Wakacje to dla nastolatków czas wypoczynku, czy możliwość zarobienia pieniędzy? Czy da się połączyć jedno z drugim? Kiedy dziecko może zacząć myśleć o zarabianiu własnych pieniędzy i jakie korzyści, poza finansowymi, może osiągnąć? O wakacyjnej pracy nastolatków rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Moniką Perkowska, psychologiem dziecięcym, Pawłem Blajerem, dziennikarzem ekonomicznym i Edytą Plich, mamą czwórki dzieci i Dyrektorem Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Sofię Jonsson, Szwedkę, która studiuje psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, która napisała pracę magisterską o tym jak zacząć pracować na rzecz środowiska. Zamiast się zamartwiać zmianami klimatycznymi Szwedka chce dodawać odwagi do działania.
Coraz więcej osób jest uzależnionych od Internetu i mediów społecznościowych. Agnieszka Lal jest blogerką i podróżniczką, która postanowiła przeżyć bez telefonu pięć dni. Jaki jest wynik jej eksperymentu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również psycholog Marzenę Mawricz.
Na pytanie „Jakim kierowcą jesteś?”, chętnie odpowiadamy: „Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie”. Okropnym wstydem jest natomiast przyznać się publicznie do jazdy dosyć ostrożnej lub po prostu przepisowej. Dobry kierowca to ten, który jeździ szybko – proste. Ten, który jedzie wolniej jest irytującym zawalidrogą i frajerem, który nie umie skorzystać z tego, co mu „fabryka dała”.
Samochody wyposażone w systemy ABS, HBA czy ESP były kiedyś marzeniem. Gdy na rynku pojawiły się pierwsze modele posiadające je w standardzie trudno było w to uwierzyć – przez lata kojarzone były wyłącznie z luksusowymi markami. Dziś nie jest to już luksus, to absolutna konieczność. Co więcej, to tylko początek funkcjonalności sprawiających, że bezpieczeństwo w samochodzie rośnie.
Umiejętność panowania nad samochodem w czasie poślizgu może uratować każdego kierowcę przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Wprowadzenie pojazdu w poślizg, a następnie wyprowadzenie go z tego stanu wymaga długiego treningu. Oczywiście nie można tego robić w ruchu ulicznym, ale na specjalnie przystosowanym do tego placu, pod okiem doświadczonego instruktora.
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Oprócz prezentów warto pomyśleć o zapewnieniu ukochanym dzieciakom dodatkowych atrakcji w dniu ich święta. W wielu miejscach organizowane są specjalne pikniki i zabawy z okazji Dnia Dziecka. Dokąd warto się wybrać? Sprawdziliśmy i przedstawiamy przegląd najciekawszych wydarzeń! A co z okazji Dnia Dziecka przygotowało Dzień Dobry TVN?
Kalsarikänni to tajemnicze słowo, które coraz częściej pojawia się w artykułach publikowanych w prasie kobiecej i na portalach lifestylowych. Skąd pochodzi i co oznacza to trudne do wymówienia słowo? Jak się okazuje, jest to jeden ze sposobów na osiągnięcie szczęścia.
Studiowanie bez matury jest możliwe. Rok zerowy i status wolnego słuchacza to szansa dla osób, które egzamin maturalny muszą zdawać ponownie. Za granicą przepustką na studia bez matury jest m.in. certyfikat językowy.
Urlop na żądanie obejmuje 4 dni. Mogą z niego korzystać pracownicy, którzy nabyli prawo do urlopu wypoczynkowego. Urlop na żądanie trzeba zgłosić najpóźniej w dniu, w którym miałby się rozpocząć. Niewykorzystany nie przechodzi na kolejny rok.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się wcześniej niż zwykle! Choć planowano zakończyć rok szkolny w piątek 21 czerwca, to już dziś dzieciaki odebrały swoje świadectwa i po uroczystym apelu zaczęły dwumiesięczne wakacje. Skąd ta zmiana? I kiedy powrót do szkoły?
Trwałość ciętych kwiatów zależy od wielu różnych czynników. Jakich? O tym, co zrobić, aby kwiaty nie zwiędły i pozostawały świeże przez długi czas mówiła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników. Jakie są domowe sposoby, aby przedłużyć trwałość ciętych kwiatów?
Sezon ślubny rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Dookoła kwitną kwiaty i drzewa. Tegoroczny trend ślubny wzoruje się na naturalnym, kwitnącym ogrodzie. Najmodniejszym motywem sezonu 2019 jest ślub w majowym sadzie. Do łask wracają jasne kolory, drobne kwiaty i delikatne kompozycje.
Danuta Hübner jest ekonomistką, eurodeputowaną, która kieruje komisją spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego. Jaka jest prywatnie? Co jest dla niej w życiu ważne? Panią Danutę gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
Do Polski przyjechało dwóch kongijskich piłkarzy. Kongijczycy będą grać dla jednej z drużyn z klasy B, czyli polskiej ósmej ligi. Dla 19-latków to prawdziwa życiowa szansa. Zobaczcie jak sobie radzą na boisku na Żoliborzu oraz jak ich przyjęła publiczność.
