Moda męska staje się coraz bardziej nowatorska i odważna. Udowadniają to oryginalne stylizacje reprezentantów świata show-biznesu. W gronie sław, które nie boją się wychodzić poza utarte schematy, znalazł się Robert Pattinson.
Moda z lat 70. XX wieku była bardzo różnorodna. W tym okresie panowała duża swoboda w wyborze garderoby i wyrażania przez nią swojego indywidualnego stylu. Stylizacje były mieszanką kultury hippie, disco i punk. Królowały kolory, wzory i odważne zestawienia.
Wiele okazji wymaga formalnego i eleganckiego stroju – garnituru lub smokingu. W takiej sytuacji niemałe znaczenie mają również wszelkie dodatki, jak buty, kwiat w butonierce i oczywiście krawat bądź mucha. Na co jednak się zdecydować i czy są właściwie jakieś reguły?
Elegancki mężczyzna powinien mieć świadomość, że wybór dobrze skrojonego garnituru to tylko połowa sukcesu. Niezwykle istotne są również dodatki, w tym buty do garnituru, które powinny idealnie komponować się z wizytowym strojem.
Radek Pestka świętuje swój sukces - model wypuścił na rynek własną kolekcję biżuterii. Choć od dawna znany jest w mediach, teraz ma swój nowy początek. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradził, jak wyglądały kulisy jego kariery. Nie zawsze było kolorowo.
Buty podwyższające to propozycja dla niskich panów, którzy chcą wyglądać na nieco wyższych. Zapewniają komfort i wygodę podczas chodzenia. Jakie są rodzaje i kiedy warto je założyć?
Marynarka już dawno nie funkcjonuje w modzie wyłącznie jako element garnituru. Świetnie pasuje także do jeansów, spodni typu chino, a nawet – w wydaniu bardziej eksperymentalnym – do szortów. Współczesny dżentelmen nie może obejść się bez zestawu męskich marynarek w szafie.
Styl lat 30. charakteryzował się dużą prostotą, jednak nie brakowało mu klasy i szyku. Moda tamtego czasu znacznie się różniła od stylizacji z poprzedniej dekady. Jak wyglądała moda damska i męska w latach 30. i dlaczego można ją uznać za rewolucyjną?
By mężczyzna emanował elegancją, nie wystarczy tylko dobrze dopasowany garnitur. Ważne są jeszcze dodatki typu krawat, buty, skarpetki, no i koszula. Sprawdźmy, jak dobrać koszulę do garnituru.
Bez wątpienia lato to czas spódnic, które zapewniają swobodę i przewiew podczas upałów. Okazuje się jednak, że ten element garderoby z chęcią wybierają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni - tak wynika z najnowszego raportu Lyst.
Wiązanie krawata nie musi być trudne i czasochłonne, wystarczy zacząć od prostych sposobów, które sprawdzą się na każdą okazję, a później stopniowo uczyć się wykonywania nowych węzłów. W Dzień bez krawata, przekornie, poznaj najpopularniejsze sposoby wiązania krawata, wśród których nie może zabraknąć węzła windsor oraz prostego wiązania „w czwórkę”.
Olivier Janiak jest jedną z najbardziej inspirujących gwiazd w kwestii męskiej mody. Jego proste, aczkolwiek przemyślane stylizacje szybko zyskują naśladowców. Jaki jest przepis na szafę dziennikarza? Co jego zdaniem jest koniecznym elementem każdego ubioru?
Moda męska, mimo że jeszcze niedawno marginalizowana na rzecz damskiej, rządzi się podobnymi prawami. Jak wyglądała jej przemiana? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN model Piotr Czajkowski, autor "Stylowego przewodnika współczesnego mężczyzny".
Lata 40. XX wieku nie były dla łatwym okresem dla rozwoju mody. II wojna światowa nie pozwalała na produkcję wysokiej jakości ubrań, a minimalizm był na porządku dziennym. Niemniej jednak moda lat 40. wyróżniała się nieprzeciętną elegancją, stanowiącą źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń.
Lata 50. to z pewnością złota karta w historii rozwoju mody. Po II wojnie światowej przyszedł czas na odwilż i nowy rozdział w branży fashion. Styl tego okresu to przede wszystkim cała gama barw i wzorów, jak również ponadczasowe fasony, które pokochały kobiety na całym świecie.
Zgromadził ponad 1000 koszul, 360 krawatów, 195 poszetek, a butów nie potrafi zliczyć. W domu ma 5 luster, do garderoby zagląda codziennie. Lubi się kolorowo ubierać, a największą uwagę zwraca na dodatki. Zdarza się, że na jego widok ludzie biją brawo. Andrzej Żylak nie ukrywa, że zabawę z modą zaczął za późno.
Jakie skarpetki do garnituru wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn, którzy wybierają się na oficjalną uroczystość lub szykują stylizację na swój ślub. Jest to jeden z najmniejszych elementów garderoby, jednak nie można go lekceważyć. Dobrze dobrane skarpetki podkreślają atuty sylwetki.
Kołnierzyk włoski cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn ceniących sobie wygodę i elegancję. Jego nazwa ponoć wzięła się stąd, iż jest szczególnie lubiany przez mieszkańców Italii. Co ciekawe, kołnierzyk włoski wygląda dobrze zarówno z krawatem, jak i bez niego.
Ireneusz Korzeniewski jest niezwykle ciekawą postacią. W jego przypadku metryka nie gra roli, a powiedzenie "chcieć to móc" - zdecydowanie się sprawdza. Poznajcie jednego z najpopularniejszych blogerów modowych.
To wielka rewolucja w historii najpopularniejszego na świecie magazynu modowego. Choć na okładkach "Vogue'a" wielokrotnie gościli mężczyźni, zawsze występowali oni w towarzystwie kobiet. Teraz, po raz pierwszy od 127 lat, Harry Styles dostąpił elitarnego zaszczytu i stał się pierwszym mężczyzną na okładce biblii mody.
Prawidłowa długość krawata to prawdziwe utrapienie dla niektórych mężczyzn. Wielu z nich wiąże go bowiem na nieodpowiedniej wysokości. Mimo, że nie wszyscy zauważają tego rodzaju szczegół, to według stylistów takie posunięcie należy do poważnego modowego faux pas.
Szelki męskie, które mają już ponad 300 lat, powoli wracają do mody. Przez wiele dekad wyparte były przez paski, które miały do spełnienia to samo zadanie. Dziś potrafią nadać oryginalnego charakteru każdej stylizacji: zarówno codziennej, jak i wieczorowej. Dostępne są w wielu rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu można dopasować je do rozmaitych zestawów.