Zdradziła, jaka jest sytuacja kobiet w Afryce. "To są tak straszne informacje"

Maja Kotala
Źródło: Dzień Dobry TVN
Była modelka pomaga kobietom w Afryce
Była modelka pomaga kobietom w Afryce
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Maja Kotala to modelka i aktywistka, która od dłuższego czasu zajmuje się niesieniem pomocy kobietom w Afryce. W rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach pracy nad swoim niezwykłym projektem Sewing Together. W jaki sposób Polka wspiera swoje przyjaciółki z odległego kontynentu?

Była modelka pomaga kobietom w Afryce

Maja Kotala to aktywistka, która przemierzyła niedawno wschodnią Afrykę, by nieść pomoc mieszkającym tam kobietom. O swoim projekcie, który łączy aktywizm z szyciem, opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Maja walczy z ubóstwem menstruacyjnym, dlatego uczy inne dziewczyny m.in. jak własnymi siłami uszyć podpaski wielokrotnego użytku oraz ubrania.

- Potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi i to, że ktoś kiedyś mi pomógł i zmienił życie, zainspirowało mnie, by stworzyć Sewing Together […] Generalnie chodzi o to, by pomóc kobietom w drodze do niezależności - tłumaczyła Maja Kotala.

Przejechała pół Afryki, by wspierać kobiety

Polka postanowiła wybrać się w 39-dniową podróż po Afryce, podczas której odwiedziła m.in. Kenię, Ugandę, Rwandę i Tanzanię. W trakcie wyprawy pomogła ponad 800 kobietom, z którymi jak twierdzi – stworzyła wyjątkową więź na całe życie i to z nimi właśnie dzieliła się umiejętnością szycia.

- Różne kobiety, różne pasje. Masajki, które nie miały nawet bielizny. Używały niehigienicznych form, takich jak liście, piasek, pióra. To są tak straszne informacje, gdzie dla nas w Polsce w głowie się nie mieści [...] To udowadnia, że musimy się jednoczyć i im pomagać - stwierdziła aktywistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla