tatuaż

  tatuaż

  Tatuaż na szyi powinien być bardzo przemyślany, ponieważ będzie on dość często eksponowany. Tatuaże na szyję lub kark mogą mieć drobny wzór, lub ozdobić całą powierzchnię. Zobacz wzory, które możesz wytatuować.

  Posiadany tatuaż w pewnym stopniu świadczy o twojej osobowości. Dlatego tak ważne jest, by odzwierciedlał twój charakter. Jeśli szukasz unikatowego wzoru, który zaskoczy otoczenie, to idealnym pomysłem będzie zrobienie sobie tatuażu w technice 3D. Takie prace naprawdę robią wrażenie.

  Tatuaże są coraz popularniejsze. Z wyliczeń CBOS wynika, że rysunkiem na ciele może się pochwalić już około 10 proc. Polaków. Czy pracodawcy nadal odnoszą się do takich osób negatywnie? A może tatuaże nie utrudniają już życia? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedziały dziennikarka Onetu, Karolina Opolska oraz pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach, Karolina Zarzycka.

  Jak dbać o świeży tatuaż? Najlepiej dowiedzieć się tego u specjalistów wykonujących tego typu zabiegi. Wiele zależy od rodzaju tatuażu, obszaru ciała oraz indywidualnych cech związanych ze zdolnością skóry do regeneracji. Pielęgnacja tatuażu na pewno wymaga sporego rygoru. Nie należy lekceważyć tej kwestii, ponieważ odpowiednie stosowanie maści na tatuaż wpływa nie tylko na jego estetykę, ale i zdrowie całej skóry.

  Miały zdobić ciało, a wyszło na odwrót. Dobrze wykonany tatuaż może być naszą wizytówką. Gorzej, kiedy oddamy skórę w niewłaściwie ręce. W programie "Najgorsze polskie tatuaże" zobaczymy te zrobione pod wpływem impulsu lub w niesprawdzonym salonie. Miały symbolizować coś ważnego, a teraz są tylko brzydkim wzorem albo niechcianym wspomnieniem i wymagają pilnej korekty. Jak ratować oszpecone ciało? O tym opowiadała tatuatorka Kaja Karolina Chodorowska.

  Niedawno w sieci pojawiła się informacja, że piosenkarz Robbie Williams zatruł się rtęcią, jedząc bardzo dużo ryb. Jak się okazuje, nie tylko w rybach, ale także w wielu innych produktach spożywczych wykrywane są metale ciężkie, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. O tym, czego unikać i jak zdiagnozować zatrucie opowiedział nam Eryk Matuszkiewicz, internista, toksykolog.

  Tatuowanie ciała to popularna od lat metoda jego zdobienia. Technika ta stała się współcześnie na tyle zaawansowana, że umożliwia nawet wykonywanie wzorów na gałce ocznej. To zdecydowanie rzecz dla osób lubiących prowokować. Tatuowanie oczu bowiem radykalnie zmienia wygląd.

  Blackout tattoo to nowy trend w sztuce tatuażu, spopularyzowany przez tatuażystę Chestera Lee, działającego w studiu Oracle Tattoo w Singapurze. W odróżnieniu od tzw. tiny tattoos, czyli tradycyjnych dyskretnych tatuaży, cieszące się rosnącą popularnością blackout tattoos zaczerniają duże powierzchnie skóry.

  Tatuaże dla dwojga mogą mieć przeróżną formę. Niektórzy decydują się na małe obrazkowe tatuaże na nadgarstku, inni wolą imię wypisane na przedramieniu. Jednak tylko odpowiednio dobrany i przemyślany wzór będzie prezentował się naprawdę dobrze. Jakie tatuaże dla par najlepiej podkreślą łączącą ich więź?

  Choć mawia się, że tatuaż to szaleństwo młodości, dziś stanowi popularną ozdobę ciała, a czasami symbol, dowód uczuć do drugiej osoby. Przykładem mogą być tatuaże wykonywane przez przyjaciółki – obrazki albo napisy, które są identyczne lub wzajemnie się uzupełniają.

  Tatuaże na ciele nie zawsze są dobrze odbierane przez społeczeństwo. Mowa tu m.in. o miejscach pracy. Tatuaż rękaw ma tę zaletę, że w każdej chwili może zostać ukryty pod ubraniem. W przypadku tatuażu twarzy, dłoni lub szyi nie jest to możliwe. Dzięki rękawowi nadal można wyrażać swoją osobowość i poglądy bez ryzyka narażenia się na nieprzyjemności ze strony pracodawcy. Jakie są najciekawsze wzory tatuaży na rękaw?