przybrała na wadze i to sporo. Kiedy z powodu nadmiernego tłuszczyku miała problemy ze schyleniem się, uznała, że przyszedł czas na zmiany. Dzięki diecie i treningowi, w ciągu 12 miesięcy schudła 27 kg. O swojej przemianie Ania opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Jak udało jej się przetrwać trudne momenty, które pojawią się w czasie odchudzania? Czy po utracie tkanki tłuszczowej miała problem z nadmiarem skóry? Obok niej na naszej kanapie usiadł lekarz medycyny estetycznej, dermatolog Bartłomiej Kwiek. Zapytaliśmy go, co zrobić, aby po zrzuceniu kilogramów nie wyglądać jak "suszona śliwka"?
Rządzący chcą, aby 12 listopada był dniem wolnym od pracy. Pomysł nie spodobał się pracodawcom. Jakie mają do niego zastrzeżenia? Okazuje się, że nie wszystkie grupy zawodowe będą miały wolne tego dnia. Kto więc będzie musiał przyjść do pracy? Czy strata dla gospodarki z powodu nieoczekiwanego, dodatkowego dnia wolnego będzie duża? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 BiS Pawła Blajera.
Katarzyna Nadolska jest organizatorką warsztatów kulinarnych, które mają na celu nauczenie dzieci z domów dziecka podstaw gotowania, a tym samym zwiększenie ich samodzielności i pewności siebie. Podczas spotkań młodzi ludzie mają okazję gotować pod okiem znanych szefów kuchni. Zobaczcie, jak wyglądają takie warsztaty.
Dynia jest nieodzownym elementem dekoracyjnym Halloween. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Grzywaczewską-Ciuciurę, znaną jaką Merkurię, z którą porozmawialiśmy o magicznym znaczeniu dyń. Dlaczego palimy lampiony z dyni? Jaka wiąże się z tym legenda?