- Będzie mogła, choć część swojego mieszkania odbudować - podkreślił raper w Dzień Dobry TVN.
Osób potrzebujących, które nie mogą sobie pozwolić na ciepły posiłek jest coraz więcej. Na przeciw tym, którzy potrzebują takiego wsparcia wyszło Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Do akcji przyłączył się również urząd miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
W ten sposób chcą okazać im wsparcie w trudnych chwilach.
Ta akcja charytatywna jest bliska sercom wielu Polaków.
"Byliśmy zmuszeni poprosić o pomoc".
Jak można pomóc?
Walczą ze stereotypami w najlepszy możliwy sposób.
Los biednych i porzuconych maluchów nie jest jej obojętny.
W rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach pracy nad swoim niezwykłym projektem Sewing Together.
Na świecie nie brakuje ludzi potrzebujących pomocy. Sonia Nandzik i Kamila Tomczewska marzyły o tym, by realnie wpłynąć na ich losy.
"Razem naprawdę możemy działać cuda".
Od 40 lat nie było tak druzgocącej suszy. Mieszkańcy Somalii, którzy od dawna zmagają się z kryzysem humanitarnym, masowo przemieszczają się teraz po kraju w poszukiwaniu wody, żywności i pomocy dla swoich rodzin. Do końca roku aż 6,7 mln osób będzie cierpieć tam z powodu skrajnego niedożywienia lub głodu. - Podczas gdy oczy świata zwrócone są na Europę, w Afryce Wschodniej sytuacja humanitarna pogarsza się z każdym dniem - ostrzega PAH.
Już od trzech miesięcy trwa agresja Rosji na Ukrainę. Podobnie jak cała Polska, grupa TVN również zaangażowała się w pomoc uchodźcom, a także dotkniętemu wojną państwu. Jak wyglądają jej działania?
18 kwietnia przypada 100. rocznica urodzin Aliny Margolis-Edelman, żony Marka Edelmana. Była niezwykłą kobietą o wielkim sercu, której misją było pomaganie potrzebującym, w szczególności chorym dzieciom.
Joanna Krupa stanowi wzór do naśladowania dla wielu kobiet. Modelka perfekcyjnie łączy obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, znajduje także czas na działalność charytatywną.
Maja Ostaszewska od dawna walczy o prawa kobiet, angażuje się w liczne akcje społeczne. Aktywnie pomagała niosąc pomoc migrantom na granicy z Białorusią. Tym razem także nie pozostała obojętna na cierpienie ludzi, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie.
Gdzie we Wrocławiu prowadzone są zbiórki dla mieszkańców Ukrainy? Punkty funkcjonują m.in. we wszystkich wrocławskich szkołach. Organizatorzy przygotowali spis najpotrzebniejszych produktów. Sprawdź, jak pomóc uchodźcom.
W obliczu wojny w Ukrainie Polacy zjednoczyli się i pomagają sąsiadom za wschodniej granicy tak, jak potrafią. Otworzyły się nasze serca, a wdzięczność Ukrainek i Ukraińców dalej napędza nas do działania.
Dramatyczny los czeka podopiecznych SOS Wioski Dziecięce Ukraina. Dzieci pod opieką instytucji w wielu miejscach kraju zostały pozbawione jakiegokolwiek wsparcia. Opiekunowie są na froncie, albo zostali zmuszeni do zapewnienia bezpieczeństwa swoim rodzinom i ewakuacji. Wszyscy możemy pomóc. Co w tej chwili jest najbardziej potrzebne?
Wrocławianki Anna Zakielarz i Ewa Olszewska niosą pomoc potrzebującym, remontując dziecięce pokoje. W zamian oczekują jedynie przekazania dalej dobrego uczynku. W Dzień Dobry TVN wspaniałomyślne projektantki wnętrz opowiedziały o swojej niezwykłej działalności.
Boże Narodzenie jest niezwykle trudne dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności. Z pomocną dłonią wychodzi ku nim Fundacja Kapucyńska. W czasie dni świątecznych będzie im wydawać posiłki. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Radosław Pazura.
"Wszyscy robiliśmy to non profit".
Szlachetna Paczka to wyjątkowy program społeczny, który dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców pozwala zapewnić cenne wsparcie rodzinom zmagającym się z licznymi przeciwnościami losu. W tym roku ważna inicjatywa zyskała uznanie sportowców i artystów, którzy zdecydowali się dołączyć do grona osób wspierających projekt. W Dzień Dobry TVN członkowie zespołu Pectus opowiedzieli o tym, jak wiele znaczy gest niesienia pomocy potrzebującym.
"47 lat minęło i jest dobrze".
Po ulicach Sosnowca jeździ niezwykły pojazd. CiepłoBus, bo o nim mowa, to miejsce, w którym każdy potrzebujący może otrzymać ciepły posiłek. Ale nie tylko. Jaką pomoc jeszcze oferuje? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
W ramach akcji TVN "Pomagajmy sobie" specjalną pomoc otrzymują osoby potrzebujące oraz restauracje, które najbardziej ucierpiały finansowo w trakcie pandemii koronawirusa. Jak to wygląda w praktyce? W Dzień Dobry TVN zrelacjonował to Piotrek Wojtasik.
W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?
Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.
W tym roku na pomoc wolontariuszy czeka 20 tysięcy rodzin. Jedną z nich jest pani Agata z córkami. Pracownicy banku BNP Paribas postanowili spełnić marzenia potrzebujących. Darczyńcy kolejny raz biorą udział w "Szlachetnej Paczce", by w "weekend cudów" zobaczyć uśmiech na twarzach wielu osób.
W ramach kolejnej edycji akcji "TVN pomagajmy sobie" połączymy potrzebujących, których nie stać na choć jeden posiłek w ciągu dnia z walczącymi o przetrwanie restauracjami. O szczegółach w naszym studiu opowiedziały Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA oraz restauratorka Magda Gessler.