Marcin Domański pracuje we wrocławskiej korporacji, do której każdego dnia dojeżdża ponad 200 km w jedną stronę. A ponieważ nie może usiedzieć na miejscu, ćwiczy. Co mu to daje? Jak odbierają go inni pasażerowie pociągu?
Do dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera wiadomość napisała mama Zosi. W Dzień Dziecka dziewczynka chciała ściąć włosy i oddać je na peruki dla małych pacjentów onkologii. Miała jedno marzenie - chciała przybić piątkę Filipowi. Spotkali się i razem uruchomili lawinę dobra. Oprócz lajków posypały się również rezerwacje miejsc w salonach fryzjerskich - inne dziewczynki chciały zrobić to samo, co Zosia! Zobacz niezwykłe dziewczynki, które w Dzień Dziecka swoje włosy zamieniły w skrawek czyjegoś szczęścia.
W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedzieli byli piłkarze: Tomasz Kłos, który przyjechał do nas ze swoją córką Marceliną, i Michał Żewłakow z synem Kubą. Czy zarazili dzieci pasją do piłki? Trudno połączyć obowiązki zawodowe z obowiązkami taty? I czy wyczynowa piłka to kierat, czy szkoła charakteru? Powiedzieli również o nadchodzącym meczu byłych reprezentantów, w którym zwierzy się Polska i Hiszpania.
Estoński pokerzysta przegrał zakład, którego przedmiotem był Hrubieszów, podobno największa dziura w Unii Europejskiej. Czy miasto leżące we wschodniej części Polski to faktycznie takie straszne miejsce? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer mówi: "sprawdzam" i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że zła sława Hrubieszowa nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym, a takich ludzi jak w tym zacnym mieście nie ma nigdzie indziej.
Sezon urlopowy za pasem, więc wszyscy chcielibyśmy znać odpowiedź na pytanie: kiedy tego lata będzie ładna pogoda? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy spytać o to łowców burz: Krzysztofa Piaseckiego i Grzegorza Zawiślaka. W co "łapią burze"? Jakie dane zbierają i do czego są one potem wykorzystywane? Specjaliści od złej pogody powiedzieli również, jak zachować się podczas burzy, która zastała nas w górach lub na środku jeziora.
Dzikich zwierząt jest w miastach coraz więcej. I nie mowa tutaj o popularnych gołębiach, kaczkach i wiewiórkach. Ciągle docierają do nas informacje o łosiach, dzikach i sarnach, które spacerują po centrach polskich miast. Jak zachować się w sytuacji, kiedy spotkamy dzikie zwierzę? Co wabi je do miasta? I dlaczego gołębie i inne tak chętnie dokarmiane przez nas ptactwo nie może jeść chleba i resztek z naszego stołu? O tym w Dzień Dobry TVN Krzysztof Dudek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Uczniowie Liceum Batorego w Warszawie: Jan Bąk, Patryk Pudłowski, Mateusz Gotowiec, Dominik Harvey Gajewski i Jeremi Jaksina, wygrali Międzynarodową Olimpiadę Historyczną. Indywidualnie zajęli I, II i IV miejsce. Grupowo zdobyli pozycję I. Zakres materiału: historia całego świata. Jak udało im się go opanować? W jaki sposób dzielili się zakresem wiedzy do przyswojenia? O swoim sukcesie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Zobacz, czy Marcin Meller, pasjonat historii, zdołał odpowiedzieć na zadane mu przez nich pytania!
Tancerz Łukasz Czarnecki i wenezuelska modelka Francys Barazza Sudnicka są parą. O zaletach i wadach wielokulturowego związku powiedzieli w Dzień Dobry TVN. Jak Francys ocenia Polaków? Czy Łukasz lubi kuchnię wenezuelską? Jaka jest różnica w stylu życia Wenezuelczyków i Polaków?
Hanney Simpson w dzieciństwie chciała jeździć na koniu, niestety jej rodziców nie było na to stać. Dziewczyna nie porzuciła jednak marzeń o skokach przez przeszkody i postanowiła to robić na grzbiecie... krowy. Jak dziewczynie udało się nakłonić zwierzę do skoków? Ile czasu zajęła tresura? Czy Hanney próbowała jeździć na innych zwierzętach? Z dziewczyną rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Michał Szulc mimo że od dzieciństwa marzył o medycynie, został projektantem mody. W którym roku zorganizował swój pierwszy pokaz? Kto pokazuje się w zaprojektowanych przez niego ubraniach? W jakie akcje społeczne się angażuje?
Wieża Eiffla we Francji, Koloseum we Włoszech, a w Stanach Zjednoczonych - Statua Wolności. Świat pełen jest skarbów. Polska też ma się czym chwalić. O rodzimych skarbach, których historie znają nieliczni mówił dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Co się do nich zalicza? Gdzie się znajdują?
Nie każdy może pochwalić się długoletnim związkiem. Co nas irytuje w partnerach, z którymi jesteśmy wiele lat? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, psychiatrę Maję Polikowską-Herman i aktorkę Andżelikę Piechowiak.
Proces "Froga" oskarżonego o sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy drogowej trwa już niemal trzy lata. Biegły, który zeznawał w miniony wtorek nie zauważył niczego, co mogłoby taką katastrofę spowodować. Czy to oznacza, że "Frog" nie zostanie ukarany? Rozmawialiśmy o tym z prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych i Kolizjach Januszem Popielem i adwokatem Zbigniewem Romanem. Jak ocenili opinię biegłego?
Marzeniem dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego była jazda lokomotywą. Udało mu się je spełnić. Jak się czuł, kiedy uruchomił pociąg? Nie wypadł z torów? Marcin sprawdził też jak powstaje pociąg. Wiecie, ile elementów składa się na jeden pojazd?
Wiktoria Ozga-Szustkowska jest dziennikarką prowadzącą program o bieganiu. Sport był w jej życiu od zawsze. Nawet teraz, w 6 miesiącu ciąży – prowadzi aktywny tryb życia. Wiktorię i jej mamę Krystynę Machowską zapytaliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego - według nich - warto być aktywną w ciąży. Do czasu porodu będziemy towarzyszyć Wiktorii, aby pokazać, że ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety i można być w jej trakcie aktywną.
W jednym z najbiedniejszych krajów świata, gdzie najbardziej potrzebujący pozostawieni są sami sobie Polka wyciąga rękę do ludzi ulicy. Kim jest? Od ilu lat mieszka w Gwinei? Co dokładnie tam robi? Jak odbierają ją tubylcy?
Młodszy aspirant Katarzyna Staśkowska to Mistrzyni Polski w kulturystyce i fitness WPF. Jak sama mówi, ten sukces to dopiero początek. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by powiedziała o swojej pasji do sportu i zawodach. Co sprawiło, że sięgnęła po hantle? Jak zareagował przełożony, kiedy dowiedział się o jej sukcesach? Czy pokazanie się w bikini podczas zawodów było dla niej dużym przeżyciem? Komu dedykuje swoje sukcesy?
Kilkadziesiąt kilometrów od miasta życie toczy się w zupełnie innym tempie. Nic więc dziwnego, że dla pracujących w korporacjach mieszczuchów jest to inny świat. Do tego świata został zorganizowany wyjazd mający na celu detoks od tego, co złego kryją miasta. Jedną z atrakcji był kurs dojenia krowy. Zobaczcie, jak uczestnicy wyjazdu poradzili sobie z tym zadaniem? :)
Świat opanowuje nowy trend - porannego imprezowania bez używek, którego efektami są: doskonały humor i naturalna dawka energii. Często imprezy te odbywają się w środku tygodnia i zaczynają się o 5.00 rano. Ranne ptaszki to pierwsza tego typu impreza zorganizowana w Polsce. Zobaczcie, jakie atrakcje organizatorzy przygotowali dla imprezowiczów.
Kiedyś Carver Alan Ames był bardzo brutalnym człowiekiem - skrzywdził wielu ludzi i popełnił każdy możliwy grzech. Był również uzależniony od alkoholu. Ale to się zmieniło. Od ponad 20 lat podróżuje po świecie, opowiadając o swoim nawróceniu i wielkich cudach, których jest świadkiem. W Warszawie spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, by spytać, co sprawiło, że postanowił zmienić swoje życie. Czy zastanawiał się, dlaczego to właśnie jego wybrał Bóg? Carver powiedział również o swoich spotkaniach z Jezusem i darze uzdrawiania. Jakie to uczucie modlić się o zdrowie i widzieć cuda?
Kiedyś bartnictwo przynosiło naszemu krajowi spore zyski. Potem pszczoły zostały zabrane z lasu i przeniesiono je do uli, a rzemiosło bartnicze całkowicie zaginęło. Ci, którzy chcieli nauczyć się bartnictwa, musieli jechać aż w góry Ural, gdzie od miejscowych opiekunów leśnych pszczół uczyli się rzemiosła. Na czym polega praca bartnika? Czym chów pszczół w lesie różni się od chowu w ulu? I jak "wabi" się pszczoły do nowej barci?
Granie w gry on-line to jeden z najnowszych sportów. Wokół gier powstała już cała infrastruktura, a sami gracze zarabiają krocie. Jak zostać e-sportowcem? Czy trzeba ukończyć specjalną szkołę? Jakie pule są do wygrania na zawodach? I jakie są jeszcze zawody są związane z grami? W Dzień Dobry TVN o branży gamerskiej opowiedzieli trener e-sportowy i komentator Kuba "KubiK" Kubiak oraz youtuber Karol Gązwa "Blowek".
