Ze względu na duże różnice we wzroście pojedynczych egzemplarzy, świdośliwa olcholistna bywa uznawana zarówno za krzew, jak i za drzewo. Roślina jest niezwykle atrakcyjna w uprawie, a dzięki smacznym owocom stanowi nie tylko oryginalną dekorację ogrodu. Jej sadzonki nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale warto zwrócić na nią uwagę i rozważyć posadzenie świdośliwy na swojej działce. Jakie odmiany są najlepsze do nieprzemysłowej uprawy?

  Firletka smółka zachwyca intensywną barwą swoich liści. Na pewno nie sposób przeoczyć egzemplarzy tego gatunku w ogrodzie. Jej szerokie zastosowanie i nieskomplikowana pielęgnacja sprawiają, że roślina może być uprawiana nawet przez początkujących ogrodników. Co warto wiedzieć o firletce smółce? Poznaj sposoby jej rozmnażania i cechy charakterystyczne.

  Wyszehrad to niewielkie, ale za to historyczne miasto na Węgrzech, położone niespełna 35 km od stolicy Węgier – Budapesztu. Z powodu takiej lokalizacji oraz ciekawej historii jest to miejsce popularne i chętnie odwiedzane przez turystów.

  Każda panna młoda pragnie, by w dniu ślubu wszystko przebiegało zgodnie z jej planem. Niestety, przygotowania do ceremonii zwykle wiążą się z narastającym stresem, a zbliżający się wielkimi krokami moment zamążpójścia bywa na tyle przejmujący, że uniemożliwia większości kobiet wypoczynek. Jak ukoić nerwy związane z gorączką ślubną i cieszyć się ostatnim panieńskim wieczorem?

  Wiele osób zastanawia się, czy można wywołać zdjęcia z telefonu. Aparaty cyfrowe są coraz częściej zastępowane przez smartfony, a zdjęcia przechowuje się na nośnikach pamięci. Niektórzy jednak preferują fotografie w tradycyjnej, fizycznej formie, które można włożyć do albumu. Gdzie i jak wywołać zdjęcia z telefonu?

  Poło­żony w pół­nocnej czę­ści Rosji Norylsk nazy­wany jest "naj­bar­dziej depre­syj­nym mia­stem świata". To miano zawdzięcza nie­zbyt cie­kawej archi­tek­turze, poło­że­niu i bru­talnej histo­rii. Mimo to posta­no­wiło w nim zamiesz­kać bli­sko 180 tysięcy ludzi. Norylsk jest też naj­bar­dziej wysu­nię­tym na pół­noc mia­stem na świecie.

  Sozopol leży około 30 kilometrów od Burgasu i znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego. Miasto zamieszkuje nieco ponad 4 tys. osób. W sezonie letnim ośrodek zamienia się w tętniący życiem kurort. Językiem urzędowym jest bułgarski, a oficjalną walutą lew. Atrakcje w kurorcie skierowane są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych turystów. Sozopol oferuje dużą bazę hoteli. Znajdują się tutaj nie tylko luksusowe, ale również budżetowe obiekty. Dla miłośników taniego podróżowania przeznaczone są liczne kempingi i pola namiotowe.

  Bachata to wyjątkowy taniec, który łączy w sobie zmysłowość i porywające rytmy energetycznych, latynoskich utworów. Nie ma w nim określonej choreografii, a znajomość podstawowych kroków pozwala partnerom dowolnie interpretować muzykę. Jak odkrywać uroki tego niepowtarzalnego stylu na parkiecie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Natalia Zatylna i Dominik Kostrzewski.

  Kobiety odgrywają znaczącą rolę w biznesie. Chcą się rozwijać i walczą o swoją pozycję jak lwice. Czasem o krok przegrywają w drodze do awansu. Natomiast studia MBA mogą pomóc rozwiązać ten problem i pokonać przeszkody w ścieżce do sukcesu zawodowego.

  Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" to położony na sześciu hektarach pośród lasów w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem obiekt, który już stał się wyjątkowym miejscem na mapie rodzinnych podróży po Polsce. Przyjechać tu można zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach szkolnych i przedszkolnych, a na miejscu istnieje możliwość zrealizowania bonu turystycznego.

  Hoorn nie jest miastem tak dużym, znanym i popularnym jak Amsterdam, jednak jest równie urokliwe. Jednym z najlepszych powodów, aby je odwiedzić, jest zachwycająca holenderska architektura z czasów renesansu, która świadczy o dawnym statusie miasta – był to znaczący ośrodek handlu morskiego.

  Wybierając się w podróż do kraju kangurów, często w pewnym momencie pojawia się pytanie: "Jaką walutą należy tam płacić"? Jak się okazuje, w Australii obowiązującą walutą jest dolar australijski (1 $ AUD). Ta sama waluta obowiązuje w całym Związku Australijskim, a więc również na wyspach: Tasmanii, Norfolk, Bożego Narodzenia, Kokosowych, Heard i McDonalda, Ashmore i Cartiera, jak również w Kiribati, Nauru oraz Tuvalu.

  Jaskinia Mylna znajduje się w Dolinie Kościeliskiej, która jest drugą pod względem wielkości doliną w Tatrach. Ze względu na dużą liczbę wąwozów, jaskiń oraz pięknych, wapiennych skał, co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Po raz pierwszy Jaskinia Mylna została zbadana w 1885 roku przez Jana Gwalberta Pawlikowskiego – ekonomistę, polityka i działacza na rzecz ochrony przyrody.

  Zwierzyniec (woj. lubelskie) jest nazywany perłą Roztocza. Znajduje się tuż przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, nad rzeką Wieprz. Nazwa gminy pochodzi od utworzonego na tych terenach w XVI wieku tzw. zwierzyńca. Trzymano w nim m.in.: żubry, jelenie, łosie, rysie, wilki, dziki. Okolica posiada wiele atrakcji przyrodniczych i komercyjnych, co czyni ją idealnym miejscem do rodzinnego wyjazdu. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić jeden z głównych ośrodków Roztocza Środkowego.