Prezenty na Dzień Dziecka. Jakie zabawki kupić, by rozwijały wyobraźnię? Joanna Koroniewska podpowiada

Jak mądrze wybrać prezent z okazji Dnia Dziecka?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, więc to ostatni dzwonek, by poszukać odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy. W sklepach online jest tak duży wybór zabawek dla dzieci w każdym wieku, że aż trudno się zdecydować. Joanna Koroniewska ma na to swoje sprawdzone patenty. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, jakimi zasadami się kieruje, kupując upominki córkom.

Dzień Dziecka - jaki prezent kupić?

Warto rozważnie wybierać zabawki dla dzieci, by nie tylko zajęły ich uwagę na dłużej, ale też rozwijały kreatywność czy zdolności manualne. To właśnie podczas zabawy maluch może się uczyć logicznego myślenia, rozwijać wyobraźnię przestrzenną czy uczyć się pracy w grupie.

Joanna Koroniewska ma dwie córki, starsza ma 14 lat, a młodsza 5. Na co aktorka zwraca uwagę, kupując prezenty na Dzień Dziecka?

- Ja bardzo słucham moich dzieci, wysłuchuję ich oczekiwań. Bardzo zależy mi na tym, żeby kupić wszystko w dobrej cenie, nie przepłacić. Dlatego też, powiem szczerze, jestem użytkownikiem Amazon Prime, gdzie mam przesyłki za darmo, więc już jestem oszczędna. Wybieram ten dany produkt i dokładnie wiem, kiedy przyjdzie - powiedziała Koroniewska. - Bardzo ważną i kluczową sprawą jest to, żeby te zabawki tworzyły wspólną zabawę. I to jest clue wszystkiego. Uważam, że mimo moich 45. urodzin, mam w sobie dziecko. Wczoraj budowałam kościół, dzisiaj pewnie będę grała w jakąś grę planszową. Posiadanie dzieci to jest bardzo ważny element życia, polegający na tym, że nie stawiamy dziecka gdzieś pod ścianą i ono nie bawi się samo, tylko jednak z nim funkcjonujemy - podkreśliła Joanna.

Joanna Koroniewska poleca prezenty dla dzieci

Córki Joanny Koroniewskiej są w różnym wieku, więc każda z nich lubi prezenty z innych kategorii.

- Starszej córce kupuję elektronikę, a młodszej rzeczywiście zabawki. Jest w krainie księżniczek, teraz ma taki okres, że te księżniczki są dla niej ukochane. Bardzo fajne są wszystkie zabawki, które będą edukowały nam dzieciaki. Moja 5-letnia córka zna już właściwie wszystkie kontynenty, dzięki specjalnym puzzlom, które dostała w prezencie. Drodzy rodzice, tutaj jest apel do was, pamiętajmy o tym, żeby kupować zabawki takie, które są rozwijające. A ja ze swojej strony zapewniam was, że jeżeli dzisiaj wejdziecie na Amazon.pl i tam będzie informacja, że dostaniecie przesyłkę przed 1 czerwca, to na pewno tak się stanie - wskazała aktorka.

Jakie Joanna ma plany na Dzień Dziecka?

- Lody, rower plus spektakl. Zamierzam na ten spektakl zabrać moją rodzinę. Posiadanie dzieci jest bardzo ważnym elementem w moim życiu i bardzo chciałabym doprowadzić do tego, żeby dzieci funkcjonowały w nim przez cały czas, nie tylko przez pierwszych parę lat. I chciałabym, żeby ta bliskość była zbudowana już teraz, pewnie będzie procentowała później.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości