Ze względu na duże różnice we wzroście pojedynczych egzemplarzy, świdośliwa olcholistna bywa uznawana zarówno za krzew, jak i za drzewo. Roślina jest niezwykle atrakcyjna w uprawie, a dzięki smacznym owocom stanowi nie tylko oryginalną dekorację ogrodu. Jej sadzonki nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale warto zwrócić na nią uwagę i rozważyć posadzenie świdośliwy na swojej działce. Jakie odmiany są najlepsze do nieprzemysłowej uprawy?

  Firletka smółka zachwyca intensywną barwą swoich liści. Na pewno nie sposób przeoczyć egzemplarzy tego gatunku w ogrodzie. Jej szerokie zastosowanie i nieskomplikowana pielęgnacja sprawiają, że roślina może być uprawiana nawet przez początkujących ogrodników. Co warto wiedzieć o firletce smółce? Poznaj sposoby jej rozmnażania i cechy charakterystyczne.

  Wyszehrad to niewielkie, ale za to historyczne miasto na Węgrzech, położone niespełna 35 km od stolicy Węgier – Budapesztu. Z powodu takiej lokalizacji oraz ciekawej historii jest to miejsce popularne i chętnie odwiedzane przez turystów.

  Każda panna młoda pragnie, by w dniu ślubu wszystko przebiegało zgodnie z jej planem. Niestety, przygotowania do ceremonii zwykle wiążą się z narastającym stresem, a zbliżający się wielkimi krokami moment zamążpójścia bywa na tyle przejmujący, że uniemożliwia większości kobiet wypoczynek. Jak ukoić nerwy związane z gorączką ślubną i cieszyć się ostatnim panieńskim wieczorem?

  Wiele osób zastanawia się, czy można wywołać zdjęcia z telefonu. Aparaty cyfrowe są coraz częściej zastępowane przez smartfony, a zdjęcia przechowuje się na nośnikach pamięci. Niektórzy jednak preferują fotografie w tradycyjnej, fizycznej formie, które można włożyć do albumu. Gdzie i jak wywołać zdjęcia z telefonu?

  Poło­żony w pół­nocnej czę­ści Rosji Norylsk nazy­wany jest "naj­bar­dziej depre­syj­nym mia­stem świata". To miano zawdzięcza nie­zbyt cie­kawej archi­tek­turze, poło­że­niu i bru­talnej histo­rii. Mimo to posta­no­wiło w nim zamiesz­kać bli­sko 180 tysięcy ludzi. Norylsk jest też naj­bar­dziej wysu­nię­tym na pół­noc mia­stem na świecie.

  Sozopol leży około 30 kilometrów od Burgasu i znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego. Miasto zamieszkuje nieco ponad 4 tys. osób. W sezonie letnim ośrodek zamienia się w tętniący życiem kurort. Językiem urzędowym jest bułgarski, a oficjalną walutą lew. Atrakcje w kurorcie skierowane są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych turystów. Sozopol oferuje dużą bazę hoteli. Znajdują się tutaj nie tylko luksusowe, ale również budżetowe obiekty. Dla miłośników taniego podróżowania przeznaczone są liczne kempingi i pola namiotowe.

  Bachata to wyjątkowy taniec, który łączy w sobie zmysłowość i porywające rytmy energetycznych, latynoskich utworów. Nie ma w nim określonej choreografii, a znajomość podstawowych kroków pozwala partnerom dowolnie interpretować muzykę. Jak odkrywać uroki tego niepowtarzalnego stylu na parkiecie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Natalia Zatylna i Dominik Kostrzewski.

  Kobiety odgrywają znaczącą rolę w biznesie. Chcą się rozwijać i walczą o swoją pozycję jak lwice. Czasem o krok przegrywają w drodze do awansu. Natomiast studia MBA mogą pomóc rozwiązać ten problem i pokonać przeszkody w ścieżce do sukcesu zawodowego.

  Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" to położony na sześciu hektarach pośród lasów w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem obiekt, który już stał się wyjątkowym miejscem na mapie rodzinnych podróży po Polsce. Przyjechać tu można zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach szkolnych i przedszkolnych, a na miejscu istnieje możliwość zrealizowania bonu turystycznego.

  Hoorn nie jest miastem tak dużym, znanym i popularnym jak Amsterdam, jednak jest równie urokliwe. Jednym z najlepszych powodów, aby je odwiedzić, jest zachwycająca holenderska architektura z czasów renesansu, która świadczy o dawnym statusie miasta – był to znaczący ośrodek handlu morskiego.

  Wybierając się w podróż do kraju kangurów, często w pewnym momencie pojawia się pytanie: "Jaką walutą należy tam płacić"? Jak się okazuje, w Australii obowiązującą walutą jest dolar australijski (1 $ AUD). Ta sama waluta obowiązuje w całym Związku Australijskim, a więc również na wyspach: Tasmanii, Norfolk, Bożego Narodzenia, Kokosowych, Heard i McDonalda, Ashmore i Cartiera, jak również w Kiribati, Nauru oraz Tuvalu.

  Jaskinia Mylna znajduje się w Dolinie Kościeliskiej, która jest drugą pod względem wielkości doliną w Tatrach. Ze względu na dużą liczbę wąwozów, jaskiń oraz pięknych, wapiennych skał, co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Po raz pierwszy Jaskinia Mylna została zbadana w 1885 roku przez Jana Gwalberta Pawlikowskiego – ekonomistę, polityka i działacza na rzecz ochrony przyrody.