Gość Dzień Dobry TVN Miłosz Caban to utalentowany piętnastoletni akordeonista z Częstochowy. Dlaczego wybrał właśnie ten instrument? Od ilu lat uczy się na nim grać? Jak techniczne umiejętności Miłosza ocenił jego idol i zwycięzca 2. edycji programu Mam talent Marcin Wyrostek?
Natomiast w całej Norwegii jest tyle sklepów z alkoholowych, ile w jednej polskiej Bydgoszczy. Na walkę z alkoholizmem państwo wydaje co roku ogromne sumy pieniędzy. Czy alkohol stał się w Polsce artykułem pierwszej potrzeby? Można go dostać o każdej porze dnia i nocy i jest praktycznie wszędzie, nawet na stacjach benzynowych. Przez ciągle jeszcze dozwolone reklamy i wszechobecność na sklepowych półkach Polacy oswoili się z alkoholem i nie traktują go jako coś, co może stanowić zagrożenie. Czu wprowadzenie częściowej prohibicji rozwiązałoby problem? W Dzień Dobry TVN terapeuta uzależnień Robert Rutkowski stwierdził, że należy edukować, a nie zabraniać.
Limuzyny, dorożki, okazałe suknie, drony, sale bankietowe... To coraz częstsze rekwizyty towarzyszące przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Czy to za dużo? A może rodzice chcą tylko należycie celebrować ten ważny dla dziecka dzień? Czy takie prezenty jak quady, smartfony, konsole i tablety przysłaniają dzieciom prawdziwy sens tego wydarzenia? W Dzień Dobry TVN o współczesnych komuniach opowiedziała organizatorka imprez okolicznościowych Ewa Boruta. A jak wyglądała komunia zorganizowana przez Karolinę Ferenstein-Kraśko. Czy następne będą bardziej okazałe?
Aneta Gawrońska-Klementewicz schudła 48 kilogramów, a jej córka Wiktoria - 25.Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry TVN, aby powiedziały o swojej walce z nadwagą. Co było impulsem do zmiany stylu życia? Jak obecnie wygląda ich dieta? Naszym gościem była również kardiolog prof. Anna Fijałkowska z Instytutu Matki i Dziecka. Zapytaliśmy ją, czym grozi otyłość u dziecka i jak często dzieci z nadwagą trafiają do kardiologa. Zobaczcie, co wujek Prokop miał do przekazania dzieciom, które śmieją się z innych.
Sylwia Romaniuk, pochodząca ze Szczecina projektantka mody haute couture, jako pierwsza Polka w historii zakwalifikowała się do tegorocznej Arab Fashion Week w Dubaju. Byliśmy tam z kamerą Dzień Dobry TVN.
Jacek Pikuła poświęcił życie pomocy bezdomnym. Potem, w wyniku depresji, stracił wszystko co miał. Przez 7 lat jego domem był namiot. Po jego wizycie w Dzień Dobry TVN w kwietniu 2016 roku do społecznika zgłosiło się wiele osób, które zaoferowały mu własny kąt. Dziś mieszka w domku, któremu zabrakło gospodarza. Przed śmiercią był nim mąż obecnej właścicielki. Jacek utrzymuje się z koncertów i sprzedaży książki, której jest autorem. Jego historia to dowód na to, że dobro wraca.
Ten 25-latek z Argentyny marzy o tym, by całkowicie upodobnić się do elfa. Luis Padron przeszedł już kilka operacji i zabiegów, by zrealizować swoje marzenie i wyglądać jak postać fantasy. Rozjaśnił sobie włosy i skórę, przeszedł operację nosa, usunął laserowo owłosienie z całego ciała oraz operacyjnie zmienił koloru oczu z brązowego na niebieski. Planuje jeszcze operację uszu, by były spiczaste, szczęki szyi i żeber, by mieć wąską talię. Ile miesięcznie wydaje na zabiegi kosmetyczne? Dlaczego chce upodobnić się do elfa? Czym się zajmuje zawodowo? Zobaczcie rozmowę dziennikarza Dzień Dobry TVN Roberta Stockingera z człowiekiem elfem.
4 lipca 1943, Gibraltar. W katastrofie lotniczej ginie gen. Władysław Sikorski. Po przeprowadzonym śledztwie IPN stwierdza, że był to wypadek. Czy aby na pewno? Historycy podzieleni są na dwa obozy: zwolenników teorii wypadku i tych, który uważają, że był to zamach. Wśród tych drugich - Dariusz Baliszewski, historyk i dziennikarz. Na badanie sprawy poświęcił 25 lat swojego życia. Efekt: książka "Giblartar. Tajemnica Sikorskiego". Jak twierdzi jej autor, generał ukrywał wiele faktów dotyczących swojego życia, takich jak choroba psychiczna ojca i brata oraz chłopskie pochodzenie. "Sikorski to nienawistnik" - powiedział w Dzień Dobry TVN Dariusz Baliszewski. Jaka jest prawda o śmierci generała?