Pani Jagoda ma 67 lat i właśnie zdobyła tytuł Miss Trzeciej Młodości, jednocześnie została ambasadorem przełamywania stereotypów związanych ze starością.

  "Książka powstała przede wszystkim dlatego, że dużo osób pytało mnie jak to zrobiłam, że po 40. wyszłam za mąż. W oczach innych to osiągnięcie." tak o swojej książce mówi autorka Anna Klara Majewska, która wraz z Hanną Bakułą rozmawiała w studiu Dzień Dobry TVN o małżeństwach po czterdziestce.

  Bartek Lenarth jest niewidomy od 3 roku życia, jego pasją są samochody i rajdy, w tym roku stanął w szranki z Kajetanem Kajetanowiczem jednym z najlepszych kierowców rajdowych w Polsce. Bartek przegrał... Kajetan wyprzedził go o 3 sekundy!

  Pan Adolf kolekcjinuje siekiery od 25 lat. W swoim muzeum ma około 2500 eksponatów. Są to maczugi, siekiery, topory oraz oszczepy.

  Święta, większości z nas, kojarzą się z rodzinną, ciepłą atmosferą. Zdarza się, że rodziny zgłaszają się do domów dziecka, by zabrać sierotę do własnego domu. Naszych gości: Marzenę Guzicką, Michalinę Gajewską i Dariusza Dylskiego zapytaliśmy kiedy jest to dobre i dopuszczalne rozwiązanie i czy całkowicie obcy ludzie powinny zabierać dzieci na święta.

  Bohaterki naszego dzisiejszego reportażu łączy to, że wszystkie są niepełnosprawne, łączy je także wielka pasja, wszystkie mimo przeszkód bardzo pragnęły spełniać się artystycznie...

  W czerwcu 2007 roku w katowickim „Spodku” chłopak z kopalni „Makoszowy” – Damian Jonak wywalczył młodzieżowe mistrzostwo świata federacji WBC w kategorii junior. Opowiedział nam w jaki sposób zwycięswo stało się dla niego motorem do pomagania innym.

  O tym jak najlepiej rozkręcić sylwestrową zabawę opowiedzieli nam w studiu goszczący u nas wodzirejowie, Mieczysław Gajda i Jakub Krawczyk.

  Marek Ksieniewicz jest od 5 lat na wolności, w więzieniu spędził całą swoją młodość. Teraz kieruje fundacją "Wybieram Wolność". Opowiedział nam jak wyglądała jego przemiana.

  W studiu gościliśmy trójkę finalistów programu You Can Dance, opowiedzieli nam jak zmieniło się ich życie po programie.

  W latach dziewięćdziesiątych modna była tzw. hiszpańska bródka i wąsy. Obecnie modne są wąsy przypominające zarost bohaterów filmów pornograficznych rodem z NRD - uważa Tomasz Jacyków. I dodaje, że wąsy są fajne, jeśli noszą je mężczyźni traktujący swój wygląd jako żart. Który mężczyzna może nosić wąsy, a który nie powinien?

  Tomasz Kalisz znajduje się w światowej czołówce biegaczy po schodach. Ostatnio w prestiżowym biegu po schodach w Singapurze zajął drugie miejsce. Biegi po schodach to wyjątkowo ciężki sport, wymagający dużej wydolności oddechowej - wyjaśnia gość Dzień Dobry TVN. - Obecnie pracuję nad zorganizowaniem grupy biegaczy po schodach, kolejnym krokiem będzie stworzenie profesjonalnej federacji sportowej - zdradza.

  Jeśli chcesz poprosić ukochaną o rękę, a nie wiesz jak to zrobić - zgłoś się specjalisty od zaręczyn. On doradzi ci, jaki pierścionek wybrać i, gdzie oświadczyć się ukochanej. Dzięki temu zrobisz na niej wrażenie i z pewnością zdobędziesz jej serce i... rękę.

  Czy zima stulecia 30 lat temu miała wpływ na wyż demograficzny na początku lat 80.? O to zapytaliśmy Wiesława Łagodzińskiego, rzecznika prasowego prezesa GUS oraz aktorkę Magdalenę Cwenównę. - Tak naprawdę na wyż demograficzny ma wpływ kobieta - mówi Wiesław Łagodziński. Dziś na 100 kobiet przypada 124 dzieci, a żebyśmy byli rozwijającym się społeczeństwem, 100 kobiet powinno rodzić 213 dzieci.

  Polki coraz częściej wybierają młodszych mężów. Zazwyczaj o rok lub dwa. Ale bywa, że i o dziesięć – wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny. Wraz z naszymi gośćmi postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, skąd się to bierze?

  Wypowiedź Nelly Rokity o Jarosłwie Kaczyńskim, w której stwierdziła, że "gdyby Jarosłw Kaczyński miał żonę byłby odporniejszy i byłoby mu łatwiej", skłoniła nas do próby odpowiedzi na pytanie, czy mężczyźnie rzeczywiście jest w życiu łatwiej, gdy ma żonę i na czym polega syndrom starego kawalera? Co o tym sądzi scenarzysta Cezary Harasimowicz i socjolog Mariusz Jędrzejko?

  Ponad połowa badanych za najlepszy okres dla naszego kraju w ubiegłym stuleciu uważa lata dziewięćdziesiąte. Niecałe 30 proc. wybiera PRL - wynika z najnowszego badania firmy IMAS International. Aktor Piotr Skarga ma ambiwalentne podejście do lat dziewięćdziesiątych. Podobał mu się kierunek zmian w Polsce, a z drugiej strony musiał powalczyć o swój byt. - Sprzedawałem odkurzacze, ubezpieczenia, a w Norwegii pracowałem nawet jako murarz - wspomina.

  Krzysztof Tyniec zawsze płacił na randce za dziewczynę. Michałowi Milowiczowi zdarzyło się, że dziewczyna nie chciała, by za nią płacił. Beata Ścibakówna nigdy nie pomyślałaby, że sama musi zapłacić za kawę. A Blanka Winiarska uważa, że płaci ten, kto zaprasza. No to, jak to wreszcie jest? Kto płaci na randce?

  Z Grażyną Bukowską, dziennikarką TVN Discovery Historia i felietonistką Agatą Passent porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o plusach i minusach powrotu do dawnego partnera. Czy związek, który się już raz się rozpadł ma szansę przetrwać?

  Nie wyobrażam sobie bez niej wyjścia z domu. Bez niej nie jest się prawdziwą kobietą. To jest najważniejsza część kobiecej garderoby - tak o torebce mówi aktorka Bożena Dykiel. Czym kieruje się przy wyborze torebki? Tym, by była ona pojemna, lekka i - obowiązkowo - skórzana.

  W Polsce co piąte dziecko codziennie chodzi spać bez taty. Zazwyczaj do snu kołysze je mama. Opowiada mu wtedy, jak bardzo jest dla niej ważne i zapewnia, że ona nigdy się nie wyprowadzi. Temat samotnego macierzyństwa wciąż budzi wiele emocji.

  Podczas próby stworzenia bajkowego pokoju dla swojej dziecka magister matematyki Monika Howard wpadła na pomysł stworzenia naklejek do dziecięcych pokoi. Ze swoim pomysłem zgłosiła się oczywiście do programu "Kapitalny pomysł". Pomysł okazał się kapitalny, bo Monika Howard zakwalifikowała się do finału programu.

  W naszym studiu dwie znane mamy, Natasza Urbańska i Anna Dereszowska. Opowiedziały nam jak godzą macierzyństwo z życiem zawodowym.

  Państwo Kofta są małżeństwem od ponad 40 lat. Dla tej miłości, pani Krystyna zerwała zaręczyny z ówczesnym narzeczonym. Pobrali się po 2 latach bycia ze sobą. Ślub odbył się 12 marca 1966 roku w Poznaniu.

  Jak pokazują badania, przeprowadzone przez Laboratorium Rodziny i Osobistych Więzi, sztuczny świat, przedstawiony w komediach romantycznych, niszczy związki.

  Kogo najłatwiej portretować? Ile kosztuje portret? Kto korzysta z usług portrecisty? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli malarze: Hanna Bakula, Olga Wolniak i Tomasz Karabowicz.

  Projektantka kapeluszy Joanna Tor-Gazda uważa, że noszenie kapeluszy nie jest w Polsce popularne, bo wymaga pewnego stylu, a Polki nie lubią się wyróżniać. Kapelusz powinien pasować do osobowości, kształtu twarzy i sylwetki osoby, która go nosi. Jeśli osoba jest niska i krępa, to kapelusz nie może mieć dużego ronda - radzi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów, którzy lubią i noszą kapelusze.

  O czym plotkują mężczyźni? O czym rozmawiają podczas spotkań w męskim gronie? Rozmawiają o kobietach czy o pracy? Gośćmi Dzień dobry TVN byli: aktor Andrzej Młynarczyk, konferansjer Irek Bieleninik oraz dziennikarz Maciej Ulewicz.

  Sara Burge, nazywana "Barbie", na operacje plastyczne wydała prawie 500 tysięcy funtów!!! Czy zrobiła to po to, by upodobnić się do lalki Barbie? Czy jest zadowolona z efektów i, czy planuje kolejne operacje? O tym Ewa Drzyzga w Dzień Dobry TVN.

  Cezary Harasimowicz nie próbował zastąpić Filipowi, synowi Grażyny Wolszczak, ojca i niczego nie robił wbrew jego woli. Magdalena Żakowska uwielbia słowo "macocha". Jej mąż Jacek poświęcał często czas swoim dzieciom jej kosztem. Teraz, kiedy sama jest rodzicem, doskonale to rozumie. Ewa Wiertel namawiałam Przemka Saletę do tego, żeby oddał nerkę córce. Jakimi są macochami i ojczymami?