Wytatuowani brodacze pomagają potrzebującym. "Nie taki diabeł zły, jak go malują"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wytatuowani brodacze z wielkimi sercami
Wytatuowani brodacze z wielkimi sercami
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Wyjątkowy czas w życiu Zosi Zborowskiej + pierwsza pomoc u niemowląt
Wyjątkowy czas w życiu Zosi Zborowskiej + pierwsza pomoc u niemowląt
Zakrztuszenie dziecka
Zakrztuszenie dziecka
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Ratownicy na polskich wodach
Ratownicy na polskich wodach
Są przyzwyczajeni do tego, że jeśli ktoś spotka ich ciemnym wieczorem, to może zejść na drugą stronę chodnika. Ale nie przejmują się tym i walczą ze stereotypami w najlepszy możliwy sposób - szerząc dobro i pomagając innym. O szczegółach swojej działalności członkowie Stowarzyszenia Broda i Tatuaż opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Broda i Tatuaż  

Stowarzyszenie Broda i Tatuaż miało swój początek na Facebooku, w grupie, która zrzeszała brodaczy i miłośników tatuaży. Zmieniła się jednak w wielotysięczną społeczność z pięknym celem pomagania słabszym, pełną wsparcia dla wszystkich członków. 

Grupa zrzesza 19-tys. zaangażowanych mężczyzn. W ich szeregach są lekarze, psychologowie, nauczyciele, księża, dietetycy, służby mundurowe. - Ja jestem brygadzistą. Ratownik medyczny. Handlowiec. Grafik komputerowy. Kierownik w firmie budowlanej - mówili o sobie goszczący w Dzień Dobry TVN członkowie grupy.

Celem Stowarzyszenia Broda i Tatuaż jest wspieranie akcji charytatywnych, pomoc chorym dzieciom z niepełnosprawnością, specjalistycznym oddziałom dziecięcym szpitali, a także schroniskom dla zwierząt. Wszyscy pracują bez żadnego wynagrodzenia, robią to z potrzeby serca. 

- Okazało się, że ktoś z naszych braci, bo tak się nazywamy, i to nie są czcze słowa, ma chore dzieci. Postanowiliśmy pomóc i od tego się zaczęło - wspominał Jarosław Posiewka.

Wytatuowani brodacze pomagają

- Założyliśmy stowarzyszenie, żeby wszystko mogło być legalne i sprawne. Organizujemy zbiórki i licytacje - tłumaczył Łukasz Pocha.

Ostatnio zbierali pieniądze na sprzęt dla Dziecięcego Oddziału Neurologii i Dziecięcego Oddziału Kardiologii Szpitala w Szczecin - pulsoksymetr, aparat EKG i rejestrator EKG. W ubiegłym roku kupili specjalistyczne łóżko do przewozu małych pacjentów. 

Jak na wytatuowanych brodaczy reaguje szpitalny personel i pacjenci? - Z zainteresowaniem, wbrew pozorom bardzo pozytywnie. Nie taki diabeł zły, jak go malują - zapewniali nasi goście.

Jaką akcję mają w planach? Dowiecie się tego, oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości