Elżbieta Wysoczańska jest kobietą sukcesu, spełnioną matką, Polką, która - dzięki kosmetykom - na stałe wpisała się w pejzaż francuskiego luksusu. Odwiedziła ją w Paryżu prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Dlaczego Elżbieta wybrała stolicę Francji na miejsce swojego zamieszkania? Jak to się stało, że absolwentka iberystyki postanowiła produkować kosmetyki? Co dodaje do swoich produktów? Czy w Paryżu łatwo odnieść sukces?
Marzia Gaggioli zakochała się w Polsce do tego stopnia, że chciała reprezentować nasz kraj w konkursie Eurowizji. Czemu się nie udało? W sumie napisała około 1200 piosenek i nagrała ponad 100 teledysków. Co zafascynowało ją w naszym kraju i dlaczego nie była jeszcze w Polsce? Z nietuzinkową, włoską piosenkarką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
John Godson był jednym z bardziej popularnych polskich polityków ostatnich lat. Gdy po ostatnich wyborach nie dostał się do parlamentu, postanowił zająć się spełnianiem swoich marzeń - został farmerem w Nigerii! O swoim nowym życiu i stosunku do polityki opowiedział Robertowi Stockingerowi:"Śledzę ale nie komentuję. Odpoczywam od polityki. To co robię tutaj daje chyba więcej adrenaliny, niż to, co tam się dzieje w polskiej polityce". O tym jak wygląda "życie po Sejmie" opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry TVN: Renata Beger i Paweł Poncyliusz. Natomiast o to, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości spytaliśmy Jacka Santorskiego.
Czy Dawid Woliński zaprojektował swój komunijny garnitur? Czemu Leszek Stanek przeraził swoje babcie? Czy Izabela Janachowska "załapała się" na komunię w albie? W Dzień Dobry TVN wspominali swoje pierwsze komunie. A jak ta uroczystość wygląda dziś i co najważniejsze jest dla dzieci?
Jacek i Andrzej są razem od 6 lat. 5 lat temu wyjechali do Brighton i tam zalegalizowali swój związek. Niedługo potem zaadoptowali 2 braci. Czy trudno było zalegalizować związek w Anglii? Jak wyglądał proces adopcyjny? Według polskiego prawa ich rodzina nie istnieje. Czy chcieliby wrócić do kraju? Rodzinę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Czy dzieci nie rozumieją co Sienkiewicz napisał w "Ogniem i mieczem"? A co z "Panem Tadeuszem"? Czy w kanonie lektur szkolnych powinny zostać teksty, które są naszym dziedzictwem narodowym? A może lepiej sięgnąć po współczesne tytuły, które uczniowie będą chętnie czytali? W Dzień Dobry TVN głos w sprawie zabrali: Małgorzata Halber, Marcin Meller i Natalia Fiedorczuk-Cieślak.
„Definitywnie?” i „Ostatecznie?” to zdecydowanie najczęściej padające w Milionerach pytania. Podobno brzmią one w głowach wszystkich maturzystów, którzy musieli stawić czoła pytaniom zamkniętym na egzaminie po liceum. Które z nich jest bardziej ostateczne? A jakie pytanie Filip Chajzer zadał Hubertowi Urbańskiemu?
Na pustyni w stanie Utah (USA) znajduje się ośrodek NASA, w którym panują warunki zbliżone do tych panujących na Marsie. Znalazła się tam grupa złożona w całości z Polaków. Czy mają szanse polecieć na Czerwoną Planetę? Czy polska myśl techniczna jest bliska światowej? W Dzień Dobry TVN o życiu na Marsie powiedzieli: Krzysztof Jędrzejak, Jędrzej Górski i Michał Kazaniecki - Polacy, którzy przez 2 tygodnie testowali kosmiczny sprzęt i rozwiązania technologiczne, które być może zostaną wykorzystane podczas pierwszej na świecie misji na Marsa. Dlaczego przygotowania do niej trwają tak długo i ile trwałaby podróż?
