Grzegorz Zawierucha udał się na bocznicę kolejową w Warszawie. Wszystko po to, by pokazać widzom Dzień Dobry TVN, jak gotuje się w pociągu. W czym tkwi sekret tej kuchni? Koniecznie sprawdźcie.
Co jest symbolem Wielkanocy? Baranek, kurczątko czy zając? A może królik? Te dwa ostatnie często są ze sobą mylone. Na szczęście mamy Marcina Kostrzyńskiego - na jego wiedzy zawsze możemy polegać. Opowiedział nam o tym, jak odróżnić zająca od królika i zdradził, który z nich zwiastuje nadejście Wielkanocy.
Jaka jest jego pełna symbolika?
Judasz dla jednych jest zdrajcą, dla drugich intelektualistą. Kim był naprawę? Czy faktycznie przyczynił się do śmierci Jezusa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Tomasz Terlikowski, dziennikarz.
Seks przynosi wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Niestety zdarza się, że po zbliżeniu dochodzi do zgonu jednego z kochanków. Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko, bo to 0,6 proc. wszystkich przypadków nagłej śmierci. Badacze przeanalizowali powody śmierci podczas lub po stosunku. Kto jest narażony?
O jakich zasadach etykiety zapominamy przy wielkanocnym stole?
Zobacz, jak kultywują je mieszkańcy innych krajów.
Składanie życzeń na Wielkanoc to jedna z najważniejszych tradycji w okresie przedświątecznym. My zebraliśmy najlepsze propozycje pięknych, oryginalnych, ale też zabawnych życzeń dla rodziców, dziadków, przyjaciół czy znajomych, również tych z pracy.
Kiedy odbywasię rezurekcja i czy udział w niej jest obowiązkowy?
W Polsce Wielkanoc to nie tylko czas radosnego spotkania z rodziną, ale także okazja do celebrowania bogatej różnorodności kulturowej. A jak wyglądają święta na Podlasiu? Reporter Dzień Dobry TVN Piotrek Wojtasik postanowił to sprawdzić.
W naszej kawiarence Anna Siemińska, animatorka pomagała w całej zabawie.
Jak długo ją przetrzymywać i w jakich warunkach?
Kto wykazał się największą kreatywnością? Zobaczcie sami.
Co znalazło się w limitowanej, świątecznej ofercie?
Sprawdź, jak rozpoznać świeże jajko i co zrobić z tym nieświeżym.
To pierwszy taki przypadek w historii.
W przededniu Wielkanocy, panowie zdradzili nam swoje patenty na udane świętowanie - bez stereotypowych schematów.
Wielka Sobota w tradycji kościoła katolickiego jest dniem przeznaczonym na święcenie pokarmów wielkanocnych. Co powinno znaleźć się w święconce? Czy skład wielkanocnego koszyczka ewoluuje wraz ze zmieniającym się światem? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała etnograf, kustosz Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie Małgorzata Kunecka.
Śledzimy losy 13-osobowej rodzin Clarke z Podkarpacia. Dominika i Vincent to polsko brytyjskie małżeństwo, które wychowuje 11 dzieci. Rodzice podjęli niedawno poważną decyzję, wraz z gromadą wyjeżdżają na trzy miesiące do Tajlandii. Teraz naszła pora na pakowanie. Jak im idzie?
Wszystkie składniki masz już na pewno w domu.
Czym jest Triduum Paschalne i jakie obrzędy obejmuje?
Czy kilkulatkowie lubią Wielkanoc?
Do której otwarte będą sklepy?
W Wielką Sobotę tradycyjnie ruszamy do Kościołów, aby poświęcić pokarmy. Do świątyni przychodzi się na krótką uroczystość ze święconką. Kiedy dokładnie odbywają się święcenia? Czy są one obowiązkowe?
Święcenie pokarmów na to wielkanocna tradycja, którą szczególnie upodobały sobie dzieci. Zawartość koszyczka, z którym w Wielką Sobotę wybieramy się do kościoła, nie powinna być przypadkowa. Co w nim umieścić?
W Dzień Dobry TVN pokazywała to Anna Rządca, projektantka, dekoratora wnętrz i blogerka.
Na jakie rośliny i pokarmy trzeba uważać?
To już ostatnie chwile, by przygotować oryginalne dekoracje świąteczne.
Naturalne barwniki do kolorowania jajek są doskonałą alternatywą dla barwników chemicznych. Warto po nie sięgać, ponieważ są zdrowsze - nie zmieniają smaku jajka i pomagają uniknąć ewentualnych alergii. Z czego zatem wykonuje się naturalne barwniki do jajek? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dziennikarka i autorka poradników Małgorzata Świgoń.