Chór emerytek marzy o wycieczce do La Scali. Zbiera fundusze w internecie

Do Marcina Mellera napisała nieznana mu wcześniej Pani Alina, że jej mama wraz z dwunastką ponad siedemdziesięcioletnich koleżanek występuje w zespole śpiewaczym, utworzonym we wsi Białki pod Siedlcami. Panie marzą o tym, aby odwiedzić słynną mediolańską La Scalę. Historia wydała się prowadzącemu Dzień Dobry TVN tak urocza, że postanowił odwiedzić śpiewaczki z Białki.

Białki to mazowiecka wieś, licząca około 800 mieszkańców - z przedszkolem, szkołą, świetlicą i jednym sklepem spożywczym.
>>> Zobacz także:
Od 2011 roku działa tam, założona przez Elżbietę Łęczycką, grupa śpiewacza "Białki". Najmłodsza członkini zespołu ma 56 lat, najstarsza - 76, a wszystkie są emerytkami. W zespole są dwaj panowie. Grupa aktywnie włącza się w kulturalne inicjatywy swojej miejscowości i regionu. Można ją zobaczyć i usłyszeć podczas dożynek, festynów i innych uroczystościach. W ciągu roku "Białki" dają od 40 do 50 koncertów. W swoim repertuarze mają piosenki "z dzieciństwa i młodości". Najdalej wyjechały na koncert do Węgrowa.
Zespół dba także o kultywowanie lokalnych zwyczajów. Za swoje występy "Białki" nie pobierają pieniędzy, bo - jak mówią - wszystko robią z pasji, a fundusze na swoją działalności zdobywają dzięki sprzedaży własnoręcznie zrobionych pierogów i wypieków.
Marzeniem śpiewaczek jest wyjazd do La Scali i udział w koncercie światowej klasy śpiewaków operowych. Aby je zrealizować, w internecie, dzięki pomocy dzieci, uruchomiły zbiórkę na wycieczkę do Mediolanu. Do Włoch chciałyby pojechać jesienią.

Zawsze powtarzałyśmy młodym, że nie tylko warto mieć marzenia ale i nie rezygnować z nich. Mówiłyśmy to jako matki, babcie, nauczycielki czy członkinie lokalnej, wiejskiej społeczności. Natomiast nigdy nie pozwalałyśmy sobie nawet pomyśleć o tym, że my same też je mamy. Dlaczego starsi ludzie odbierają sobie prawo do marzeń? My znamy odpowiedź na to pytanie...

- napisały na stronie zbiórki.
Na przygodę życia Białki potrzebują około 40 tys. zł. Pierwsze darowizny już wpłynęły, ale do zebrania całej kwoty jeszcze trochę brakuje. Grupę śpiewaczą Białki można wesprzeć na portalu zrzutka.pl pod hasłem "Przygoda życia po 70tce. Marzenia mogą obudzić się w każdej chwili".
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Pozostałe wiadomości