Finanse i Praca

"Dobry Start", czyli dodatkowe 300 złotych na dziecko. Do kiedy można składać wniosek?

Finanse i Praca

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko/Diana Ryściuk
Źródło:
gov.pl.tvn24.pl
300 złotych

Z początkiem lipca ruszył nabór wniosków do programu "Dobry Start", potocznie zwanego 300 plus. Rodzice mogą dostać w jego ramach dodatkowe środki na szkolną wyprawkę. Dodatkowe pieniądze przysługują więc opiekunom, których dzieci uczęszczają do szkoły. Do kiedy nabór wniosków? Kiedy wypłaty świadczeń?

Program "Dobry Start" - nabór wniosków

Nabór do nowej, tegorocznej edycji programu "Dobry Start" ruszył 1 lipca. Będzie trwał do 30 listopada 2022 roku. Jest to świadczenie jednorazowe, które przysługuje wszystkim uczniom, rozpoczynającym nowy rok szkolny. Oznacza to, że nie ma kryterium dochodowego, które mogłoby uniemożliwić dostanie dofinansowania.

Kiedy wypłaty 300 plus?

Rząd zapowiedział, że pierwsze wypłaty świadczeń, które ruszyły w poniedziałek 18 lipca. Z jednorazowego wsparcia skorzystać ma 4,4 milionów uczniów. Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu mają dostać pieniądze najpóźniej do 30 września. Osoby, które zdecydują się na późniejsze złożenie dokumentów - we wrześniu, październiku bądź listopadzie, mogą spodziewać się wypłaty świadczenia w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Finanse i praca

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jak złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start"?

Wnioskami, ich rozpatrywaniem oraz wypłatą funduszy zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dokumenty można przesyłać jedynie drogą elektroniczną, a więc przez portal Emp@tia, portal PUE ZUS lub przy użyciu swojej bankowości elektronicznej.

Komu przysługuje dodatkowe 300 złotych na dziecko z programu "Dobry Start"?

O fundusze z programu "Dobry Start" mogą zgłaszać się rodzice dzieci uczęszczających do szkoły do 20. roku życia. W przypadku uczniów z niepełnosprawnością okres ten jest wydłużony do 24. roku życia. Nie przysługuje on jednak opiekunom dzieci chodzących do przedszkola bądź realizujących roczne przygotowanie przedszkolne, czyli "zerówki". Program dofinansowania nie obejmuje również studentów.

Więcej na temat świadczeń rodzinnych w tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko/Diana Ryściuk

Źródło: gov.pl.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Krzysmam/Getty Images

Pozostałe wiadomości