Klocki Lego dla dziewczynek w różnym wieku

dziewczynka buduje z klocków
Fot. Carol Yepes / Getty Images
Klocki Lego dla dziewczynek cechuje różnorodność zestawów. Od klasycznych domków po konkretne miejsca (np. szpital, stadnina) i rzeczy (samochody, statki). Klocki Lego dla starszych dziewczyn są bardziej skomplikowane, złożone z większej liczby elementów.

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 5 lat to najczęściej zestawy o średniej trudności złożenia. Elementy nie są tak duże, jak w kompletach dla młodszych dzieci, jednak jest ich mniej niż w produktach dedykowanych starszym dzieciom. Klocki Lego dla dziewczynek w wieku 8–10 lat to już skomplikowane w składaniu postacie i budowle.

Więcej:

Charakterystyka klocków Lego dla dziewczynek

Klocki Lego to jedne z najbardziej znanych zabawek na świecie. Wynalezione w pierwszej połowie XIX wieku, do dziś cieszą się ogromnym uznaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Dlaczego klocki Lego dla dziewczynek i chłopców są tak popularne? To wynika z uniwersalności zabawki. Klocki można łączyć na wiele sposób. Dziecko mając do dyspozycji taką zabawkę, rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię. Dodatkowo ćwiczy pamięć, precyzję, cierpliwość i zdolności manualne. Młodsze dzieci uczą się kształtów czy kolorów. Klocki są dla nich świetnym ćwiczeniem w koordynacji wzrokowej i ruchowej. Aby ułatwić dostosowanie stopnia trudności do wieku, klocki podzielono na konkretne zestawy i serie. Komplety dla maluchów są proste i mają duże elementy. Klocki Lego dla starszych dziewczyn to duże, przestrzenne obiekty, złożone z wielu małych części. Właściwe dopasowanie zabawki do wieku i możliwości dziecka daje najlepsze rezultaty w kwestii jego rozwoju.

Klocki Lego dla najmłodszych

Serie klocków są dedykowane już półtorarocznym dzieciom. W takich kompletach jest zwykle kilka dużych, prostych części. Z klocków tworzy się kształty zwierząt lub postaci. Elementy mogą być również wykończone naklejkami z barwnym motywem. Wszystko po to, aby dzieci mogły poznać różnorodne kształty, kolory i połączenia. Najpopularniejszą serią dla najmłodszych jest Lego Duplo. Są to zestawy dla półtorarocznych dzieci lub komplety w przedziale wiekowym 1 ½ –3 lata lub 1 ½ –5 lat.

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 3 lat

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 3 lat mogą być proste , jeśli wybierze się komplety dedykowane do przedziału wiekowego 1 ½–3 lata. Popularne dla kilkulatek są zestawy Lego Classic. Można znaleźć z nich dużo klocków, które łączy się w niewielkie postacie i przedmioty, np. zwierzątka, domki czy pojazdy. Świetną propozycją dla dziewczynek w tym wieku jest Lego Duplo. Może składać się z prostych figurek, np. „Przyjęcie urodzinowe Minnie”, „Przygody na farmie”, „Herbatka u Belli”, „Wieża Roszpunki”, „Wesołe miasteczko” czy wersja świąteczna – „Zimowe ferie Świętego Mikołaja”.

Izraelski pszczelarz zbudował ul w całości z... klocków lego

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 4 lat

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 4 lat są bardzo różnorodne. Obejmują wiele zestawów, np. Lego Classic (dużo klocków do układania niewielkich postaci), Lego Duplo (podobne zestawy jak dla dziewczynek w wieku 3 lat, np. „Plac zabaw” lub „Zwierzątka hodowlane”), Lego Friends (bardziej rozbudowane zestawy, np. „Mobilna klinika weterynaryjna Emmy” lub „Stajnia ze źrebakami Mii”), Lego Princess (w tematyce księżniczek, np. „Przejażdżka karetą Kopciuszka” lub „Nadmorski Zamek Arielki”) czy Lego Juniors (np. „Opowieści Belli” lub „Przyjęcie dla zwierzaków Emmy”).

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 5 lat

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 5 lat obejmują nie tylko dedykowane zestawy , ale też komplety dla 3–4 latków. Najpopularniejsze dla 5-letnich dziewczynek są klocki Lego Friends. Mogą to być proste postacie, np. „Najlepsi przyjaciele Kici Rożek”, lub bardziej rozbudowane, typu „Pałacowe przygody Aladyna i Dżasminy” czy „Królewskie przyjęcie Arielki, Aurory i Tiany”. Dla dziewczynek w wieku 5 lat odpowiednie będzie też Lego City, np. „Zabawa na plaży” lub „Zabawa w parku”.

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 6 i 7 lat

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 6 i 7 lat to już zestawy z większą ilością małych elementów. Trzeba je łączyć w większe budowle lub obiekty. Przykładem takich klocków są serie Lego Friends, np. „Atelier Emmy”, „Dom Mii” lub „Cukiernia z babeczkami Olivii”, Lego Disney Princess, np. „Karawana podróżna Roszpunki”, „Uroczysta łódź Ariel”, „Wymarzony zamek kopciuszka”, Lego Movie 2, np. „Królowa Wisimi I’powiewa” czy Lego Unikitty, np. „Laboratorium dr Lisiczki”.

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 8 i 10 lat

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 8 i 10 lat to zaawansowane pod względem budowli obiekty i postacie. Wymagają dużej precyzji i cierpliwości w wykończeniu. Do polecanych zestawów należy seria Lego Movie 2, np. „Autobus imprezowy”, „Dom Emmeta/Rakieta ratunkowa”, „UltraKocia i Lucy Wojowniczka”, Lego Elves, np. „Naida i zasadzka na żółwia wody”, Lego DC Super Hero Girl, np. „Harley Quinn na ratunek”, „Lashina i jej pojazd”, Lego BrickHeadz, np. „Anna i Olaf” czy Lego Creator, np. „Wakacje na plaży”.

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości