Jesień to dla wielu roślin czas, gdy szykują się do zimy i powoli tracą swój urok. Nie dotyczy to jednak marcinków, które właśnie o tej porze roku cieszą feerią ciepłych barw. Sprawdźmy, jak o nie dbać. 

  Ryba fugu, nazy­wana rów­nież roz­dymką, jest bar­dzo intry­gu­ją­cym zwie­rzę­ciem. W chwili zagro­że­nia nabiera do swo­jego ciała sporą ilość wody i zamie­nia się w naje­żoną kol­cami kulkę. Jed­nak nie z tego powodu jest znana od lat Japoń­czy­kom. Swoją sławę zawdzię­cza wyjąt­ko­wemu sma­kowi oraz temu, że nie­od­po­wied­nio przy­rzą­dzona staje się śmier­telną tru­ci­zną, ze względu na tok­syny zawarte w swoim wnę­trzu. 

  Buldogi francuskie to rasa niewielkich psów znana w Polsce od ponad 100 lat. Są towarzyskie, inteligentne i bez wątpienia bardzo urocze. W ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Skąd bierze się ich charakterystyczne pochrapywanie i kto powinien zdecydować się na takiego czworonoga?

  Osoby z dysleksją często już w szkole muszą mierzyć się z krzywdzącymi stereotypami. To negatywnie odbija się na ich samoocenie i nie pozwala rozwinąć potencjału w dorosłym życiu. Trzy czwarte dyslektyków twierdzi, że szukając pracy znajdują się w niekorzystnej pozycji. Tymczasem zdaniem ekspertów są oni zdyscyplinowani i pomysłowi oraz potrafią radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, dlatego

  54-letnia Theresa Caputo znana jest publiczności za sprawą programu „Medium z Long Island”, który od początku swojej emisji na kanale TLC cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. Z okazji 20. rocznicy ataków na War Trade Center wyemitowany zostanie odcinek specjalny poświęcony ofiarom ataków z 11 września 2001 roku. Co tym razem Caputo usłyszała od zmarłych?

    Zazwyczaj zaczyna się dość niewinnie: tajemnicze wiadomości, zaloty i zachowanie przypominające zwykły flirt. Sytuacja zaczyna robić się niebezpieczna, gdy ofiara nie spełnia oczekiwań swojego prześladowcy. O stalkingu w sieci głośno mówi coraz więcej kobiet. Jak bronić się przed natarczywymi osobami? O tym opowiedziała nam Katarzyna Dacyszyn, autorka książki "Kobieta z blizną".  

  Anna Kalata przed laty wzbudziła sensacje za sprawą swojej spektakularnej metamorfozy. Bodźcem do zmiany była podróż do Indii, gdzie jeszcze jako Minister Pracy i Polityki Społecznej udała się z oficjalną wizytą. Obecnie kobieta nie zajmuje się już polityką, ale wciąż jest aktywna zawodowo i inspiruje innych ludzi do zmian. Sama siebie nazywa preppersem, czyli, osobą gotową na wszystko. W czasie pandemii zaczęła zmieniać swoje życie, tak by być przygotowaną nawet na najtrudniejsze wyzwania. 

  Czy wiesz, że niektóre rośliny ozdobne można także jeść? Dowiedz się, jakie ma wymagania i jak pielęgnować nasturcję jadalną. Sprawdź, które jej części można dodawać do posiłków, aby wzbogacić ich smak.

  Dwie trzecie związków zaczyna się od przyjaźni – tak wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Social Psychological and Personality Science". Doskonale o tym wiedzą Joanna i Łukasz Lazerowie, którzy na własnej skórze przekonali się o tym, że granica pomiędzy przyjaźnią a miłością jest bardzo cienka. Ale czy wyjście z koleżeńskiej strefy to przepis na udaną relację? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzył się Piotr Mosak, psycholog. 

  9 marca obchodzimy Dzień Statystyki Polskiej. W tym dniu dr Maciej Kawecki poruszył w mediach społecznościowych temat liczb, które przerażają najbardziej. W czasie pandemii wzrosła liczba młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Według statystyk w minionym roku samobójstwo było przyczyną co piątej śmierci dziecka. Najmłodsza osoba, która odebrała sobie życie, miała zaledwie 8 lat!

  Dramatyczną walkę o życie dziecka, które próbowało popełnić samobójstwo, opisał lekarz z warszawskiego szpitala. Dr Tomasz Rawo opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie sali operacyjnej oraz emocjonujący wpis. Lekarz nie ukrywając wzburzenia podkreślił, że dramatu można by uniknąć, gdyby wcześniej zdesperowany młody człowiek mógł liczyć na pomoc psychologa i psychiatry.

  Kowno na Litwie jest drugim co do wielkości miastem w tym kraju. W okresie międzywojennym było stolicą, dzisiaj tę funkcję pełni Wilno. Kowno jest największym ośrodkiem przemysłowym kraju, jednak na próżno szukać tu jedynie fabryk. Architektura tego miasta zachwyca swoją różnorodnością. W mieście nad Niemnem bez żadnych „zgrzytów” współgrają ze sobą budowle sprzed kilku wieków oraz nowoczesny street art.

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.