W pierwszej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła Stowarzyszenie „Łódzki Klub Amazonka”. Lewandowska na spotkanie z Amazonkami nie pojechała w charakterze znanej trenerki, która chce zachęcić je do dalszej walki o siebie i zdrowie. To jej rozmówczynie dały Ani ogromną motywację!
- „Sztuki Walki” w Dzień Dobry TVN
- Kobiety, które dostały drugie życie
- W łódzkim klubie Amazonki czują się jak u siebie
- Amazonki uświadamiają, czym jest profilaktyka
"Sztuki Walki" w Dzień Dobry TVN
Sztuki Walki" to autorski cykl spotkań Ani Lewandowskiej z wyjątkowymi kobietami, które pokazują, że w grupie są silniejsze, że się inspirują i motywują nawzajem. Będą to bohaterki, o których się głośno nie mówi. Lewandowska zamierza to zmienić.
W pierwszej odsłonie cyklu Ania odwiedziła Amazonki, kobiety, które są po amputacji piersi.
Od momentu, kiedy dowiedziałam się kim są te kobiety, bardzo chciałam je poznać. One najlepiej wiedzą, czym jest prawdziwa walka.
-przyznała na wstępie Anna Lewandowska.
Kobiety, które dostały drugie życie
Ania zwróciła uwagę, że jej rozmówczynie są pełne pasji do życia. Dostały od losu drugie życie i nie zamierzają tej szansy zaprzepaścić. Robią rzeczy, których nigdy wcześniej nie próbowały, między innymi ćwiczą zumbę oraz wzięły udział w pokazie mody. Ogromny wpływ na samopoczucie i na zdrowie Amazonek ma ich solidarność. Siłę daje im to, że się nawzajem wspierają.
W łódzkim klubie Amazonki czują się jak u siebie
Tu nie ma proszę pana, proszę pani. Wszystkie jesteśmy po imieniu.
-zdradziła 78-letnia Eleonora Kowalska, która otwarcie przyznaje się do wieku, bo jak mówi, wciąż czuje się młodo.
Kiedy wyszłam ze szpitala i dowiedziałam się o diagnozie, że mam raka, na początku nie wiedziałam co to w ogóle jest. Dostanę jakieś tabletki i przejdzie. Bo nikt w moim otoczeniu tego nie miał. Gdybym siedziała w domu i myślała, że w każdej chwili może nastąpić nawrót choroby, to bym się załamała. Ja jestem osobą bardzo żywą i energiczną i ja tutaj przychodzę nie tylko, żeby mieć formę. Niejednokrotnie coś głupiego palnę tylko po to, żeby był śmiech. My żyjemy pełną piersią, tej której nie mamy. Niejednokrotnie nie mamy obu.
- zdradziła jedna z klubowiczek Amazonek Małgorzata Sywak.
Amazonki uświadamiają, czym jest profilaktyka
Klubowiczki mówią, że czują się dobrze. Innej opcji nie biorą w ogóle pod uwagę. W Klubie mogą zapomnieć o codziennych troskach. Cieszą się, że są aktywne i mogą działać, między innymi uczą inne kobiety samobadania. Uświadamiają, czym jest profilaktyka.
Lewandowska w szczerej rozmowie z Amazonkami przyznała, że jako mama niespełna 2-letniej córeczki, przed badaniem i ewentualną diagnozą towarzyszy jej ogromny strach.
Badamy się nie po to, żeby coś znaleźć, tylko po to, żeby być pewnym, że jest dobrze. Bronią XXI wieku jest profilaktyka.
- odpowiedziała Ani Ewa Maciejewska, 62-letnia pielęgniarka.
Ta wyjątkowość dziewczyn Amazonek jest przede wszystkim w ich radości życia, którą się widzi i czuje w każdym spotkaniu z nimi.
- dodał Damian Antoniak, trener zumby, który w Klubie Amazonek prowadzi zajęcia fitness.
Ania po spotkaniu z Amazonkami była pełna energii. Obiecała też Amazonkom, że zrobi badania profilaktyczne.
Zobacz także:
Natalia Klimas w DDTVN pierwszy raz o ciąży!
Orły 2019. "Zimna wojna" z Joanną Kulig triumfuje.