... działamy pod presją czasu - tak twierdzi Adam Savage, znany z programu "Pogromcy mitów". Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reportera TVN Adama Kasprzyka oraz coacha i psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego, by porozmawiać z nimi o tym, jak presja czasu sprzyja naszej kreatywności. Czy pracując pod presją czasu pracujemy wydajniej?
W Piasecznie pod Warszawą znajduje się nowy dom, który został tak wybudowany, by wyglądał na stary. W tym 300-metrowym domu mieszka sześcioosobowa rodzina z psem. A pośrodku salonu "wyrosło" im wielkie drzewo. Kuchnia przypomina wiejską chatę, a sam dom - jak mówią właściciele - jest takim trochę patchworkiem. Zobaczcie kolejne "odpicowane mieszkanie", które odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Oto historie kobiet skazanych na samotne macierzyństwo, które zostały porzucone przez partnera będąc w ciąży. Dlaczego mężczyźni porzucają swoje ciężarne partnerki? Jak, oczekująca na narodziny dziecka, kobieta ma sobie poradzić z uczuciem odrzucenia? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Izabelą Dębińską, położną i wykładowcą szkoły rodzenia, a także z psychoterapeutką Tatianą Mindewicz-Puacz.
Jest lekarzem pulmonologiem i jednocześnie DJ-em. Poznajcie Dominika Siergiejko, znanego też jako DJ Shum. Jak łączy życie prywatne z pracą w szpitalu i byciem DJ-em? Jak reagują na niego ludzie, gdy dowiadują się, że jest lekarzem i DJ-em w jednym?
Czy warto mieć polisę na życie? Czy to dobre zabezpieczenie dla naszych bliskich na wypadek tragedii? I czy polisa na życie może być tania? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Pawła Blajera. Jakie poglądy na ten temat ma dziennikarz TVN24 Biznes i Świat?
Migna Gomez urodziła się w Caracas, stolicy Wenezueli. Mieszka jednak w Polsce. Tu jest jej rodzina i tu pracuje. Czy tęskni za Wenezuelą? Jaką rolę w życiu mieszkańców Wenezueli odgrywa klimat? Która kuchnia jest lepsza - polska czy wenezuelska? Zobaczcie, co Migana Gomez przygotowała dla Mikołaja Reya.
Jolanta Wadowska-Król to lekarka, która w latach 70. ubiegłego wieku, w walce o zdrowie małych pacjentów, nie zawahała się działać przeciwko władzy PRL i trującej ludzi hucie ołowiu. Co robiła, aby ratować dzieci? Co jej za to groziło? Czy jej praca została w końcu doceniona?
Czym jest suchar i za co Polacy kochają suchary? Jakie są najbardziej żenujące suchary? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Rafała "Fafa" Myślińskigo i Kamila "Myku" Natila z Suchara Codziennego, czyli "codziennej dawki dowcipów powodujących suchość w ustach". Czy to prawda, że Andrzej Sołtysik zna się na sucharach i bardzo je lubi? :-)
Ultrafiolet będzie ponoć najmodniejszym kolorem w 2018 roku. Komu pasuje ultrafiolet i z jakimi kolorami można go łączyć? Czy każdy może nosić taki kolor? Posłuchajcie rad stylistki Dzień Dobry TVN Michaliny Czaplickiej i zobaczcie stylizacje, które dla Was przygotowała.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Adamczyk-Sobieską, Sławomira Adamczyka oraz ich dzieci: Różę i Mikołaja. Opowiedzieli nam o swojej, rodzinnej walce w obronie polskiej przyrody. Jak zaczęła się ich wspólna eko-przygoda i czy ich walka przynosi efekty?
"Jeśli już Państwo muszą się bawić fajerwerkami to..." Marcin Sawicki wspólnie ze Zbyszkiem Kubickim, licencjonowanym pirotechnikiem widowiskowym zaprezentowali nam podstawowe zasady bezpieczeństwa, obowiązujące podczas odpalania fajerwerków i petard!
Z jakim poziomem hałasu mamy do czynienia na co dzień na ulicy, w domu, czy w szkole oraz jaki ma to wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, sprawdził Michał Piróg. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli natomiast polscy wynalazcy Paweł Modrzyński i Michał Zientek, twórcy materiału redukującego hałas, dzięki któremu nasze otoczenie może stać się znacznie cichsze.
Reporterkę Dzień Dobry TVN, Annę Senkarę, w tajniki aukcji dzieł sztuki wprowadził członek zarządu najstarszego domu aukcyjnego świata Sotheby's - Philip Hook. W studiu Dzień Dobry TVN, o rekordowym roku polskich domów aukcyjnych opowiedziały: Iwona Büchner – Grzesiak i dr Justyna Napiórkowska.
W Krynicy Zdrój Tomasz Zubilewicz spotkał się z ratownikiem GOPR Tadeuszem Bodziochem. Czy w ostatnich latach poprawiła sie kultura jazdy na polskich stokach i ... czy niedźwiedzie smacznie śpią, czy można je spotkać na górskich szlakach?
Jak na zdjęciu uchwycić chemię, emocje i miłość? Zobaczcie kulisy zmysłowych sesji zdjęciowych!
