Diamentowe skrzypce - muzyczna kariera Agnieszki Flis

Agnieszka Flis o swoich skrzypcach mówi „diamentowe”. Instrument zdobi 5 tysięcy kryształków. Najbardziej zapracowana skrzypaczka pop tworzy taneczno- muzyczne show z tancerkami. Dziś w programie opowiedziała o swojej pasji i koncertach.

Przygotowania do koncertów

Skrzypaczka sama o sobie mówi, że jest najbardziej zapracowaną skrzypaczką pop w Polsce. Artystka gra około 16 koncertów w miesiącu, a każdy z nich wymaga odpowiedniego przygotowania.

Czasami przygotowuje się nawet 15 godzin dziennie. Dostaje jedynie hasło pokazu – np. „kosmos” i musi opracować utwór, nauczyć się go grać perfekcyjnie, ułożyć choreografię i wymyślić stroje dla tancerek, jeżeli ma być to również taneczne show.

– przyznała artystka.

Trudne sytuacje na scenie

Najtrudniejszym, ale zarazem najbardziej ekscytującym występem był koncert w Uniejowie. Skrzypaczka została postawiona przed prawdziwym wyzwaniem.

Był to jeden jedyny występ, z którego byłam naprawdę zadowolona. W Uniejowie grałam na gzymsie w zamku w 13 cm szpilkach. Muzyka była ciągła, więc trzeba mnie było z tego gzymsu w trakcie grania, nie przerywając muzyki, ściągnąć. Był z tyłu człowiek, który przenosił mnie jak taką kukiełkę.

Ze względu na deszcz artystka musiała się przemieszkać. Podczas drugiego utworu zmuszona była przebiec po wybiegu.

Pomysł na ozdobne skrzypce

Pani Agnieszka, uznając swój instrument za niezbyt atrakcyjny, postanowiła go ozdobić. Własnoręcznie kryształ po kryształku oklejała skrzypce. W tym momencie błyszczący instrument zdobi około 5 tysięcy kryształków Swarovskiego.

Autor: Bernadetta Jeleń

podziel się:

Pozostałe wiadomości