ptak

  ptak

  Kanarek to jeden z najpopularniejszych ptaków hodowanych w domach. Jest świetnym towarzyszem człowieka ‒ potrafi reagować na swoje imię i umilać czas właścicielowi pięknym śpiewem. Jak jednak dbać o tego małego ptaszka, aby żył w zdrowiu jak najdłużej? Dowiedz się, jak pielęgnować kanarka, jakie są jego odmiany i na co może chorować.

  We wrocławskim ogrodzie zoologicznym znajduje się wiele gatunków ptaków, które najchętniej nie wychodziłyby z kąpieli. Ptaszarnia jest tam jednym z najstarszych budynków zoo, mającym ponad 150 lat, który niedawno został odrestaurowany. Opiekunem ptaszarni jest Krzysztof Kałużny, który w programie opowiedział o kilku ciekawych okazach.

  Rudzik jest jednym z najpiękniejszych polskich śpiewaków. Jego śpiew jest bardzo urozmaicony i potoczysty. Wydaje z siebie czyste dźwięki, które mogą budować nawet długie melodie. Niestety większość osób na rudzika nie zwraca uwagi, ponieważ stroni on od ludzi. Istnieją natomiast metody, którymi można zachęcić go, aby zamieszkał w przydomowym ogrodzie.

  Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na psychikę. Okazuje się jednak, że obserwacja ptaków pełni również niezwykłą rolę terapeutyczną. W jaki sposób te zwierzęta mogą wpłynąć na nasze zdrowie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Sławomir Murawiec - psychiatra i współautor książki pt. "Ornitologia terapeutyczna".

  W dzisiejszych czasach każdy może być gwiazdą TikToka, nawet gołąb. Przedstawiamy wam Jasia. Filmy z jego udziałem odniosły w sieci prawdziwy sukces. Choć dziś ptak robi wielką karierę, jeszcze kilka miesięcy temu jego losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Na ratunek zwierzęciu przybyła rodzina z Koszalina, która zaopiekowała się Jasiem i przygarnęła go do domu.

  W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.

  Na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie na dobre zadomowiła się wrona. Jak się tam dostała? Czy to prawda, że od czasu do czasu podkrada coś pasażerom? Próbowano ją odłowić? Na warszawskie lotnisko wybrała się prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman.

  W pierwszym dniu meteorologicznej wiosny przyroda budzi się z zimowego snu oraz - jak mówi Marcin Prokop - ptactwo wychodzi ze swoich gniazd. Marcin i Dorota pokazali nam... swoje ptaki ;)

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wróbla postanowiliśmy zrobić niespodziankę wyjątkowemu przedstawicielowi tych ptaków Jankowi Wróblowi. Jak zareagował na nią?