Pasja do walki na świetlne miecze
Bartek Gajewski w liceum walczył z kolegami na miecze świetlne. Jednak dopiero na studiach zaczął ćwiczyć sztuki walki. Pasja ta została na kolejnych 20 lat. Na co dzień mężczyzna jest twórcą gier komputerowych, nie zapomina jednak o sporcie. Po pracy chwyta za miecz i przenosi się do odległej galaktyki.
- Walka na miecze świetlne zaczyna być coraz bardziej popularna. Istnieje parę klubów takie jak nasz, zrzeszone w federacje. Najbardziej popularna jest federacja francuska, która już ogłosiła to jako sport, potem federacja włoska, która tez już rozprzestrzeniła się na 8 kolejnych krajów i federacja w Stanach Zjednoczonych, która ma swoje specyficzne zasady – powiedział Bartek.
Walka na miecze świetlne – na czym polega?
Chociaż nie jest to prawdziwa walka, istnieją pewne zasady i techniki związane z pojedynkiem na miecze świetlne. Walczący trzymają miecz w oburęcznym chwycie, przyjmując jedną z kilku dostępnych pozycji, takich jak Ataru, Shien, Makashi. Wszystko jednak uzależnione jest od stylu walki, a tych jest kilka. Każdy z nich ma swoje własne techniki i strategie. Ataru jest bardziej ofensywnym stylem, zaś Makashi bardziej koncentruje się na precyzji i obronie.
Sama walka na miecze świetlne obejmuje różne rodzaje ciosów, w tym ciosy boczne, ciosy górne i ciosy dolne. Walczący używają również bloków, aby odeprzeć ataki przeciwnika, ale co ciekawe miecze się nie dotykają.
- Zwykle to się opiera na improwizacjach. Mamy jasny podział na tego, kto prowadzi, kto odbiera, a potem się zamieniamy po kilku ciosach. Przede wszystkim ma to być dobra zabawa, odskocznia od codzienności - dodał instruktor.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Polscy siatkarze zostali mistrzami Europy. Teraz marzą o Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu
- Polska bizneswoman mistrzynią świata i Europy w wakeboardingu. "W swojej kategorii wiekowej jest królową"
- Kaskaderska rodzina nie z tej Ziemi. "Między nami zawsze iskrzy"
Autor: Nastazja Bloch
Reporter: Marta Wrońska
Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News