Kowno na Litwie jest drugim co do wielkości miastem w tym kraju. W okresie międzywojennym było stolicą, dzisiaj tę funkcję pełni Wilno. Kowno jest największym ośrodkiem przemysłowym kraju, jednak na próżno szukać tu jedynie fabryk. Architektura tego miasta zachwyca swoją różnorodnością. W mieście nad Niemnem bez żadnych „zgrzytów” współgrają ze sobą budowle sprzed kilku wieków oraz nowoczesny street art.

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

  Gdy za oknem zaczyna robić się zimno, a słońce ustępuje miejsca chmurom, a dni stają się bardziej wietrzne, rzadziej decydujemy się na wyjście z domu. W trosce o rozrywkę wymyślamy sobie różne zajęcia, które umilą nam czas spędzony pośród czterech ścian. Wśród popularnych zajęć wykonywanych przez Polaków w wolnym czasie królują m. in. robótki na drutach i wyrabianie różnych rzeczy na szydełku, a także tworzenie autorskiej biżuterii z koralików, drewna lub żywicy.

  Historia Alicji Stelmaszczyk może być inspiracją dla wielu osób. Choć w dzieciństwie zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta, przez co w efekcie straciła wzrok, nie załamała się. Wręcz przeciwnie, założyła fundację wspierającą osoby niepełnosprawne, a sama jest wyjątkowo aktywna fizycznie. W zeszłym roku wraz z koleżanką wzięła udział w ultramaratonie i przejechała na rowerze 1200 km. Mimo to, jak sama mówi: "Nie czuję się niezwykłym człowiekiem". 

  W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie znajduje się miejsce, gdzie można trenować disc golf. Choć historia tego sportu w Polsce jest krótka to na świecie ta dyscyplina została zapoczątkowana w połowie lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo niewielkiej popularności, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami w tym sporcie. 

  Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.

  Chociaż wrzesień kojarzy nam się już z końcem wakacyjnych podróży i jesienią, to wciąż jest to okres, w którym warto wyskoczyć za miasto. Jest wówczas szansa na podziwianie łanów wrzosów, które w tym okresie rozpoczynają swoje kwitnienie. Wrzosowiska to przepiękne scenerie nie tylko w słoneczne dni, ale także w bardziej pochmurne i deszczowe - mają wtedy niepowtarzalny, nieco mroczny, urok.

  Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.

  Długie, pomalowane paznokcie i odważny makijaż mogą sprawdzać się podczas wakacji, ale czy nastolatki powinny decydować się na zabiegi upiększające także po ich zakończeniu?

  Prezent na 50. powinien być tak wyjątkowy, jak sama rocznica. Żyjemy w coraz większym pędzie, coraz bardziej pochłonięci pracą i obowiązkami. Na świętowanie nam go najczęściej brakuje. Dlatego jeśli już mamy okazję kupować prezent na 50. urodziny dla mężczyzny lub kobiety albo prezent na 50-lecie ślubu, zadbajmy nie tyle o jego cenę, co o wartość emocjonalną dla obdarowywanego.

  W Parku linowym Julinek nie tylko można zapoznać się ze sztuką cyrkową, ale także skorzystać ze ścianek wspinaczkowych, placów zabaw czy miejsc do relaksu. To fantastyczny pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Więcej na ten temat opowiedział Bartek Jędrzejak w programie Dzień Dobry TVN.

  Przełom jesieni i lata to w Polsce doskonały czas na grzyby. Nie brakuje ich, mimo wyjątkowo upalnego lata 2021 r. Ceny świeżych grzybów wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za kilogram. Znacznie droższe są te suszone. A ile kosztują najdroższe grzyby świata? Czym się wyróżniają?

  Katarzyna Wachocka to elegancka, atrakcyjna i pewna siebie kobieta. Nieprzeciętne ambicje i ciężka praca pozwoliły jej osiągnąć status, zapewniający spokojne życie na wysokim poziomie. Bez przeszkód mogłaby cieszyć się pozbawioną trosk codziennością, którą tak chętnie promuje się obecnie w mediach społecznościowych. Pewnego dnia postanowiła jednak sprzeciwić się wszechobecnej znieczulicy społecznej i zajęła się wyjątkową działalnością charytatywną. W natłoku rodzinnych i zawodowych obowiązków znajduje czas na to, by pochylić się nad nieszczęściem osób, które pozbawione są dachu nad głową i nie mają środków na to, by godnie żyć.

  Eryka Nawrocka przełamuje stereotypy o młodych rolniczkach. Nagrywa bowiem filmiki na TikToku, na których relacjonuje jak wygląda życie współczesnych kobiet na wsi. Zaciekawieni internauci zadają jej pytania, dlaczego obrała taki styl życia, a ona skrupulatnie na nie odpowiada. - Czasem czuję się jak gatunek na wymarciu pod ścisłą ochroną - deklaruje na jednym z nagrań.

  Schizofrenia paranoidalna to najczęściej występująca odmiana tej choroby. Szacuje się, że jest to aż 65% przypadków zachorowań na schizofrenię. Chorują najczęściej ludzie młodzi, między 20. a 30. rokiem życia. Psychoza paranoidalna objawia się głównie poprzez różnego rodzaju urojenia.