Wiktor Zemanek, Marcin Gmerek i Bartłomiej Polak mówią o sobie, że są nowoczesnymi drwalami. Pochodzą z Bielska-Białej i na co dzień zajmują się budowaniem górskich tras rowerowych. Jak wygląda ich praca? Dlaczego wolą wysiłek fizyczny od pracy w biurowcu? Jak ze swoją niszową ofertą docierają do klientów? W Dzień Dobry TVN powiedzieli o pracy, która jest jednocześnie ich pasją.
W dzisiejszych czasach ekrany telefonów świecą z każdej strony. Kiedy nie wypada używać komórki? Jak zmieniło się podejście do używania technologii na przestrzeni pokoleń? W Dzień Dobry TVN youtuber Artur Filipowicz oraz trener i konsultant etykiety biznesu i protokołu dyplomatycznego dr Irena Kamińska-Radomska powiedzieli, co to jest netykieta i kiedy nie należy wyjmować telefonu z kieszeni.
Jak dowiedział się Filip Chajzer, "mężczyzna powinien konsumować życie". Lepiej konsumuje się je w parze, czy w pojedynkę? Jeśli w pojedynkę, to kim jest ten stary kawaler, o którym ostatnio tak głośno? Ile lat ma ten jegomość? Jak wyglądają jego buty? I czym różni się od singla? A co to "bykowe"? Zobaczcie, czego dziennikarz Dzień Dobry TVN dowiedział się na polskich ulicach.
Profesor Zbigniew Pełczyński wykształcił ponad 90 polityków z 35 krajów. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych wykładowców Oxfordu. Skąd wiedział, że Bill Clinton nie będzie profesorem? Jakim uczniem był Radosław Sikorski? "Spod jego ręki wychodzą liderzy nie przywódcy" - powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Senkarze jeden z jego studentów.
Karolina Pawelczyk jest ilustratorką mody. Jej pracami zachwycił się sam Marc Jacobs - amerykański projektant mody. Jaką techniką tworzy ilustracje? W jakiej szkole rozwijała swoje umiejętności?
Półtora roku temu Michał Figurski przeszedł udar wywołany cukrzycą. Jak to wydarzenie zmieniło jego życie i priorytety? Jak się czuje? Dziennikarza gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Ewa van der Veer została właścicielką jednej z lubelskich kamienic. Budynek został postawiony na początku XX wieku. Pani Ewa oprowadziła po nim reporterkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Jaroszyńską. Co wyjątkowego jest w kamienicy i mieszkaniu zajętym przez Panią Ewę i jej męża?
Januszy można spotkać wszędzie - są Janusze parawanów, Janusze siłowni, Janusze biznesu, a nawet Janusze zakupów. Zjawisko "januszostwa" zaczęło dotykać wszystkich sfer życia publicznego, dlatego mądre i tęgie głowy postanowiły zdefiniować typowego Janusza. Kto zatem może nim być? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Dowiedział się również, jak zachowuje się żona Janusza - Grażyna i ich syn - Seba. A także nauczył się "przykucu sebowego".
Jak można wygodnie żyć w kawalerce? Jak się w niej dobrze urządzić? Odwiedziliśmy Anetę i Mateusza, małżeństwo, które żyje w 34-metrowej kawalerce. Zobaczcie, jak urządzili swoje małe mieszkanie. A w studiu Dzień Dobry TVN o kawalerskim życiu w kawalarce rozmawialiśmy z dziennikarzem Mateuszem Hładkim, muzykiem Tomaszem Lubertem i aktorką Joanną Jarmołowicz.
Gdy się poznali, oboje byli już po 40. i dawno przestali szukać miłości. Kiedy ich oczy się spotkały, świat na chwilę stanął w miejscu... Poznajcie historię dojrzałej miłości Zofii i Tadeusza Gwiaździńskich, z którymi rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Ich historia to dowód na to, że prawdziwą miłość można spotkać w najmniej spodziewanym momencie życia.
