Kuwejt jest największym miastem państwa Kuwejt, a jednocześnie jego stolicą, która zlokalizowana jest nad Zatoką Kuwejcką. Został założony przez imigrantów z Półwyspu Arabskiego na początku XVIII wieku w miejscu dawnej portugalskiej fortecy. Jeszcze do lat 60. XX wieku stanowił niewielką osadę, która w ciągu kilkunastu lat ewoluowała do bardzo nowoczesnego miasta. Aktualnie Kuwejt uważany jest za jedno z bardziej rozwiniętych miast na świecie, w którym stare przeplata się z nowym, przez co zwiedzanie go nie jest nudne i monotonne.

  Trzy piramidy w Gizie, a zwłaszcza piramida Cheopsa, fascynują od lat aurą tajemniczości, głównie ze względu na fakt zaawansowania inżynieryjnego i technicznego ludzi sprzed tysięcy lat. Wokół piramid w Gizie krąży wiele tajemnic i niedomówień. Ciekawostką o piramidach jest m.in. fakt, że kwadratowe podstawy ostrosłupów piramid są perfekcyjnie równoległe względem równoleżników.

  Ogrzewanie podłogowe jest często stosowane w nowoczesnym budownictwie. Ten system grzewczy pojawia się również w projektach remontowanych obiektów. Zarówno wodne, jak i elektryczne ogrzewanie lepiej rozprowadza ciepło niż tradycyjne grzejniki.

  Szczepienie na ospę to właściwie jedyny sposób, aby uniknąć zachorowania na ospę wietrzną lub półpasiec. Wirus wywołujący te choroby jest tak zakaźny, że praktycznie każdy kontakt z nim osoby nieszczepionej, która jeszcze nie przeszła choroby, skutkuje zakażeniem. Co ważniejsze, osoba, która już przeszła ospę, może w efekcie zarażenia zachorować na bardzo bolesny półpasiec. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych warto rozważyć szczepienie na ospę.

  Już w środę, 1 września, rozpocznie się rok szkolny. Po kilkunastu miesiącach spędzonych na nauce zdalnej dzieci mają powrócić do stacjonarnego trybu nauczania. Jak w tym wszystkim odnajdą się uczniowie? Co mogą zrobić rodzice, aby to przejście z nauki zdalnej na stacjonarną było łatwiejsze? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Aleksandrą Piotrowską, psychologiem oraz Moniką Mrozowską, aktorką i mamą czwórki dzieci.

  O sukcesie życiowym decyduje zarówno ciężka praca, jak i inteligencja. Dodatkowym czynnikiem, który motywuje do działania, jest silna wola, czyli zdolność do wizualizacji odległych celów i zbudowania w sobie motywacji wewnętrznej. Silna wola ma ogromne znaczenie zarówno w trakcie nauki czy pracy, jak i podczas odchudzania. Zobacz jak możesz ją ćwiczyć.

  Są nadal takie osoby, które mają wątpliwości, czy ojciec poradzi sobie sam z dzieckiem na wakacjach. Zapominają, że takie wspólne wyprawy taty i malucha to doskonały sposób na wzmocnienie więzi, a także szansa na przeżycie niezwykłej przygody. Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Długowskim, podróżnikiem, Dominikiem Gawriłow‎em, organizatorem spływów kajakowych i jego córką Leną.

  Mimo że kalendarzowe lato zbliża się ku końcowi, to na działkach i balkonach wciąż jest kolorowo. Kwitną teraz rdzawe dzielżany, na żółto - rudbekie i słoneczniki, a elektryzujące jeżówki przyciągają pszczoły. Do tej pięknej kompozycji brakuje jeszcze wrzosów. O tym, jak sadzić te rośliny powiedział Łukasz Skop.

  Maślak żółty (inaczej maślak modrzewiowy) to grzyb licznie występujący w polskich lasach. Cała rodzina maślaków znacząco odróżnia się od popularnych gatunków trujących, dlatego można je bezpiecznie zbierać nawet bez zaawansowanej wiedzy z dziedziny grzyboznawstwa.

  Aix-en-Provence to obok Marsylii główne miasto Prowansji. Słynie z niesamowitej średniowiecznej architektury. Kochali je Paul Cézanne i François Marius Granet, kochają je również do dzisiaj i inni artyści. Nic dziwnego, bo unoszący się w powietrzu zapach lawendy oraz światło migoczące w liściach kolorowych platanów mogą być dla twórców niesamowitą inspiracją.

  Quito to miasto położone na wysokości ponad 2700 m n.p.m. w otoczeniu gór i wulkanów. Turyści przybywający do Ekwadoru mogą podziwiać nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale również zapoznać się z tamtejszymi zabytkami, stanowiącymi połączenie wpływów mauryjskich i hiszpańskich – dwa światy. Pierwszy z nich odzwierciedla stara część Quito, pełna nietypowej architektury i historycznych budynków. Druga, nowsza część to kwintesencja nowoczesnego stylu życia, pełnego rozrywki, nocnych klubów i restauracji.

  Tuniki ciążowe królują wśród ubrań dla kobiet. W zestawie z legginsami tworzą jedną z najbardziej popularnych ciążowych stylizacji. Tunika ciążowa jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim o jej atrakcyjności decyduje uniwersalny krój, który sprawia, że ubranie to sprawdza się i w domowym zaciszu, i na oficjalnym wyjściu.

  Kosowo leży w południowej części Europy. Jest zamieszkiwane przez niespełna dwa miliony osób. Językami urzędowymi są albański oraz serbski, natomiast oficjalną walutą jest euro. Stolicą i zarazem największym miastem Kosowa jest Prisztina, w której mieszka ponad 140 tys. osób. Stanowi ona główny ośrodek handlowy, przemysłowy oraz akademicki. W mieście znajduje się uniwersytet kształcący około 30 tys. studentów.

  Miłośnicy tenisa ziemnego z dumą przyglądają się kolejnym sukcesom, które na światowych kortach osiąga 24-letni Hubert Hurkacz. Sportowiec zajmuje 13. miejsce w rankingu ATP, jednak nie zwalnia tempa i wciąż sięga po więcej. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jakie znaczenie ma w sporcie pewność siebie i jaki jest jego cel na najbliższy rok.

  Sytuacja w Afganistanie budzi niepokój całego świata. Trudne położenie tamtejszej ludności cywilnej, w tym kobiet, zmusza do refleksji nad wschodnią kulturą i zasadami, jakimi kierują się wyznawcy islamu. Czy zachodnia rzeczywistość faktycznie tak bardzo różni się od standardów, jakie możemy zaobserwować w krajach muzułmańskich? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały dr Agnieszka Ayşen Kaim oraz dr Magdalena El Ghamari.

  Miasto zachwyca bogactwem zabytków. Do tego to właśnie w San Remo odbywa się Festiwal Piosenki Włoskiej. Nie bez znaczenia dla wczasowiczów jest też jego położenie. San Remo znajduje się nad Morzem Śródziemnym i jest otoczone przez Alpy. To sprawia, że na przyjazd do tego włoskiego kurortu, zwanego często "miastem kwiatów", decyduje się wielu urlopowiczów.