Robert Stockinger, reporter „Dzień Dobry TVN”, przedstawia możliwość złożenia wniosku o nowy dowód osobisty przez internet. Odwiedza urząd, następnie fotografa i Ministerstwo Cyfryzacji. Ekspert z Ministerstwa Cyfryzacji pokazuje dowód osobisty z warstwą elektroniczną.
Naprawa zalanego laptopa może być trudna i droga, dlatego warto najpierw wypróbować domowe sposoby na osuszenie sprzętu przed oddaniem go w ręce specjalisty. Sprawdź, jakie są koszty naprawy zalanego laptopa i czy urządzenie można uratować samodzielnie.
Wydawać by się mogło, że każdy z nas zna podstawowe zasady i wartości dbania o czystość w miejscach zielonych. Niestety jak twierdzą leśnicy, śmieci w lasach są wciąż dużym problemem. Pomimo wielu apeli i wprowadzonych kar za zaśmiecanie miejsc użytku publicznego, z roku na rok zanieczyszczeń przybywa. Strażnicy leśni alarmują!
Ruszanie na wzniesieniu przy użyciu hamulca ręcznego jest jednym z obowiązkowych zadań praktycznych na placu manewrowym, jednak często sprawia trudność i stresuje nawet całkiem już doświadczonych kierowców. Aby wykonywać ten manewr spokojnie warto nauczyć się kilku naprawdę nieskomplikowanych czynności.
Antyklerykalizm nie jest tożsamy z ateizmem. Te dwie postawy często są traktowane jako analogiczne, a wyrastają z zupełnie innych przekonań. O ile ateizm to brak wiary w istnienie jakichkolwiek bogów, o tyle antyklerykalizm to postawa życiowa, opierająca się na niechętnym stosunku do udziału kleru w życiu publicznym.
Badanie Świat Kobiet pokazało, że istnieje obecnie pięć typów kobiet i każdy z nich inaczej radzi sobie z wyzwaniami współczesnej kobiecości. Zobaczmy czy zastosowane sposoby pasują do naszego myślenia i czy możemy je wykorzystać w codziennym życiu.
Eco-driving zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jest to jazda nie tylko ekonomiczna, ale też ekologiczna. Warto poznać podstawowe zasady eco-drivingu, ponieważ pozwala on nie tylko na zmniejszenie zużycia paliwa, ale i na zwiększenie żywotności części samochodowym.
Jak poradzić sobie z usunięciem złamanego klucza z zamka? Czy od razu trzeba wezwać ślusarza? Okazuje się, że w większości sytuacji z problemem możemy poradzić sobie sami. Potrzebujemy tylko odpowiednich narzędzi.
Niejednemu ciąży zbyt duża ilość gotówki lub liczba kart w portfelu. Innym przeszkadzają kody zabezpieczające poszczególnych banków w płatnościach internetowych. Wszystkie te problemy rozwiązuje, obsługiwany przez większość banków, system płatności Blik. Sprawdź, jak go używać i na czym to polega.
Starasz się o kredyt jako singiel? Jak często banki przyznają kredyty singlom? W jakiej wysokości zostanie ci przyznany kredyt, jeśli starasz się o niego jako singiel? Czy kredyt dla singla jest obarczony większym ryzykiem niż kredyt dla pary? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć w studiu Dzień Dobry TVN.
Oczyszczalnia Ścieków „Czajka” na warszawskiej Białołęce przyjmuje dziennie 400 milionów litrów ścieków. Polacy upychają w toaletach to, co w teorii jest niewykonalne... Czym grozi wyrzucanie śmieci do toalety? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W kulturze żydowskiej muzyka zawsze odgrywała ważną rolę. Jej początki sięgają dawnych czasów, czego dowodem są zachowane do dzisiaj ślady z odległych okresów historycznych. Z muzyką żydowską związana jest muzyka klezmerska, pełniąca istotną funkcję w żydowskich obrzędach religijnych. Z czasem przerodziła się jednak w muzykę rozrywkową, grywaną podczas uroczystości oraz ślubów, a w końcu została połączona z elementami jazzowymi.
Choć słowo „halal” określa ogólny zbiór tego, na co pozwala szariat i używa się go głównie do określenia diety stosowanej przez konserwatywnych muzułmanów. Co sprawia, że jedzenie jest „czyste”, jak wygląda ubój rytualny i czym jest certyfikat halal?
Jaki prezent na komunię wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Wybór podarunków jest ogromny, jednak warto zastanowić się, które z nich naprawdę spełnią potrzeby dziecka. Decyzja dotycząca tego, jaki podarować prezent na komunię, musi być bardzo dobrze przemyślana.
Dawniej była projektantką i organizatorką najpopularniejszych w Polsce targów mody. Dziś Ania całkowicie zmieniła swój styl życia, zarówno prywatnie jak i zawodowo. Pięta zaangażowała się na poważnie w ekologię i żyje według zasady zero waste. Czym jest dla niej teraz moda?