pomoc potrzebującym

  Już od trzech miesięcy trwa agresja Rosji na Ukrainę. Podobnie jak cała Polska, grupa TVN również zaangażowała się w pomoc uchodźcom, a także dotkniętemu wojną państwu. Jak wyglądają jej działania?

  18 kwietnia przypada 100. rocznica urodzin Aliny Margolis-Edelman, żony Marka Edelmana. Była niezwykłą kobietą o wielkim sercu, której misją było pomaganie potrzebującym, w szczególności chorym dzieciom.

  Joanna Krupa stanowi wzór do naśladowania dla wielu kobiet. Modelka perfekcyjnie łączy obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, znajduje także czas na działalność charytatywną.

  Maja Ostaszewska od dawna walczy o prawa kobiet, angażuje się w liczne akcje społeczne. Aktywnie pomagała niosąc pomoc migrantom na granicy z Białorusią. Tym razem także nie pozostała obojętna na cierpienie ludzi, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie. 

  Gdzie we Wrocławiu prowadzone są zbiórki dla mieszkańców Ukrainy? Punkty funkcjonują m.in. we wszystkich wrocławskich szkołach. Organizatorzy przygotowali spis najpotrzebniejszych produktów. Sprawdź, jak pomóc uchodźcom.

  W obliczu wojny w Ukrainie Polacy zjednoczyli się i pomagają sąsiadom za wschodniej granicy tak, jak potrafią. Otworzyły się nasze serca, a wdzięczność Ukrainek i Ukraińców dalej napędza nas do działania.

  Dramatyczny los czeka podopiecznych SOS Wioski Dziecięce Ukraina. Dzieci pod opieką instytucji w wielu miejscach kraju zostały pozbawione jakiegokolwiek wsparcia. Opiekunowie są na froncie, albo zostali zmuszeni do zapewnienia bezpieczeństwa swoim rodzinom i ewakuacji. Wszyscy możemy pomóc. Co w tej chwili jest najbardziej potrzebne?

  Wrocławianki Anna Zakielarz i Ewa Olszewska niosą pomoc potrzebującym, remontując dziecięce pokoje. W zamian oczekują jedynie przekazania dalej dobrego uczynku. W Dzień Dobry TVN wspaniałomyślne projektantki wnętrz opowiedziały o swojej niezwykłej działalności.

  Współcześnie ludzie żyją coraz szybciej i są skoncentrowani na karierze, konsumpcji i zdobywaniu wielu dóbr materialnych. Zachowania bezinteresowne, działanie na rzecz innych, czyli altruizm, stają się coraz rzadziej występującymi zjawiskami.

  Boże Narodzenie jest niezwykle trudne dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności. Z pomocną dłonią wychodzi ku nim Fundacja Kapucyńska. W czasie dni świątecznych będzie im wydawać posiłki. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Radosław Pazura.

  "Wszyscy robiliśmy to non profit".

  Szlachetna Paczka to wyjątkowy program społeczny, który dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców pozwala zapewnić cenne wsparcie rodzinom zmagającym się z licznymi przeciwnościami losu. W tym roku ważna inicjatywa zyskała uznanie sportowców i artystów, którzy zdecydowali się dołączyć do grona osób wspierających projekt. W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu Pectus opowiedzieli o tym, jak wiele znaczy gest niesienia pomocy potrzebującym.

  "47 lat minęło i jest dobrze".

  Po ulicach Sosnowca jeździ niezwykły pojazd. CiepłoBus, bo o nim mowa, to miejsce, w którym każdy potrzebujący może otrzymać ciepły posiłek. Ale nie tylko. Jaką pomoc jeszcze oferuje? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

  W ramach akcji TVN "Pomagajmy sobie" specjalną pomoc otrzymują osoby potrzebujące oraz restauracje, które najbardziej ucierpiały finansowo w trakcie pandemii koronawirusa. Jak to wygląda w praktyce? W Dzień Dobry TVN zrelacjonował to Piotrek Wojtasik.

  W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?

  Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.

  W tym roku na pomoc wolontariuszy czeka 20 tysięcy rodzin. Jedną z nich jest pani Agata z córkami. Pracownicy banku BNP Paribas postanowili spełnić marzenia potrzebujących. Darczyńcy kolejny raz biorą udział w "Szlachetnej Paczce", by w "weekend cudów" zobaczyć uśmiech na twarzach wielu osób.

  W ramach kolejnej edycji akcji "TVN pomagajmy sobie" połączymy potrzebujących, których nie stać na choć jeden posiłek w ciągu dnia z walczącymi o przetrwanie restauracjami. O szczegółach w naszym studiu opowiedziały Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA oraz restauratorka Magda Gessler.

  Zima nie jest łatwą porą roku dla najbardziej potrzebujących. Wówczas miewają oni problemy z uniknięciem chłodu, a także zapewnieniem sobie pożywienia. Z tego powodu w okolicach Rzeszowa z cykliczną pomocą przychodzi im stowarzyszenie św. Alberta. Od kilkudziesięciu lat zbierają ziemiopłody.

  W Broniszewicach siostry zakonne prowadzą dom, w którym schronienie znajduje 56 niepełnosprawnych chłopców. Stuletnia budowla potrzebowała natychmiastowej renowacji. Przez lata na remont brakowało środków. Pieniądze na budowę nowego domu zakonnicom udało się uzbierać dzięki zabawnemu filmikowi, który siostry nagrały z okazji Dnia Pingwina. O szczegółach akcji Dominikanki: Siostra Tymoteusza i Siostra Eliza opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.