brodacze

  Odpowiedź na pytanie, jak przycinać brodę, zależy od tego, na jakim etapie zapuszczania brody jesteśmy i jaki kształt chcemy jej nadać. Do codziennego przycinania brody względnie krótkiej, tak by miała stosunkowo stałą długość, wystarczy trymer, czyli maszynka z regulacją do przycinania zarostu na określoną długość. Jeśli broda jest dłuższa, do jej przycinania konieczne może być używanie nożyczek.

  W każdą pierwszą sobotę września obchodzimy Światowy Dzień Brody. To ważne święto dla wszystkich posiadaczy bujnego zarostu. Jak współcześni mężczyźni dbają o ten niekwestionowany symbol męskości?

  Co warto wiedzieć o zapuszczaniu brody?

  Od czasu powrotu do łask bujnego zarostu producenci zaczęli prześcigać się w proponowaniu panom nie tylko kosmetyków, lecz także akcesoriów do brody. Mnogość opcji z jednej strony zachwyca, z drugiej powoduje problemy z wyborem.

  Dla wielu panów zarost jest atrybutem męskości oraz elementem wizerunku określającym ich własny styl. Jednak aby odpowiednio się prezentował, nie wolno zapominać o stosowaniu dobrych kosmetyków przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji brody.

  U wielu osób brodaci mężczyźni wzbudzają większe zaufanie i uchodzą za większych specjalistów w swoim fachu. Jak jednak wygląda prawda? W Dzień Dobry TVN mówili o tym psycholog i konsultant rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński, aktor Beniamin Andrzejewski oraz dziennikarz i prezenter telewizyjny Olivier Janiak.

  Wąs i broda to atrybuty męskości? Czy kobietom podoba się męski zarost? O zmieniających się kanonach męskiej urody rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze stylistką Eweliną Rydzyńską, dziennikarzem Michałem Migałą, psycholog Marią Rotkiel i psychologiem biznesu Miłoszem Brzezińskim. Dla kogo Andrzej Sołtysik zrezygnował z zarostu?