Siłownia nie jest dla ciebie? Podobne efekty możesz wypracować w domowym zaciszu

Połowa stycznia już za nami. Jak tam noworoczne postanowienia dotyczące wizyt na siłowni? Jeśli ćwiczenia tam nie przypadły wam do gustu, nic straconego. Znaleźliśmy sposoby na treningi w domowym zaciszu, które równie efektywnie spalą niechciany tłuszczyk z wybranych partii ciała. Anna Skura zdradziła nam plan ćwiczeń i zaproponowała przydatne do nich gadżety.

Ania niedawno wydała videobooka z dwoma zestawami ćwiczeń. Chociaż nie jest kwalifikowaną trenerką personalną, pokazała bezpieczne układy, które idealnie sprawdzą się dla początkujących. Podróżniczka często wykonuje je w domu, a dodatkowo odwiedza siłownię, gdzie pracuje nad sylwetką w towarzystwie trenera.

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Wbrew pozorom, aby rozpocząć treningi w domu, nie musimy wcale zaopatrywać się w profesjonalny sprzęt i maszyny takie, jakie znajdują się na siłowni. Wystarczy nam dobra mata, gumy oporowe, ciężarki na nogi i dwie butelki wody. W zależności od tego, nad jakimi partiami ciała chcemy pracować, dobieramy odpowiednie gadżety.

Gumy oporowe będą dobrym sposobem na wypracowanie zgrabnych i umięśnionych nóg. Z ich pomocą możemy wykonywać przysiady czy wykroki. Ciężarki zapinane wokół kostek sprawią, że podczas wymachów nasze pośladki będą bardziej zaangażowane, a co za tym idzie, staną się jędrniejsze.

Tradycyjne ciężarki możemy zastąpić 1,5 litrową butelką wody. Z jej udziałem wykonywać można różnego rodzaju ćwiczenia na tzw. „pelikany”.

Jest też super ćwiczenie, którego możemy używać, jeśli się garbimy. Kładziemy się na brzuchu i podajemy sobie wodę na około

– zdradziła Anna Skura.

Po treningu warto zadbać o odpowiednie rozciągnięcie ciała. Dobrym sposobem jest rolowanie na specjalnym wałku, który rozmasuje mięśnie na nogach czy plecach.

Dla kogo dobry będzie trening w domowych warunkach?

Trening w domu może wykonywać każdy. Z obserwacji wynika jednak, że najczęściej w domowych warunkach ćwiczą młode mamy oraz osoby o nieregularnym trybie pracy. Tego typu treningi mają swoje zalety. Mamy mogą połączyć je z zabawą z dzieckiem, natomiast osoby zapracowane nie tracą czasu na dojazdy na siłownie.

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości