Parenting

Pozwoliła zrobić 5-letniemu synowi tatuaż z henny. Jej decyzja miała opłakane skutki

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Parenting.pl/News.com.au
Tatuaż z henny

Wiele osób decyduje się na tatuaż z henny podczas wymarzonych, egzotycznych wakacji. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że może on wywołać silną reakcję alergiczną. Tak było w przypadku 5-letniego chłopca, który do dziś ma na swoim ramieniu dużą bliznę.

Reakcja alergiczna na tatuaż z henny

Tatuaże z henny cieszą się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających egzotyczne kraje. Kosztują kilka złotych, a ich kształty potrafią być naprawdę piękne. Niestety mogą wywołać też reakcję alergiczną. Dlatego zanim zdecydujemy się na pomalowanie ciała henną, warto wykonać próbę uczuleniową, polegającą na nałożeniu niewielkiej ilości specyfiku na skórę i zmyciu go po 10–15 minut. Jeśli w ciągu następnych 24 godzin nie wystąpią objawy alergii w postaci zaczerwienienia, świądu, czy pęcherzy, spokojnie można wykonać tatuaż. 

Zasady tej prawdopodobnie nie znała mama 5-letniego Logana Byrne'a, która w 2019 roku spędzała z synem wakacje na Bali.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

5-latek poparzony przez tatuaż z henny

Trzeciego dnia pobytu chłopiec dostrzegł na ulicy mężczyznę wykonującego tatuaże z henny. Poprosił mamę, by ta pozwoliła mu na ozdobienie swojego ciała niewielkim malunkiem. Kobieta zapłaciła jedynie 5 dolarów. Louise widziała, że wielu turystów decydowało się na tego typu pamiątkę, więc nie przeczuwała, że ta decyzja może przynieść przykre konsekwencje.

- Był z tego naprawdę zadowolony i wszystko było w porządku - opowiada. Problemy zaczęły się, dopiero gdy rodzina wróciła do domu. Tatuaż blaknął i pojawiła się niepokojąca reakcja alergiczna. Rodzice zauważyli zaczerwienioną skórę i natychmiast zabrali malucha do szpitala. Lekarze stwierdzili u 5-latka poparzenie chemiczne.

Bolesne blizny i świąd były bardzo uciążliwe. Specjaliści przepisali mu maść z kortyzolem. Prawdopodobną przyczyną tej reakcji alergicznej był fakt, że użyta henna nie była w pełni naturalna. Zawarte w niej składniki chemiczne mogły wywołać groźne podrażnienia.

Mama chłopca postanowiła opowiedzieć o historii swojego syna w mediach, by ostrzec innych rodziców. Jak sama przyznaje, podeszła do sprawy zbyt lekceważąco i nie chce, aby ktoś popełnił ten sam błąd, co ona. Niestety po tatuażu została blizna, która może zejść dopiero po wielu latach lub nawet pozostać na ramieniu 5-latka na zawsze.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Parenting.pl/News.com.au

Źródło zdjęcia głównego: Napaporn Awungshi / EyeEm / Getty Images / Caters News

Pozostałe wiadomości