Sytuacja w Afganistanie budzi niepokój całego świata. Trudne położenie tamtejszej ludności cywilnej, w tym kobiet, zmusza do refleksji nad wschodnią kulturą i zasadami, jakimi kierują się wyznawcy islamu. Czy zachodnia rzeczywistość faktycznie tak bardzo różni się od standardów, jakie możemy zaobserwować w krajach muzułmańskich? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały dr Agnieszka Ayşen Kaim oraz dr Magdalena El Ghamari.

  Miasto zachwyca bogactwem zabytków. Do tego to właśnie w San Remo odbywa się Festiwal Piosenki Włoskiej. Nie bez znaczenia dla wczasowiczów jest też jego położenie. San Remo znajduje się nad Morzem Śródziemnym i jest otoczone przez Alpy. To sprawia, że na przyjazd do tego włoskiego kurortu, zwanego często "miastem kwiatów", decyduje się wielu urlopowiczów.

  Pieniny to niezwykle charakterystyczne pasmo górskie, przebiegające przez Polskę i Słowację. Znajdziemy tam mnóstwo rezerwatów przyrody, urokliwe miasteczka i szlaki, których piękno pozostawia wrażenie jeszcze na długi czas. Pozostaje spakować odpowiednie buty i ruszać w drogę!

  Keramzyt jest coraz częściej stosowany w ogrodnictwie, ponieważ może wspomagać wzrost roślin. Stanowi dopełnienie podłoża i pomaga uzyskać bardziej optymalne warunki uprawy. Keramzyt ogrodniczy jest też alternatywą dla popularnej kory, ponieważ w przeciwieństwie do niej jest bardziej odporny na rozwój szkodników.

  Belfast to największe miasto Irlandii Północnej, a zarazem jej stolica. Leży nad rzeką Lagan i podzielone jest na dwa hrabstwa. Stolica jest jednocześnie centrum kultury i nauki z ważnym portem morskim oraz dwoma lotniskami. To właśnie tutaj powstał słynny Titanic, którego muzeum można dziś zwiedzać. Dodatkową, dość niecodzienną atrakcją Belfastu jest więzienie, które także zostało udostępnione turystom.

  Psie potrzeby to nie tylko pełna miska, świeża woda i spacer trzy razy w ciągu dnia. Czworonożni przyjaciele potrzebują rozrywki i stymulacji, aby prawidłowo się rozwijać i czerpać z życia pełnymi łapami. O tym, jak zadbać o naszego pupila, rozmawialiśmy z behawiorystką Justyną Piesiewicz i Zazie Todd, autorką książki "Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia".

  Patrycja Sołtysik podzieliła się na swoim Instagramie bardzo osobistą refleksją na temat niepłodności. Żona prowadzącego Dzień Dobry TVN Andrzeja Sołtysika nie ukrywa, że temat jest jej szczególnie bliski. Osoby borykające się z tym problemem mierzą się nie tylko z bezsilnością i skrajnymi emocjami, ale często muszą także słuchać rad i pytań ze strony otoczenia. Niektóre z nich są wyjątkowo bolesne.

  Ochryda to miasto położone nad Jeziorem Ochrydzkim, jedno z najbardziej atrakcyjnychmiejsc turystycznych w Macedonii. Jest położone na wysokości około 800 m n.p.m. i otoczoneprzez wysokie góry. W Ochrydzie można poczuć klimat Bałkanów, napawać się widokami ispróbować tamtejszego wina.

  Johannesburg to jedno z największych miast w Afryce, które zamieszkuje blisko 5 milionów osób. Określa się je również mianem Joburga lub Jozi. Miasto oferuje szereg atrakcji, które spodobają się nie tylko miłośnikom natury, poszukującym przede wszystkim relaksu, lecz także osobom spragnionym rozrywki i badaczom kultury afrykańskiej.

  Para architektów - Kasia i Grzegorz od lat kochają Olsztyn i pasjonują się jego historią. Nie ma więc się czemu dziwić, że na swoje miejsce na ziemi wybrali dawny arsenał broni w starych koszarach wojskowych. W programie "Nieoczywiste miejsca" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ten wyjątkowy apartament.

  Każdy pracownik ma konkretne prawa oraz obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Współcześnie pracodawcy coraz częściej posługują się różnymi narzędziami do oceny pracowników, aby zweryfikować, czy dana osoba nadaje się na stanowisko pracy. Roczna ocena pracownika może także posłużyć jako argument do podwyżki, awansu lub zwolnienia.

  Surykatka to gatunek niewielkiego ssaka drapieżnego, którego naturalnym miejscem zamieszkania są obszary pustynne. Z roku na rok rośnie jednak liczba ludzi, którzy są zainteresowani hodowlą zwierzęcia w warunkach domowych. Co trzeba wiedzieć o surykatkach jeszcze przed ich zakupem?

  Fluktuacja kadr to problem, z którym musi się zmierzyć każda firma. Choć zwyczajowo uważana jest za zjawisko negatywne, czasami może przynieść również pozytywne skutki. Czym jest fluktuacja pracowników i jakie są jej rodzaje?