Kto spędzi ten wieczór w domu przed telewizorem, kto wybierze się na bal, kto będzie grał w grę, no i co zrobić z dziećmi...? Filip Chajzer spytał przechodniów jakie mają plany na wieczór sylwestrowy. W studiu Dzień Dobry TVN o swoich sposobach na walkę z "sylwestrową presją" i świętowaniu "przedsylwestra" opowiedzieli Michał Kempa, Elżbieta Romanowska i Wojciech Błach. A co Wy planujecie na ten wieczór?
Może mieć kolki, może nie chcieć jeść, spać lub ciągle płacze. Czy pojawienie się dziecka w życiu rodziców można - jak mówi Marcin Prokop - porównać, trochę na wyrost, do ataku terrorystycznego? O blaskach i cieniach rodzicielstwa i problemach młodych rodziców rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Patrycją i Robertem Stockingerem, którzy niedawno zostali rodzicami, oraz z psychoterapeutką Magdaleną Chorzewską. Czy Patrycji i Robertowi pomaga ktoś w opiece nad córką?
Twórcy Listów do M. 3 odnieśli sukces - film obejrzało prawie 3 mln widzów. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić "listowo do emowe karaoke". Poprosiliśmy więc prowadzących Dorotę Wellman i Marcina Prokopa oraz gości Dzień Dobry TVN, aby wcielili się w role bohaterów grających w filmie. Jak im poszło? Mogą liczyć na role w kolejnej części produkcji? :)
W Jaworznie od półtora roku nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku na drodze, a stłuczki i kolizje to naprawdę rzadkość. Jak udało się doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa w tym mieście? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Mieszkają w budynku, w którym bardzo dużo mieszkań zostało wynajętych krótkoterminowo. Każdego dnia przez ich budynek przewijają się turyści, kilkadziesiąt obcych osób. Nie spodziewali się, że będą mieszkać w hotelu. Zobaczcie, jak uciążliwy dla sąsiadów może być wynajem krótkoterminowy i jakie korzyści może dawać.
Mimo bardzo wielu apeli i wiadomościach o tragicznych skutkach jeżdżenia na gazie, kierowcy - będący pod wpływem alkoholu - nadal siadają za kierownicę samochodu. Dlaczego tak się dzieje? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychiatrą i specjalistą leczenia uzależnień Robertem Rutkowskim oraz prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych „Alter Ego” Januszem Popielem. Dowiedzieliśmy się również, jak alkohol wpływa na mózg.To bardzo interesujące.
Tym razem dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska udała się do Gliwic. Dom, który odwiedziła, znajduje się w spokojnej dzielnicy Gliwic i panuje w nim "cudowny chaos". Zamieszkiwany jest przez czteroosobową rodzinę z psem. Zobaczcie kolejne "odpicowane mieszkanie". To urządzone jest meblami z targu staroci.
Somalijczyk Elmi Abdi mieszka w Polsce od ponad 20 lat. Powodem jego wyjazdu z rodzinnego kraju była wojna domowa. O swojej ucieczce, drodze do Polski i życiu tutaj mówił w Dzień Dobry TVN. Dlaczego postanowił zostać w naszym kraju? Czuje się tu bezpiecznie? Czy jego dzieci znają somalijską rodzinę?
A teraz - za sprawą Natalii Hołowni, autorki książki "Jak być paryżanką w Polsce", przeniesiemy się na chwilę do Paryża. Czym jest paryski styl i szyk? Jak odnaleźć swój styl? Dlaczego paryżanki nie chcą być modne? I od razu wyjaśniamy, że Natalia Hołownia nie jest ani żoną Szymona Hołowni, ani jego "nieznaną" - jak mówi Dorota Wellman - córką. Co mają na sobie paryżanki, poza ładną bielizną i zapachem? O tym w Dzień Dobry TVN Natalia Hołownia.
Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze wyzwanie, zwłaszcza jeżeli trzeba się przeprowadzić z Krakowa do Australii... i to z trójką dzieci. Dokonała tego Dagmara Hicks, mama trojaczków i blogerka. Dlaczego wraz z rodziną przeprowadziła się do Australii? Co było najtrudniejsze w tej przeprowadzce? Jak wygląda australijski system edukacji? Czy zamierzają w Australii zostać na stałe?
W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.
Karp, pierniki, mak, pierogi... czy wiesz, dlaczego nie może ich zabraknąć na Wigilii? Skąd wzięła się tradycja pozostawiania wolnego miejsca przy stole dla wędrowca? Dlaczego dzielimy się opłatkiem? I jak wyglądała Wigilia naszych przodków? O polskich tradycjach świątecznych w Dzień Dobry TVN swoim aksamitnym głosem opowiedziała dziennikarka i kuratorka kulinarna Monika Kucia.
Iwona i Marek bardzo wiele przeszli. W ich życiu był alkohol, bezdomność, przemoc, problemy ze zdrowiem i brak miłości najbliższych. Na szczęście pewnego dnia spotkali siebie. Opowiedzieli nam historię łączącego ich uczucia.
Muzeum Warszawy powstało w 1936 roku jako filia Muzeum Narodowego. Zajmuje 11 kamienic. Znajduje się w nim aż 300 tys. eksponatów. Czy pochodzą one głównie od darczyńców? Jakie ekspozycje można zobaczyć w muzeum? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.
Wielu Polaków mieszkających za granicami Polski, na Święta Bożego Narodzenia wraca w swoje rodzinne strony. Tak wyglądają ich spotkania z najbliższymi tuż po wylądowaniu.