O czas, w którym trudno o komunikację w ulicznej sondzie zapytaliśmy przechodniów, a w studiu dziennikarkę Annę Dec, kucharza Patryka Galewskiego i psycholog Zuzannę Butrym.
3 kwietnia obchodzimy Dzień Tęczy, czyli jednego z najbardziej magicznych zjawisk natury. Choć najczęściej pojawia się na niebie po deszczu, gdy słońce wyjdzie zza chmur, to tęczę można "zrobić" także samemu w domu. Co nam będzie do tego potrzebne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Cezary Szmidke, popularyzator nauki.
Studio Dzień Dobry TVN odwiedzili Gąsiu i Shady Lady, mentorzy z programu "Czas na show. Drag me out!" oraz psycholożka Katarzyna Kucewicz. Gwiazdy show zdradziły, jak to się stało, że zostały drag queen i występują na scenie. Poruszyliśmy także niezwykle ważny temat samoakceptacji. Co zrobić, aby pokochać siebie?
Nie ustajemy w staraniach, by jak najwięcej dzieci zachęcić do uprawiania lekkiej atletyki. Nie tylko po to, by wychować kolejnych lekkoatletycznych mistrzów, ale przede wszystkim, by jak najwięcej młodych ludzi zachęcić do uprawiania lekkiej atletyki, zwanej Królową Sportu, poprawiając swoje zdrowie i jakość życia – mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara. Jedną z akcji popularyzujących tę dyscyplinę sportu wśród dzieci i młodzieży jest realizowany od dziesięciu lat program "Lekkoatletyka dla każdego!".
2 kwietnia - w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena - świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN aktorkę Darię Widawską i artystkę kabaretową Katarzynę Pakosińską, by opowiedziały nam o tym, co czytały w dzieciństwie. Jakie lektury polecają swoim pociechom?
Michał Frąckowiak to krawiec, który szyje garnitury dla brytyjskich milionerów i gwiazd piłki nożnej. Jego historia to dowód na to, że determinacja, ciężka praca i pasja mogą prowadzić do spełnienia marzeń.
Lany Poniedziałek to zwyczaj kultywowany od wielu wieków. Zgodnie z tradycją oblewanie się wodą nie tylko symbolizowało oczyszczenie, ale także miało sprzyjać płodności. Z biegiem lat popularny śmigus-dyngus przeszedł sporo zmian, ale nadal dostarcza sporo dobrej zabawy. Policja przestrzega jednak, by tradycja nie stała się chuligańskim wybrykiem, za który trzeba będzie zapłacić.
Artystka Magda Jurek urodziła się w Krakowie, studiowała w Warszawie, a od 13 lat mieszka w sadzie w Ignacowie. Znana jest jako Pani Jurek. To projektantka tworząca na styku rzemiosła i wzornictwa sztuki. Mimo młodego wieku, zapisała się w historii współczesnego designu. Jej historię w Dzień Dobry TVN przybliżył reporter Piotr Wojtasik w cyklu "Młoda Polska".
Lany poniedziałek to zwyczaj, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się już w XIV wieku. Mimo upływu lat nadal jest chętnie praktykowany. Dlaczego? Dostarcza on osobom uczestniczącym we wzajemnym oblewaniu się wodą sporo frajdy i dziecięcej radości.
W centrum Krakowa znajduje się bazylika dominikańska pod wezwaniem Trójcy Świętej. Jak duchowni spędzają Wielkanoc? Czy spotykają na świątecznym śniadaniu? Sprawdził to Bartek Jędrzejak.