krawiectwo

  Dominika Lipska połączyła pracę z pasją i zachwyca tym innych ludzi. Dziewczyna w starannie przygotowanych strojach historycznych oprowadza turystów po Zamościu. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej miłości do stylizacji z dawnych lat.

  Klientami pasmanterii są głównie osoby, których pasją jest szycie.

  Henryk Krupa to 92-letni mieszkaniec Poznania. Widzowie Dzień Dobry TVN docenili energię niezwykłego seniora. Przypominamy więc jego historię.

  Agrafka to niepozorna zapinka, której obecne zastosowanie jest zupełnie inne niż kiedyś. 10 kwietnia obchodzone jest Międzynarodowe Święto Agrafki. Co warto o niej wiedzieć? Jaka jest jej historia? Jak była używana?

  Henryk Krupa ma 92 lata i jest najstarszym aktywnym zawodowo krawcem w Polsce. W zakładzie w Poznaniu, w którym pracuje wraz z córką oraz wnukiem, nawleka nitkę na igłę bez okularów. Teraz rodzina wspólnie opowiedziała o swojej działalności w Dzień Dobry TVN.

  Szeroki wybór nici dostępnych na rynku może być onieśmielające, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Nici do haftu, nici do szycia, do szydełkowania i do maszyny. Podpowiadamy, jakie rodzaje nici wybrać i jak najlepiej dobrać je do sposobu szycia i używanego materiału.

  Adam Duraziński od 78 lat pracuje jako krawiec. Dopiero pandemia odebrała mu klientów. Niedawno jedno zdjęcie odmieniło jego życie. Wrocławski rzemieślnik dzięki niemu stał się gwiazdą Internetu.

  Palina Karnei nie sądziła, że kiedykolwiek zamieszka w Krakowie, by studiować historię sztuki i szyć gorsety. Uzdolniona Białorusinka opowiedziała nam o swojej twórczości. Poznajcie jej niezwykłą historię oraz dzieła sztuki, które wychodzą spod jej ręki.

  Anja Rubik spotkała się z uczniami słupskiej odzieżówki, by porozmawiać o modzie i zawodach z nią związanych. Ale ubrania to nie jedyny temat, który znalazł się na wokandzie. Razem z prezydentem miasta Robertem Biedroniem rozmawiali z młodymi ludźmi o przemocy wobec kobiet. Jakie przeżycia skłoniły Biedronia do udziału w takich dyskusjach?

  Byliśmy z kamerą w pracowni Jana Leśniaka. Krawiec podpowiedział, jak w prosty sposób przygotować dzianinową narzutkę na chłodne wiosenne dni. Co więcej, można ją nosić aż na trzy różne sposoby. Spróbujecie?

  Coraz więcej Polaków przekonuje się, że każdy może uszyć dla siebie wymarzoną kreację. Dlatego kursy krawieckie przeżywają renesans oraz prawdziwe oblężenie krawców amatorów. Na jednym z takich warsztatów pojawiła się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czekało tam na nią pewne krawieckie zadanie. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła. Niestety w trakcie wykonywania tego zadania polała się krew. Czyja? :)

  Studio Dzień Dobry TVN odwiedził właściciel firmy szyjącej garnitury na miarę - Maciej Zaremba. Czy krawiectwo od zawsze było jego pasją? Czy od początku chciał przejąć rodzinny biznes? Kim i jacy są klienci Macieja Zaremby? Czy szycie na miarę jest obecnie popularne? Ile trwa proces uszycia garnituru? Jak krawiectwo zmieniło się na przestrzeni lat?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska odwiedziła Macieja Zienia w jego nowym atelier, gdzie trwają ostatnie przygotowania do pokazu. Czym zaskoczy nas nowa kolekcja Zienia? Jakie kolory będą królować wiosną i latem 2014 roku?

  Nocą odwiedzają opuszczone fabryki, zamknięte i przeznaczone do rozbiórki budynki. Nic nie niszczą... fotografują. Na czym polega nietypowy rodzaj turystyki, jakim jest "urban exploring"? Nasze studio odwiedzili za dnia :) Poznajcie ekstemalnych turystów: Marka Słodkowskiego i Dave'a Rapalskiego.

  Założyła pracownię hafciarską. Wydawałoby się - rzecz bardzo niepopularną. Nic bardziej błędnego - Joanna Jedlecka-Skrodzka z monogramów stworzyła sposób na życie i na... zarabianie. Gościliśmy ją w studiu Dzień Dobry TVN.