Materiał promocyjny

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak miejski?

Projekt bez tytułu (35).jpg (2)
Projekt bez tytułu (35).jpg (2)
Wygodne i funkcjonalne, a także stylowe plecaki miejskie coraz częściej zauważyć można na ulicach mniejszych i większych miejscowości w całym kraju. Noszą je osoby w różnym wieku. Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie tego typu produktu.

Przeznaczenie

Pierwszą kwestią, którą należy rozważyć, wybierając plecak miejski, jest jego przeznaczenie. Inny produkt będzie nam potrzebny, gdy ma on zastąpić torbę czy aktówkę, w której nosimy laptop, kalendarz i pojemnik z drugim śniadaniem, przemieszczając się głównie komunikacją miejską. Jeszcze inny, gdy do miejsca zatrudnienia podróżujemy rowerem lub hulajnogą elektryczną. I odmienny, gdy będziemy go używać wyłącznie podczas wyjścia na zakupy, na siłownię czy w czasie weekendowych wycieczek na łono natury, pakując w niego przekąski, koc i aparat fotograficzny. Szeroki wybór miejskich plecaków w atrakcyjnych cenach oferuje firma Jack Wolfskin.

mat. prasowe

Pojemność

Z przeznaczenia plecaka miejskiego będzie wynikała jego kolejna cecha, czyli pojemność, a wraz z nią także wymiary. Litraż tego typu produktów mieści się zwykle w przedziale 15-30 litrów. Jeśli plecak ma być alternatywą dla aktówki czy pokrowca na laptop, wystarczy, że jego pojemność będzie wynosiła 15 litrów. Jeżeli jednak mamy w planie pakować w niego dość sporo, np. podczas zakupów czy w związku z wypadami weekendowymi lub wizytami na siłowni, zdecydujmy się na pojemność ok. 20-30 litrów.

mat. prasowe

Dopasowanie

Tym, co jest bardzo ważne w przypadku plecaka, który będziemy często użytkować, to odpowiednie dopasowanie go do naszych preferencji i budowy ciała. Dlatego istotne jest, by tego typu produkt posiadał regulowane elementy. Mowa tu głównie o szelkach, a – w przypadku większej pojemności – również o pasie piersiowym i pasie biodrowym, które sprawią, że dźwigany ciężar będzie się wydawał mniejszy. Idealny plecak miejski powinien się bez problemu dostosować do anatomicznego ukształtowania pleców – zwłaszcza w partii kręgosłupa lędźwiowego – i dać się na tyle wyregulować w obrębie ramion i ewentualnie klatki piersiowej oraz bioder, by obciążenie rozkładało się równomiernie, a samo użytkowanie było komfortowe.

Wyposażenie

Odpowiedni plecak miejski – poza regulowanymi szelkami, ewentualnie pasem piersiowym i biodrowym, uchwytem do przenoszenia w dłoni i dobrze wyprofilowanym tyłem, który będzie przylegał do pleców – powinien być wyposażony w komorę główną z przynajmniej jedną przegródką oraz dodatkowe kieszonki. Jeśli zamierzamy transportować laptop czy aparat fotograficzny i akcesoria do nich, zwróćmy uwagę na to, by w jego wnętrzu znajdowały się zabezpieczenia, które sprawią, że sprzęt będzie stabilnie trzymał się na swoim miejscu. W plecaku miejskim przydatne mogą okazać się również boczne kieszonki z cienkiej siatki, w które wsadzimy butelkę wody czy kubek termiczny.

mat. prasowe

Wykonanie

Podczas podejmowania decyzji o zakupie plecaka miejskiego, przyjrzyjmy się również sposobowi wykończenia. Tego typu produkt powinien być wykonany z trwałego, nieprzemakalnego materiału, a także posiadać solidne zapięcia – w tym dobrej jakości zamki. Dzięki temu posłuży nam przynajmniej przez kilka lat. Ponadto, miejski plecak musi się oczywiście dobrze prezentować i pasować do ogólnego stylu, w jakim lubimy się nosić. Świetnie wykonane plecaki miejskie znajdziemy w ofercie marki The North Face . Są jednocześnie funkcjonalne i stylowe

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości