ból

  Marzena Figiel-Strzała w kolejnej odsłonie cyklu "Dzieci Świata", który opowiada o życiu najmłodszych z najdalszych zakątków Ziemi, przybliżyła widzom Dzień Dobry TVN etiopskie plemię Hamer charakteryzujące się niebywałym okrucieństwem wobec dziewczynek i kobiet.

  Co powodowało dolegliwoścI?

  Konsekwencje nowego trendu pokazała jedna z użytkowniczek aplikacji.

  "Ważne jest, żeby mieć te inne przestrzenie"

  Rzadką chorobę zdiagnozowano u niej dopiero po 7 latach.

  Do tragicznego zdarzenia doszło 25 sierpnia jednym z kościołów w Tychach.

  Wielu z nas zastanawia się, co czuje człowiek, kiedy umiera. Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie znaleźli lekarze jednego z amerykańskich szpitali. Do jakich wniosków doszli?

  Przebywanie z nim zdołuje największego optymistę.

  Chłopiec do dziś ma na swoim ramieniu dużą bliznę.

  Detektyw wskazał zachowania, które powinny cię zaniepokoić.

  Niemal każda miesiączkująca kobieta wie, że okres potrafi bardzo mocno utrudnić codzienne funkcjonowanie. Bóle menstruacyjne bywają tak silne, że niektóre panie nie mają siły wstać z łóżka. Dolegliwości, które towarzyszą miesiączce często bywają bagatelizowane, dlatego pewna kanadyjska firma stworzyła niezwykłe urządzenie. Pozwala ono niedowiarkom na własnej skórze przekonać się z czym mierzą się kobiety. Co czuli mężczyźni, którzy odważyli się sprawdzić, jak działa urządzenie?

  "Najbardziej znanym przypadkiem był delfin, który zakochał się w swojej trenerce".

  Czy żałobę można podzielić na ważną i mniej ważną?

  Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Yate w Wielkiej Brytanii.

  Na diagnozę 27-latka czekała aż dziewięć miesięcy.

  Niestety nie wszyscy internauci byli zachwyceni jego zachowaniem.

  Fibromialgia to choroba o niepoznanych przyczynach, a jej leczenie jest niezwykle trudne. Tylko 25% chorych doświadcza remisji choroby. Na czym polega fibromialgia? Jakie są jej objawy i metody leczenia? Wyjaśniamy z okazji Dnia Wiedzy o Fibromialgii.

  Pan Paweł Kitlas ma poważne problemy ze zdrowiem. Jego noga puchnie, do tego tworzą się na niej bolesne guzy. Żaden z lekarzy, u którego do tej pory szukał pomocy, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę mu dolega i jak można temu zaradzić. - Jeśli nie znajdę pomocy, to obetnę sobie nogę – mówił w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl. Nadzieją dla mężczyzny może być leczenie za granicą.

  Geranium, pelargonia pachnąca, anginowiec, czy najprościej anginka, to nazwy rośliny znanej od lat w medycynie naturalnej. Hodowana w domach, często zajmowała dumne miejsce na babcinym parapecie. Jej dekoracyjne atuty, to jednak nie wszystko. Anginka to istne remedium na wiele chorób. Do czego wykorzystuje się geranium?

  Poranny ból głowy to niezwykle problematyczna dolegliwość. Zwłaszcza, jeśli musimy wstać do pracy. Co oznaczają takie poranne bóle?

  Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami po zwolnieniu? O tym opowiedziała terapeutka i trenerka motywacyjna Alina Adamowicz.

  Przewlekły stres ma bardzo niekorzystny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Zdarza się, że napięcie w naszym ciele jest tak duże, że nieświadomie zaciskamy szczękę, a to może powodować bóle, głowy, szyi czy karku. Jak sobie pomóc? Jakie ćwiczenia pomogą nam uwolnić się od nadmiernego stres? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Justyna Bolek, trenerka fitness.

  "Nie krzywdź mnie!"

  Jakie asany sprawdzą się podczas menstruacji?

  Czym są zmiany typu Modic?

  Zespół Ehlersa-Danlosa to choroba genetyczna tkanki łącznej. Jednym z jej objawów jest silny, trudny do zniesienia ból. Jak wygląda codzienne życie z chorobą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z pacjentką Katarzyną Bryłą oraz jej mamą Anetą Bryłą.

  Maść przeciwbólowa dla dzieci to rzadkość. W większości przypadków zastępują ją bezpieczne i delikatne tabletki lub czopki. Po maść przeciwbólową dla dzieci sięga się właściwie tylko w przypadku urazu mechanicznego (a konkretnie stłuczeń). Warto pamiętać, że w przypadku stłuczenia, zanim sięgniemy po maść dla dziecka, trzeba upewnić się, że nie doszło do uszkodzenia skóry.

  Ciężarne kobiety często skarżą się na ból mięśni i stawów. W celi ich odciążenia stosuje się kinesiotaping. W Dzień Dobry TVN Celina Wycech, fizjoterapeutka uroginekologiczna opowiedziała o tej metodzie.

  "Wymyślasz", "przesadzasz", "weźmiesz tabletkę i przejdzie" – ile razy słyszałyście te słowa? Tymczasem PMS to nie fanaberia ani powód do żartów. To dolegliwość, z którą każdego miesiąca walczy wiele kobiet.  Jak zdiagnozować zespół napięcia przedmiesiączkowego i odróżnić go od innych chorób? O tym opowiedziała nam Katarzyna Skórzewska, ginekolog, endokrynolog.