"Beatka, uspokój się" i Pasofix - Kim są?
Adrian Rokowski to twórca internetowy, który w sieci publikuje dowcipne nagrania pod pseudonimem Pasofix. 22-latek dokumentuje swoją codzienność, na którą głównie składa się opieka nad zwierzętami - w tym nad emu o imieniu Beata. Jednym z najpopularniejszych filmików, który podbił media społecznościowe, jest ten, w którym Adrian krzyczy do ptaka "Beatka, uspokój się".
- To mogą być agresywne ptaki. [...] Ja nie robię tych scenek specjalnie. Często kładę telefon i nagrywam, jak pracuję przy zwierzętach. Ona niekiedy coś odwali w najmniej oczekiwanym momencie. To są fragmenty, które potem przerabiam na komediowe scenki - tłumaczył Adrian.
W ogrodzie 22-latka mieszkają nie tylko emu, ale i kangury, pawie, kozy i kury. Opieka nad zwierzętami to jego największa pasja, bez której nie wyobraża sobie już życia.
- Są tutaj zwierzaki z przeróżnymi też historiami. Nie wszystkie były planowane. Niektóre trafiły tutaj przypadkiem - dodał Adrian.
Adrian Rokowski - Dlaczego kocha swoją pracę?
Zagrody dla zwierząt potrzebują nieustannego pilnowania porządku, a opieka nad podopiecznymi to praca niemal na cały etat. Adrian jest w stanie utrzymać swoich pupili, dzięki filmikom, na których opowiada o ich, często zabawnych, zwyczajach.
- Traktuję to typowo jako hobby, jako zajawkę od dziecka, zawsze mnie to kręciło od najmłodszych lat. A moją pracą są social media. Nigdy nie miałem w planie być twórcą internetowym - tłumaczył 22-latek.
Dla Adriana opieka nad jego pupilami pozwala mu się odciąć od codzienności, zrelaksować się i zrozumieć, co liczy się w życiu.
- Zwierzęta nie powiedzą ci, że źle dziś wyglądasz. Siedzisz sobie po prostu i obserwujesz i żyjesz ze zwierzakami. I to jest najlepsza część tej pracy - podsumował.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz też na Player.pl.
Zobacz także:
- Co oznacza, gdy struś pokazuje nogi? "Warto znać ten język ciała"
- Wielkopolskie. Trzech mężczyzn znęcało się nad strusiem. Zwierzę nie przeżyło
- Struś po polsku
Autor: Zofia Wierzcholska
Reporter: Bartek Dajnowski
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN, .tiktok.com/@pasofix