Fasada Roku w Konopiskach. Jak wygląda dom wyróżniony w konkursie?

Aktualizacja:

Nowoczesna bryła i odważne, kontrastowe zestawienie. Tak opisać można dom jednorodzinny w Konopiskach pod Częstochową. Budynek zwyciężył w zeszłorocznej edycji konkursie Fasada Roku 2019. Jak wygląda i kto w nim mieszka? Zobaczcie piękny dom i jego wnętrza.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Dom w Konopiskach to obecnie wymarzone, rodzinne miejsce. Jednak jego właścicielka przyznała, że w trakcie budowy wiele kwestii ulegało zmianie. Początkowo rodzina miała zupełnie inne wyobrażenie o tym, jak ma wyglądać budynek. Godziny rozmów z architektami zmieniły nieco poglądy i tak powstała odważna konstrukcja.

Postanowiliśmy po raz kolejny zaryzykować i płytka, która jest stosowana na ścianach, została położona na dach. Płytka powoduje, że jest to wszystko spójne i mamy jednolitą bryłę. Połączenie dachu i ściany miało nadać temu wszystkiemu pewnego rodzaju nowoczesny sznyt

- powiedział Daniel Cieślik, architekt.
Nieprzypadkowy jest także dobór materiałów. W domu dominuje naturalny kamień oraz drewno. Architekt zdradził, że połączenie to idealnie się uzupełnia. Kamień jest czymś ponadczasowym, natomiast drewno z upływem czasu nabiera patyny i szlachetności.

Wnętrze domu – podział na dwie strefy

Właściciele domu od początku marzyli o ciepłym miejscu, który połączy rodzinę i zachęci do wspólnego spędzania czasu. Z tego względu Magdalena wymyśliła, że przestrzeń dzienna ma być otwarta i komfortowa. Salon połączony z kuchnią, obszernym stołem i wygodnymi kanapami sprawia, że dzieci mogą zarówno odrabiać lekcje, jak i się bawić.

Musieliśmy się dostosować do działki, którą kupiliśmy. Była to działka długa, duża, ale wąska. Dzięki temu projektowi, który składa się z dwóch prostokątów, udało nam się osiągnąć wymarzony efekt. Mamy dużą otwartą część dzienną i taką prywatną część z sypialniami i tak naprawdę mogłyby to być dwa odrębne budynki

– podkreślała właścicielka domu.
Dzięki pomocy architektów rodzina stworzyła dom, który stał się bezpiecznym i komfortowym miejscem dla wszystkich jego mieszkańców. W otwartej przestrzeni najbliżsi spędzają ze sobą czas, natomiast każdy z domowników ma także swoją prywatną przestrzeń, gdzie znajduje czas na wyciszenie. Ponadto dzieciaki doceniają przestrzeń, na której mogą biegać i się bawić.

Lubię dom od mojego pokoju do salonu

- przyznał Alan Kotas, syn właścicielki domu.

Fasada Roku 2019

Niesamowity dom w Konopiskach zwyciężył w konkursie Fasada Roku 2019. To wielkie wyróżnienie. Każdego roku jury wyłania spośród wielu nadesłanych prac najlepsze realizacje budowane w pięciu kategoriach. Budynek zastał wyróżniony w kategorii "budynek jednorodzinny". Ponadto dom zajął także czwarte miejsce w tegorocznym głosowaniu internautów Life Challenge 2020.
Mimo sukcesu rodzina wciąż traktuje budynek jako dom, który jest ich wymarzonym miejscem na ziemi.

Byliśmy trochę zaskoczeni tytułem Fasady Roku. Cieszymy się z tego, ale dalej traktujemy to jako nasz dom i to jest dla nas najważniejsze. Mamy nadzieję, że oprócz tego, że będą starzały się materiały, które wykorzystaliśmy do budowy i wykończenia budynku, to ten dom będzie pozostawał aktualny, w trendach

– mówiła Magdalena.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
Autor: Nastazja Bloch
Pozostałe wiadomości