sztuki walki

  Julia Nowak to dwukrotna mistrzyni Europy kadetów w taekwondo olimpijskim. 15-letnia zawodniczka marzy o występie na igrzyskach w Paryżu, które odbędą się za dwa lata. O swoich sukcesach i planach opowiedziała w towarzystwie taty - utytułowanego zawodnika taekwondo - oraz trenera.

  Judo dla dzieci to jeden z częściej i chętniej polecanych sportów. Przygodę z nim można zacząć już w przedszkolu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że judo dzieci od samego początku współgra z ich rozwijającym się organizmem, a dodatkowo działa kompensacyjnie w stosunku do szkodliwej postawy ciała, przyjmowanej podczas nauki lub biernej rozrywki.

  Lil Masti to popularna influencerka z ponad milionową publicznością. Świadomie zbudowała swoje zasięgi i przekuła ją w biznesie. właścicielka marki modowej, sportsmenka i wokalistka. Pierwszy raz na naszej kanapie.

  Taekwondo to koreańska sztuka walki stworzona przez generała Choi Hong Chi. System ten opiera się nie tylko na ćwiczeniach ciała, lecz także pracy nad duchem. Sama nazwa taekwondo składa się z trzech członów: tae (stopa), kwon (pięść) oraz do (sztuka, droga).

  W dzisiejszych czasach media co rusz donoszą o niespodziewanych atakach, napaściach i pobiciach. Poszkodowanymi są najczęściej osoby, które nie są przygotowane do tego, by się bronić. Dobrym sposobem na ochronę własnego zdrowia i życia oraz pomoc w sytuacjach zagrożenia innym jest poznanie technik samoobrony. W Dzień Dobry Wakacje trenerzy klubu Krav Maga Mazowsze - Andrzej Gross i Przemysław Migda, opowiedzieli o korzyściach płynących z treningu, ważnej roli prewencji oraz obserwacji otoczenia.

  Tai-Chi to trening nie tylko dla ciała, ale także dla ducha. Pozwala zbudować więź z własnym organizmem i zadbać o jego kondycję. To styl założony przez taoistycznego mnicha 800 lat temu. Jak zacząć ćwiczyć? Kilku porad udzieliła nam instruktorka Ludmiła Petrenko.

  Niedawno odbyły się mistrzostwa świata w Capoeirze - ze względu na pandemię przeprowadzono je online. Drugie miejsce zajął Polak, 24-letni Michał Wolniak. Ogłoszony wicemistrzem świata zawodnik wyjaśnił nam zasady tej dziedziny sportowej i zdradził, jakie kryje w sobie tajemnice.

  W lutym zeszłego roku Karolina Kowalkiewicz, zawodniczka MMA, przegrała na gali UFC z Chinką Xiaonan Yan, doznając poważnej kontuzji oka. Od tamtej pory zrobiła sobie przerwę. Teraz była pretendentka do mistrzowskiego pasa wraca do intensywnych treningów i planuje start już na przełomie marca i kwietnia.

  Jak zrelaksować się po stresującym tygodniu w pracy? I to w dobie pandemii? Robert Stockinger poleca trening Tai Chi w Łazienkach Królewskich, który odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Prowadzi je Jan Gliński, który jest nie tylko instruktorem, ale także absolwentem Akademii Dantian, jednostki organizacyjnej Fundacji o tej samej nazwie.

  Sztuki walki to ich pasja. Radosław jest zawodnikiem muay thai i kickboxingu, może pochwalić się wieloma tytułami, w tym pasami mistrzowskimi dwóch najważniejszych organizacji. Kamil jest natomiast trenerem sportów walki. Bracia na warszawskim Wawrze założyli razem klub, który wymyka się stereotypom.

  Ania Lewandowska od kilku miesięcy jeździ po Polsce, gdzie spotyka się z różnymi grupami kobiet, które ją inspirują. W kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” trenerka spotkała się z kobietami, które skaczą ze spadochronem. Czy czasem towarzyszy im strach?

  Anna Lewandowska dołączyła niedawno do ekipy Dzień Dobry TVN z programem "Sztuki walki". W mediach pojawiły się plotki dotyczące tego, czy program Ani to sukces, a może... porażka? Agnieszka Jastrzębska wyjaśniła wszystko!

  Ania Lewandowska od kilku miesięcy jeździ po Polsce, gdzie spotyka się z różnymi grupami kobiet, które ją inspirują. W kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” trenerka pojechała do Gdańska, gdzie poznała mamy, które mieszkają w Domu Samotnej Matki Monar-Markot.

  Anna Lewandowska w kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” spotkała się z policjantkami. Jej rozmówczynie opowiedziały o trudach swojego zawodu i wyzwaniach, którym muszą sprostać każdego dnia. Policjantki udowodniły, że w kobietach jest wielka siła!

  W kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła dziewczyny, które grają w derby i to na wrotkach! Zawodniczki w nazwie swojej grupy mają słowo „najgorsze”. I nie chodzi tu o wyniki…

  Anna Lewandowska odwiedziła w Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu kobiety, które są matkami. Jak wygląda życie matek więźniarek? Czym różni się macierzyństwo w więzieniu od tego na wolności? Z jakimi największymi problemami borykają się matki więźniarki?

  W drugiej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła Kobiecą Drużynę Piłkarską. Lewandowska na spotkanie z piłkarkami nie pojechała w charakterze znanej trenerki i motywatorki. To jej rozmówczynie udowodniły Ani, że w kobiecej solidarności jest ogromna siła!