Uczniowie zapisują się do fitness klubów, ale rzadko zostają w nich na więcej niż kilka tygodni. Są jednak wyjątki. Należą do nich: Borys Szkodziak i Oliwia Zdunowska. Od ilu lat ćwiczą na siłowni? Ile godzin tam spędzają? Co im daje sport? Dowiedzieliśmy się również, od którego roku życia młodzi ludzie mogą uprawiać sporty siłowe.
Policjant to jeden z bardziej stresujących zawodów. W Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski i dr Mariusz Sokołowski mówili, jak presja wpływa na życie funkcjonariuszy i na co są narażone rodziny policjantów.
Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje, aby rodzice dzieci do 10. roku życia pracowali krócej. Jak to miałoby wyglądać w praktyce? Jaki wpływ te zmiany miałyby na zatrudnienie i wynagrodzenie rodziców? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z pomysłodawcą projektu posłem PSL Mieczysławem Kasprzakiem, koordynatorką kampanii społecznej Amandą Szeligowską i dziennikarzem TVN24 BIS Pawłem Blajerem.
O tym, co wolno, a czego nie wolno robić na balkonie, Bartek Jędrzejak rozmawiał z prawnikiem Przemysławem Ligenzowskim.
Znalezienie pierwszej pracy dla niektórych jest bardzo stresujące. Czego najbardziej obawiają się absolwenci, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy? Jak ważny dla ich kariery jest staż? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: dyrektor Polskiej Rady Biznesu Małgorzata Durska i ekspert rynku pracy Marcin Fiedziukiewicz.
Zegarmistrz Marek Drzażdżyński prowadzi rodzinny biznes. Powiedział nam, gdzie powstał pierwszy zakład i jak wygląda jego praca. Na co zwraca uwagę oglądając film?
Tomasz Banach jest komornikiem i muzykiem. Zespół, w którym gra nazywa się Zmiana dozoru. Skąd wzięła się nazwa grupy? Ile płyt nagrał zespół? Jakim komornikiem jest Tomasz?
Nastolatka z Olsztyna popełniła samobójstwo po tym, jak do sieci trafiło mogące ją skompromitować wideo z imprezy. Policjanci nie wykluczają, że ktoś wrzucił dziewczynie do napoju narkotyk powodujący utratę świadomości. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pedagoga społecznego Mariusza Jędrzejko, aby spytać, jak działają takie substancje i jak się przed nimi chronić.
Jedna z uczennic pobiła swojego kolegę, bo ten od wielu tygodni czynił pod jej adresem seksualne aluzje. Jak należy reagować w szkole na tego typu zaczepki? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog Paulinę Trojanowską z Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.
Pasją proboszcza parafii PW. Wszystkich Świętych w Siemoni Marka Wyjadłowskiego jest kick-boxing. Skąd się wzięła miłość do tego sportu? Czy koledzy z klubu sportowego klną w obecności księdza? Czy wykorzystałby swoje umiejętności gdyby trzeba było kogoś obronić? Jak parafianie reagują na jego pasję? Księdza Marka gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Dwa lata temu w Dzień Dobry TVN pokazywaliśmy historie ludzi, którzy wygrali walkę z nadwagą. Do studia zaprosiliśmy dwóch bohaterów cyklu Odważeni: Fatimę Orlińską, która schudła 75 kg i lżejszego o 70 kg Remigiusza Ciupka, by zapytać, jak obecnie wygląda ich życie. Trzymają wagę? A może zrzucili kolejne kilogramy?
W małym kościółku w Skierniewicach co wtorek odbywają się msze święte z udziałem Wspólnoty uwielbienia "Głos Pana". Na te msze co tydzień przyjeżdża kilkaset osób. Powód jest jeden: Marcin Zieliński. Marcin jest młodym charyzmatykiem i absolwentem AWF-u. Za swoją posługę nie chce pieniędzy. Jak odkrył, że Bóg działa za pomocą jego rąk?