Jak zrobić strój króla dla dziecka?

Każdego roku w wielu przedszkolach oraz szkołach podstawowych organizowane są różne zabawy dla dzieci, takie jak bale przebierańców, zabawy karnawałowe, jasełka. Wielu rodziców zastanawia się jak zrobić strój króla dla dziecka. Swoje propozycje w kawiarence Dzień dobry TVN przedstawiła krawcowa Monika Krawiec.

W internecie można znaleźć wiele wypożyczalni oraz sklepów, które oferują różne przebrania dla dzieci, w tym także strój króla Baltazara czy strój króla Kacpra na jasełka. Jednak wielu rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie przebrania dla swojego dziecka.

Jak zrobić strój króla dla dziecka?

Jasełka i inne przedstawienia szkolne to bardzo ważne momenty w życiu każdego ucznia, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko gra jedną z głównych ról. W przypadku balów karnawałowych maluch zwykle samodzielnie wybiera pomysł na przebranie. Warto pamiętać o tym, aby nie zmieniać na siłę koncepcji dziecka, ponieważ może mu to sprawić przykrość.

Z kolei dla malucha, który w ogóle nie chce się przebierać, także można uszyć przebranie na wszelki wypadek, ponieważ dzieci czasami zmieniają zdanie, na przykład pod wpływem rówieśników. Strój króla dla dziecka to doskonały wybór nie tylko na jasełka, lecz także na bal karnawałowy lub przyjęcie przebierane w domu.

Jak zatem samemu zrobić strój króla na jasełka lub inne imprezy dziecięce? Najlepiej zacząć przygotowanie od przejrzenia razem z dzieckiem zdjęć strojów w internecie, ponieważ ważne jest, aby dane ubranie podobało się maluchowi. W sieci można także poszukać inspiracji lub filmików instruktażowych.

Następnie należy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Zwykle strój króla kojarzy się z czerwonym lub zielonym kolorem, jednak wszystko zależy od potrzeb i inwencji dziecka. Strój króla na jasełka może być z góry zaplanowany przez nauczyciela, dlatego należy trzymać się konkretnego wzoru. Najłatwiej jest wykonać strój króla dla chłopca z ciężkiego materiału, który można obszyć po bokach futerkiem. Do wykroju można wykorzystać bluzkę dziecka. W ten sposób powstanie peleryna. Pod pelerynkę maluch może założyć bluzkę i spodnie w jednolitym kolorze. Dobrym rozwiązaniem jest także zafarbowanie starych spodni na taki kolor, który pasuje do peleryny. Niektórzy rodzice decydują się na zakup używanych ubrań lub poszukiwanie części przebrania w second-handach, jednak takie rozwiązanie może się spotkać ze sprzeciwem dziecka. Dużo lepiej samodzielnie stworzyć długą pelerynę króla z koszuli nocnej lub prześcieradła. Do tego można zrobić koronę z tektury lub wydrukować wzór z internetu. Dobrze jest także przygotować berło. W tym celu można okleić drewnianą, kuchenną pałkę błyszczącym materiałem lub folią aluminiową.

Nie wszystkie dodatki trzeba robić domowym sposobem, ponieważ wiele rzeczy dostępnych jest np. w sklepach zabawkowych w niskich cenach. Rodzice, którzy jednak chcą samodzielnie stworzyć bardziej wytworny strój, muszą mieć maszynę do szycia.

Strój króla dla dziecka: zrobić samodzielnie czy kupić?

Zdarza się, że dzieci pragną własnoręcznie przygotować swoje stroje na bal karnawałowy, jasełka lub inne przedstawienie szkolne. W takiej sytuacji rodzicom nie pozostaje nic innego jak uszycie przebrania wspólnie z dzieckiem. W ostateczności mogą wybrać się z nim do znajomej krawcowej i poprosić ją o pomoc w uszyciu najtrudniejszych elementów stroju.

Wspólne tworzenie przebrania z pociechą może być świetną zabawą. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli ktoś nie ma zdolności artystycznych lub też nie jest w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na przygotowanie ubioru, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup lub wypożyczenie stroju króla dla dziecka.

Wiele sklepów internetowych i stacjonarnych oferuje przebrania dla maluchów w niskich cenach. Przykładowo za strój króla Baltazara na jasełka trzeba zapłacić od 30 do 100 złotych, natomiast wypożyczenie takiego przebrania to koszt od 15 do 30 złotych. Może się więc okazać, że dużo bardziej opłacalne jest znalezienie w internecie pięknego stroju, a nie samodzielne szycie przebrania.

Decyzja o tym, czy lepiej jest zrobić strój, czy też go kupić lub wypożyczyć, powinna należeć nie tylko do rodzica, lecz także do dziecka. Przebrania przygotowywane samodzielnie mogą być mniej atrakcyjne, jednak na pewno będą unikatowe. Rodzice, którzy mają czas, chęci i zdolności artystyczne, mogą bez problemu przygotować strój króla dla chłopca, wykorzystując stare ubrania dziecka. Warto pamiętać o tym, że wspólne szycie stroju i obmyślanie wszystkich rekwizytów może być świetną zabawą zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Takie przygotowania rozbudzają kreatywność i innowacyjność maluchów.

Autor: Adrianna Kowalczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla