Ania Lewandowska i piłkarki, które udowadniają, że w grupie jest siła. "Sztuki Walki"

W drugiej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła Kobiecą Drużynę Piłkarską. Lewandowska na spotkanie z piłkarkami nie pojechała w charakterze znanej trenerki i motywatorki. To jej rozmówczynie udowodniły Ani, że w kobiecej solidarności jest ogromna siła!

"Sztuki Walki" w Dzień Dobry TVN

Sztuki Walki" to autorski cykl spotkań Ani Lewandowskiej z wyjątkowymi kobietami, które pokazują, że w grupie są silniejsze, że się inspirują i motywują nawzajem. Będą to bohaterki, o których się głośno nie mówi. Lewandowska zamierza to zmienić. W drugiej odsłonie cyklu Ania odwiedziła Kobiecą Drużynę Piłkarską.

>>> Zobacz też: "Sztuki Walki" Ani Lewandowskiej. Amazonki, które żyją pełną piersią… tą której nie mają.

Kobieca Drużyna Piłkarska

Wydawałoby się, że piłka nożna to typowa domena mężczyzn. Dziewczyny z amatorskiej Kobiecej Drużyny Piłkarskiej udowadniają, że piłka wpisuje się również w kobiece zainteresowania. Piłkarki trenują dwa razy w tygodniu. Choć na co dzień wykonują różne zawody, zupełnie nie związane ze sportem, to kiedy odbywają się ważne mecze ich ulubionych drużyn, dziewczyny skrzykują się, spotykają, zamawiają pizzę i wspólnie oglądają mecz.

Chodzi o to, że grać i o to żeby się spotkać.

-przyznają piłkarki.

>>> Zobacz też: Ania Lewandowska po narodzinach Klary czuje większą presję?

Spotkania na boisku to czas na grę i plotki

Zawodniczki spotykają się regularnie na treningach.

Czas na boisku to nie tylko kopanie w piłkę. To również kobiece plotki, dowcipy i odpoczynek od codziennych obowiązków domowych i zawodowych.

- przyznała Małgorzata Kupler, która gra w piłkę od czasów szkolnych. Co więcej Pani Małgosia studiowała razem z Anią Lewandowską w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ich dzisiejsze spotkanie było dla obu pań wielkim zaskoczeniem.

To były czasy, kiedy Robert grał jeszcze Lechu. Przeżyłyśmy parę imprez, kilka egzaminów i wspólne robienie ściąg.

- dodała Pani Małgosia.

>>> Zobacz też: Anna Lewandowska o bardzo trudnych chwilach w życiu.

Ania Lewandowska przygotowała dla piłkarek rozgrzewkę i miłą niespodziankę. Mąż trenerki, Robert Lewandowski nagrał dla dziewczyn krótki filmik.

Dla zawodniczek Klubu nagranie Roberta skierowane bezpośrednio do nich było ogromnym zaskoczeniem.

Gwiazda takiego kalibru odzywa się bezpośrednio do nas, do drużyny amatorskiej, która spotyka się, by pokopać sobie piłkę. Wielki wow!

Kobieca solidarność daje im siłę

Jak przyznały piłkarki, granie w jednej drużynie daje im poczucie tożsamości i bycia potrzebnym, bo w kobiecej grupie jest ogromna siła!

- podsumowała Marta Marczyk, która na co dzień jest kierownikiem zespołu pracowników socjalnych. Od 2013 roku gra z dziewczynami w piłkę. Obecnie została ich trenerką.

>>> Zobacz też: Anna Lewandowska: "Nie jestem idealna i nigdy nie będę".

podziel się:

Pozostałe wiadomości