sztuki walki

  sztuki walki

  Judo dla dzieci to jeden z częściej i chętniej polecanych sportów. Przygodę z nim można zacząć już w przedszkolu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że judo dzieci od samego początku współgra z ich rozwijającym się organizmem, a dodatkowo działa kompensacyjnie w stosunku do szkodliwej postawy ciała, przyjmowanej podczas nauki lub biernej rozrywki.

  Taekwondo to koreańska sztuka walki stworzona przez generała Choi Hong Chi. System ten opiera się nie tylko na ćwiczeniach ciała, lecz także pracy nad duchem. Sama nazwa taekwondo składa się z trzech członów: tae (stopa), kwon (pięść) oraz do (sztuka, droga).

  W dzisiejszych czasach media co rusz donoszą o niespodziewanych atakach, napaściach i pobiciach. Poszkodowanymi są najczęściej osoby, które nie są przygotowane do tego, by się bronić. Dobrym sposobem na ochronę własnego zdrowia i życia oraz pomoc w sytuacjach zagrożenia innym jest poznanie technik samoobrony. W Dzień Dobry Wakacje trenerzy klubu Krav Maga Mazowsze - Andrzej Gross i Przemysław Migda, opowiedzieli o korzyściach płynących z treningu, ważnej roli prewencji oraz obserwacji otoczenia.

  Jak zrelaksować się po stresującym tygodniu w pracy? I to w dobie pandemii? Robert Stockinger poleca trening Tai Chi w Łazienkach Królewskich, który odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Prowadzi je Jan Gliński, który jest nie tylko instruktorem, ale także absolwentem Akademii Dantian, jednostki organizacyjnej Fundacji o tej samej nazwie.

  „Sztuki Walki” to nowy cykl Dzień Dobry TVN, który poprowadzi Anna Lewandowska. Znana trenerka dołącza do naszego redakcyjnego grona. O czym będzie opowiadał cykl Ani? Lewandowska opowiedziała o nim w studiu Dzień Dobry TVN.

  Karolina Kowalkiewicz jest zawodniczką MMA. Jak dotąd stoczyła 9 walk, nie przegrywając ani jednej. Jej trenerzy mówią o niej, że jest bardzo pracowitą uczennicą, mocno bije i szybko kopie. Mało który kolega z treningu lubi się z nią sparować :) Dlaczego zdecydowała się na taką dyscyplinę? Czy nie boi się zadrapań i siniaków? Co czuje chwilę przed walką wchodząc do klatki? I jakie ma plany?

  Monika Dorota podczas czteromiesięcznego pobytu w Stanach zjednoczonych przytyła 15 kg. Po powrocie do Polski postanowiła zrzucić niechciane kilogramy. Udało się dzięki sztukom walki. Oprócz tego Monika zajmuje się także modelingiem. Co jej to daje? Czy nie krępuje się pokazywać w samej bieliźnie?

  Brazylijskie Jiu-jitsu opiera się na chwytach i nie zadawaniu przeciwnikowi ciosów. Dlaczego ta dyscyplina jest bezpieczniejsza od innych sztuk? Co jest celem walki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Łukaszewicza, trenera brazylijskiego jiu-jitsu oraz jego podopiecznych - Darię i Michała.

  Specjalizowali się w zamachach, tajnych operacjach i doskonałe władali mieczem. Wojownicy ninja znani są całemu światu i występują nie tylko na ekranie. Doszły nas słuchy, że na warszawskim Grochowie pojawił się jeden z nich. Sprawdziliśmy to i okazało się, że to prawda. Cezary Roman to jedyny w swoim rodzaju wojownik, którego możecie spotkać na ulicy. Zobaczcie jak wygląda i skąd wzięła się jego pasja. Czy aktywny tryb życia podczas ciąży mamy Czarka miał wpływ na jego zainteresowania? Jakie reakcje wzbudza wśród przechodniów? A jak reaguje policja?

  Japońskie sztuki walki uprawia już od 45 lat. Piętnaście lat temu założył w Polsce szkołę samurajów i zaczął praktykować szermierkę samurajską battodo. Tomasz Piotrkowicz jako pierwszy Polak otrzymał od japońskich mistrzów zaszczytny tytuł "shihan". Posiada też najwyższy tytuł trenerski w japońskich sztukach walki "hanshi". Mistrza Tomasza Piotrkowicza wraz z jego uczniami gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Ile waży ostry jak brzytwa miecz, wykorzystywany w battodo i ile osób w Polsce trenuje tę sztukę walki?

  Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w sportach walki i w zawodach CrossFit. Sukces goni sukces, bo 10 dni temu Polka wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Strongwoman! Na naszej kanapie zasiadła Sylwia Reichel, która prowadzącym Dzień Dobry TVN opowiedziała, o swojej ogromnej pasji do sportu oraz o tym, jak trenuje do zawodów. Jak się okazuje, mentalne przygotowanie jest równie ważne, co rozgrzewka i podnoszenie ciężarów. Jakich poświęceń wymaga od Sylwii Reichel ten sport?

  Debiut reżyserski Tomasza Karolaka, czyli premiera japońskiej legendy Momotaro, w teatrze Imka. Na premierze sztuki była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie sztuki walki trenował Tomasz? Czy jego córka brała udział w przedstawieniu?

  Kobudo to tradycyjna sztuka walki z Okinawy. Do walki wykorzystuje się proste przedmioty typu kij, motyka, wiosło. Patrycja jest policjantką i mistrzynią Europy w kobudo. Zobaczcie nasz reportaż o najniebezpieczniejszej policjantce w Polsce. Boją się jej wszyscy przestępcy:)

  Borys Mikołajczyk ma tylko 11 lat i jest już mistrzem Polski oraz wicemistrzem świata w tajskim boksie. Kiedy zaczęła się jego przygoda z tym sportem? Jak godzi obowiązki związane z treningiem i nauką w szkole? Jakie cechy musi mieć dziecko, aby uprawiać sport kontaktowy? Jak wyglądają treningi i zawody? Zapytaliśmy o to małego mistrza, jego mamę i trenera, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Borys zaprezentował również swoje umiejętności. Jego przeciwnikiem był Robert Kantereit. Czy nasz kolega przeżył konfrontację z mistrzem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Piotra Borowskiego, 6 dana aikido i dr Martina de Noirmont, założyciela Kenijskiej Federacji Aikido. Nasi goście szerzą sztukę aikido także poza granicami Polski. Dlaczego wybrali akurat Kenię?

  Sześcioletni syn Magdaleny Żakowskiej od dwóch lat chodzi na zajęcia karate i judo. Czy to dobr pomysł, by male dzieci uczyly się sztuk walki. Co na ten temat sądzi psycholog Aleksandra Piotrowska i aktorka matka Alżbeta Lenska? Gościem Dzień Dobry TVN był Krzysztof Łukaszewicz, trener brazylijskiego jiu-jitsu.