  W pierwszej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła Stowarzyszenie „Łódzki Klub Amazonka”. Lewandowska na spotkanie z Amazonkami nie pojechała w charakterze znanej trenerki, która chce zachęcić je do dalszej walki o siebie i zdrowie. To jej rozmówczynie dały Ani ogromną motywację!

  „Sztuki Walki” to nowy cykl Dzień Dobry TVN, który poprowadzi Anna Lewandowska. Znana trenerka dołącza do naszego redakcyjnego grona. O czym będzie opowiadał cykl Ani? Lewandowska opowiedziała o nim w studiu Dzień Dobry TVN.

  Karolina Kowalkiewicz jest zawodniczką MMA. Jak dotąd stoczyła 9 walk, nie przegrywając ani jednej. Jej trenerzy mówią o niej, że jest bardzo pracowitą uczennicą, mocno bije i szybko kopie. Mało który kolega z treningu lubi się z nią sparować :) Dlaczego zdecydowała się na taką dyscyplinę? Czy nie boi się zadrapań i siniaków? Co czuje chwilę przed walką wchodząc do klatki? I jakie ma plany?

  Monika Dorota podczas czteromiesięcznego pobytu w Stanach zjednoczonych przytyła 15 kg. Po powrocie do Polski postanowiła zrzucić niechciane kilogramy. Udało się dzięki sztukom walki. Oprócz tego Monika zajmuje się także modelingiem. Co jej to daje? Czy nie krępuje się pokazywać w samej bieliźnie?

  Brazylijskie Jiu-jitsu opiera się na chwytach i nie zadawaniu przeciwnikowi ciosów. Dlaczego ta dyscyplina jest bezpieczniejsza od innych sztuk? Co jest celem walki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Łukaszewicza, trenera brazylijskiego jiu-jitsu oraz jego podopiecznych - Darię i Michała.

  Specjalizowali się w zamachach, tajnych operacjach i doskonałe władali mieczem. Wojownicy ninja znani są całemu światu i występują nie tylko na ekranie. Doszły nas słuchy, że na warszawskim Grochowie pojawił się jeden z nich. Sprawdziliśmy to i okazało się, że to prawda. Cezary Roman to jedyny w swoim rodzaju wojownik, którego możecie spotkać na ulicy. Zobaczcie jak wygląda i skąd wzięła się jego pasja. Czy aktywny tryb życia podczas ciąży mamy Czarka miał wpływ na jego zainteresowania? Jakie reakcje wzbudza wśród przechodniów? A jak reaguje policja?

  Japońskie sztuki walki uprawia już od 45 lat. Piętnaście lat temu założył w Polsce szkołę samurajów i zaczął praktykować szermierkę samurajską battodo. Tomasz Piotrkowicz jako pierwszy Polak otrzymał od japońskich mistrzów zaszczytny tytuł "shihan". Posiada też najwyższy tytuł trenerski w japońskich sztukach walki "hanshi". Mistrza Tomasza Piotrkowicza wraz z jego uczniami gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Ile waży ostry jak brzytwa miecz, wykorzystywany w battodo i ile osób w Polsce trenuje tę sztukę walki?

  Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w sportach walki i w zawodach CrossFit. Sukces goni sukces, bo 10 dni temu Polka wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Strongwoman! Na naszej kanapie zasiadła Sylwia Reichel, która prowadzącym Dzień Dobry TVN opowiedziała, o swojej ogromnej pasji do sportu oraz o tym, jak trenuje do zawodów. Jak się okazuje, mentalne przygotowanie jest równie ważne, co rozgrzewka i podnoszenie ciężarów. Jakich poświęceń wymaga od Sylwii Reichel ten sport?

  Debiut reżyserski Tomasza Karolaka, czyli premiera japońskiej legendy Momotaro, w teatrze Imka. Na premierze sztuki była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie sztuki walki trenował Tomasz? Czy jego córka brała udział w przedstawieniu?

  Kobudo to tradycyjna sztuka walki z Okinawy. Do walki wykorzystuje się proste przedmioty typu kij, motyka, wiosło. Patrycja jest policjantką i mistrzynią Europy w kobudo. Zobaczcie nasz reportaż o najniebezpieczniejszej policjantce w Polsce. Boją się jej wszyscy przestępcy:)

  Borys Mikołajczyk ma tylko 11 lat i jest już mistrzem Polski oraz wicemistrzem świata w tajskim boksie. Kiedy zaczęła się jego przygoda z tym sportem? Jak godzi obowiązki związane z treningiem i nauką w szkole? Jakie cechy musi mieć dziecko, aby uprawiać sport kontaktowy? Jak wyglądają treningi i zawody? Zapytaliśmy o to małego mistrza, jego mamę i trenera, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Borys zaprezentował również swoje umiejętności. Jego przeciwnikiem był Robert Kantereit. Czy nasz kolega przeżył konfrontację z mistrzem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Piotra Borowskiego, 6 dana aikido i dr Martina de Noirmont, założyciela Kenijskiej Federacji Aikido. Nasi goście szerzą sztukę aikido także poza granicami Polski. Dlaczego wybrali akurat Kenię?

  Sześcioletni syn Magdaleny Żakowskiej od dwóch lat chodzi na zajęcia karate i judo. Czy to dobr pomysł, by male dzieci uczyly się sztuk walki. Co na ten temat sądzi psycholog Aleksandra Piotrowska i aktorka matka Alżbeta Lenska? Gościem Dzień Dobry TVN był Krzysztof Łukaszewicz, trener brazylijskiego jiu-jitsu.