TVN pomaga uchodźcom
Po wybuchu wojny w Ukrainie w pierwszej kolejności TVN skoncentrował się na działaniach ułatwiających odnalezienie się uchodźcom w nowej rzeczywistości. Z tego powodu grupa podjęła strategiczną współpracę z Polską Akcją Humanitarną, zorganizowała charytatywny koncert "Razem z Ukrainą" (w jego ramach zebrano ponad 8 mln zł na pomoc osobom dotkniętym wojną), darmowo emitowała ukraińskie kanały informacyjne, a także transmitowała kampanie społeczne na rzecz uchodźców o wartości ponad 9 mln zł.
Wojna w Ukrainie
W ramach dotychczasowej współpracy PAH z Grupą TVN wyemitowano 2135 ogłoszeń społecznych w spotach 30- i 60-sekundowych, które w sumie zajęły ponad 14 godzin czasu antenowego na 10 kanałach nadawcy. Ponadto na antenach TVN regularnie pojawiają się również eksperci PAH, by edukować na temat wywołanego wojną kryzysu humanitarnego oraz niesienia pomocy w mądry, przemyślany i usystematyzowany sposób.
- Warner Bros. Discovery zaangażowało się w działania zarówno globalne, jak i lokalne. Od początku wojny było dla nas jasne, że chcąc pomagać skutecznie, musimy robić to mądrze i postawić na profesjonalną, zorganizowaną i długofalową pomoc. Jako koncern medialny specjalizujemy się w tworzeniu treści, nie mając kompetencji stricte pomocowych. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły z organizacją, która z powodzeniem od 30 lat pomaga na trzech kontynentach, czyli właśnie PAH. Połączenie potencjału mediów – które potrafią skutecznie budować zaangażowanie społeczne – i organizacji, która wie, jak nieść pomoc, daje możliwość prowadzenia szeroko zakrojonych działań wsparcia dla ofiar wojny i ich rodzin – mówił Jan Mróz, dyrektor pionu komunikacji i Public Affairs w Grupie TVN.
Grupa TVN wspiera Ukrainę
Od 3 miesięcy widzowie są szczegółowo informowani o bieżących wydarzeniach w Ukrainie. Od początku wojny wydanie specjalne realizował kanał TVN24. Prezenterzy newsowi zmieniali się co 2-3 godziny, natomiast specjalni korespondenci zdawali widzom relacje bezpośrednio z Kijowa, Lwowa i Moskwy, a także granicy polsko-ukraińskiej. Do tej pory na miejscu znajdują się dziennikarze, którzy relacjonują wydarzenia.
W serwisie Player.pl wszyscy mogli bezpłatnie i bez potrzeby logowania śledzić największy ukraiński kanał informacyjny "Ukraina 24", a kanał newsowy 1+1 dostępny był na platformie TVN24 GO. Uchodźcy mogli także mieć darmowy dostęp do popularnych bajek dla dzieci z dodanym ukraińskim dubbingiem lub ukraińskimi napisami.
Na stronie TVN24.pl umieszczono aktualizowaną listę organizacji zbierających fundusze dla Ukrainy w Polsce oraz organizacji ukraińskich przyjmujących wsparcie finansowe, a w lewym dolnym rogu ekranu na kanałach TVN24 oraz TVN24 BiŚ wyświetlany był specjalny kod QR, który przekierowywał widzów do listy sprawdzonych zbiórek i akcji charytatywnych. My natomiast, jako Dzień Dobry TVN, rozpoczęliśmy specjalną kampanię "Razem z Ukrainą". Ponadto Grupa TVN podwoiła zebraną przez pracowników na całym świecie kwotę na Fundusz Ratunkowy Save the Children i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. W sumie konta obu organizacji zasiliło 300 tys. dolarów, które przeznaczono m.in. na rzecz dzieci i rodzin dotkniętych kryzysem.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Pomoc zwierzętom z Ukrainy na dworcu w Krakowie. "Psychicznie jest to obciążające. Łapie za serce"
- Kerry Kennedy o swojej rodzinie i pomocy Ukrainie. "Dorastałam wśród ludzi, którzy byli straumatyzowani"
- Coraz mniej osób pomaga uchodźczyniom z Ukrainy. "Prowadzimy zbiórkę, ale nie ma odzewu"
Autor: Sabina Zięba
Źródło: Materiały prasowe
Źródło zdjęcia głównego: TVN