Inżynier został krawcem - historia Michała Frąckowiaka
Michał Frąckowiak, absolwent Politechniki Poznańskiej, z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem. Jednak od dziecka marzył o pracy, która pozwoliłaby mu nosić eleganckie garnitury. Nie znał dobrze języka angielskiego, ale na początku lat 2000. zdecydował się na przyjazd do Liverpoolu. Miał małe doświadczenie zawodowe, ale był pełen determinacji i gotowy do ciężkiej pracy.
Początki w Anglii były dla Michała trudne. Pierwszą pracą, którą podjął, było zmywanie naczyń w hotelu. Dziś Michał jest krawcem popularnym wśród elit. Jego garnitury doceniają najbardziej znane gwiazdy piłki nożnej.
Michał Frąckowiak - polski krawiec z Liverpoolu
Jak zaczęła się jego przygoda z krawiectwem? - Jak sobie pomyślimy o krawcach generalnie, to to są ludzie, którzy od dziada, pradziada robili coś w tym rzemiośle. Moja sytuacja jest trochę inna. Moi rodzice są nauczycielami emerytowanymi w Polsce. Ja nigdy nie miałem nic wspólnego z krawiectwem, aż do czasu, kiedy przyjechałem tutaj do Liverpoolu, do UK - opowiada Michał Frąckowiak w materiale Marty Wrońskiej. - Sam początek tego biznesu był ciekawy, bo to po prostu wyszło z tego, że ja miałem potrzebę sam dla siebie, ponieważ byłem trochę nieregularny i się okazało, że w sumie może każdy inny, kto jest trochę nieregularny też może będzie chciał z tego skorzystać - wyjaśnił.
W swojej pracy Michał Frąckowiak skupia się nie tylko na perfekcyjnym dopasowaniu garnituru do sylwetki klienta. Dla niego najważniejsze jest dobre samopoczucie użytkownika. - Tak naprawdę to, co sprzedajemy, to jest to uczucie, które pozwala panom czuć się lepiej - opowiada krawiec. Dzięki tej filozofii, garnitury od Michała Frąckowiaka zyskały uznanie wielu znanych piłkarzy, takich jak Bobby Firmino czy Jamie Carragher.
Zobacz także:
- Koniec z wypchanymi kieszeniami. Oto stylowe torby dla panów
- Moda męska. Jak dobrać koszulę do granatowej marynarki?
- Męskie zakupy mogą być frajdą. Metamorfoza zmieniła Adriana nie do poznania
Jola Marat
Reporter: Marta Wrońska
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN