W zabobony i przesądy wierzy znaczna część społeczeństwa. Wiele z przekonań jest często wpajanych od małego i są one integralną częścią przeróżnych kultur. Sprawdź, na co swędzi prawa ręka i co oznacza ten zabobon.

  Z roku na rok zwiększa się liczba ofert kierowanych do absolwentów informatyki i osób specjalizujących się w branży IT. Jednym z zawodów, który jest często wybierany przez absolwentów informatyki, jest praca analityka IT. Osoba na tym stanowisku analizuje złożone systemy, kontaktuje się z klientami i przygotowuje analizy systemowe.

  Chomik syryjski to niewielki gryzoń, który bardzo często hodowany jest jako zwierzątko domowe. W odpowiednich warunkach może stać się doskonałym towarzyszem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Czym wyróżniają się chomiki syryjskie i jak należy o nie dbać?

  Małe kotki wymagają szczególnej opieki, nawet gdy w pierwszych tygodniach życia ich matka troskliwie się nimi zajmuje. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie gotowych karm dla kociąt typu junior, które zawierają wszystkie niezbędne składniki i minerały, niezbędne dla zdrowego rozwoju.

  Osoby poszukujące pracy zastanawiają się nad tym, jak stworzyć idealne CV. Większość kandydatów do pracy koncentruje się na doświadczeniu zawodowym i edukacji, pomijając umiejętności zawodowe. W rzeczywistości kandydat może zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy właśnie dzięki wyróżnieniu w CV odpowiednich kompetencji twardych i miękkich.

  Bogota to stolica Kolumbii i zarazem największe miasto w całych Andach. Mimo że o bezpieczeństwie w Bogocie (a raczej jego braku) krążą legendy, od dłuższego czasu stolica Kolumbii stara się walczyć z tą łatką. Obecnie wiadomo już, że miasto jest na tyle spokojne, iż odwiedza je tysiące turystów z całego świata. A dzieje się tak nie bez powodu.

  Żółw z gatunku jaszczurowatych to niebezpieczne zwierzę, które nie jest polecane dla początkujących hodowców. Gad ten posiada silne szczęki i ostre pazury, które mogą zadać głębokie rany. Żółw jaszczurowaty potrzebuje przestronnego terrarium oraz odpowiedniej diety, opartej głównie na surowym mięsie gryzoni, ptaków i ryb.

  Porto Santo jest niewielką wyspą należącą do Portugalii, wyróżniającą się idealnymi warunkami do wypoczynku. Długa, piaszczysta plaża i krystalicznie czysta woda sprawiają, że niektórzy mówią o tym miejscu, że jest to raj na ziemi. Porto Santo, położone tuż obok Madery, zachwyca również zróżnicowaniem terenu – od płaskiego wybrzeża po wzgórza i wyspy wulkaniczne.

  Maskaradę, czyli bal, którego uczestnicy występowali w maskach, w Polsce po raz pierwszy urządzono za panowania Augusta Mocnego. Maskarady określano wtedy mianem reduty. Do dzisiaj można znaleźć bardzo wiele ciekawych historii związanych z tego typu zabawami.

  Framework to inaczej platforma programistyczna określana jako szkielet służący do budowy aplikacji. Framework definiuje to, co jest zawarte w aplikacji – jej ogólny mechanizm funkcjonowania. Najczęściej spotykany podczas pracy przy komputerze jest .Net Framework. To platforma programistyczna opracowana przez firmę Microsoft, która jest dostępna na systemy operacyjne Windows, począwszy od wersji Windows 98, a skończywszy na najnowszym Windows 10.

  Saint-Malo to malownicza miejscowość położona u wybrzeży Francji. Połączenie historycznego miasta z licznymi szlakami turystycznymi z lazurowym morzem i piaszczystą plażą czyni to miasto jednym z ciekawszych na mapie Francji. Otoczone obronnymi murami miasto swoją nazwę zawdzięcza mnichowi, świętemu Maklowiuszowi biskupowi Aleth. Saint-Malo na przełomie XVII i XVIII wieku było jednym z najważniejszych portów Francji.

  Kokos ceniony jest za słodki smak i właściwości odżywcze. Często jednak, chcąc kupić wiórki czy wodę kokosową, decydujemy się od razu na gotowy produkt, aby uniknąć rozłupywania orzecha. To błąd, bo otwieranie kokosa wcale nie jest trudne. Poznaj nasze sposoby!

  W ramach tzw. Polskiego Ładu od przyszłego roku rodzice będą mogli liczyć na spory zastrzyk gotówki. Zgodnie z rozporządzeniem, w ciągu roku na ich konto może wpłynąć nawet 12 tysięcy złotych. Kto może skorzystać z takiego wsparcia? Jak i gdzie złożyć wniosek, aby otrzymać dodatkowe pieniądze? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Przemysławem Ligęzowskim, radcą prawnym.

  Kandyzowane owoce to idealny sposób nie tylko na zdrowszą wersje słodyczy, ale także dobry pomysł na ich zakonserwowanie. Cukier, podobnie jak sól, jest bowiem naturalnym konserwantem. Dzięki kandyzowaniu możemy zrobić owocowe słodycze, które wytrzymają niemal całą zimę - o ile ich przedtem nie zjemy! Przedstawiamy dwa proste i pyszne sposoby na kandyzowane jabłka.