15-miesięczny maluch wypadł z okna. Śledczy badają sprawę

Dziecko zmarło po upadku z czwartego piętra
Dziecko zmarło po upadku z czwartego piętra
Źródło: Yaraslau Saulevich/Getty Images
Prokuratura bada sprawę 15-miesięcznego dziecka, które wypadło z okna mieszkania na czwartym piętrze w Warszawie. Śledczy posiadają już wyniki badań krwi matki i nagrania z kamer na policyjnych mundurach. Co wiadomo w sprawie?

Dziecko wypadło z czwartego piętra

Do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosło 15-miesięczne dziecko, doszło 30 marca 2024 roku w jednej z warszawskich kamienic przy ulicy Płockiej. Dziecko po upadku z czwartego piętra zostało przewiezione do szpitala, a jego życia niestety nie udało się uratować.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba poinformował, na jakim etapie znajduje się śledztwo. - Uzyskano opinię z zakresu toksykologii w zakresie próbki krwi zabezpieczonej od matki dziecka. Nie znajdowała się ona pod wpływem alkoholu, leków, środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych ani ich metabolitów - przekazał prokurator.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

13643899_jak-zabezpieczyc-sie-na-wypadek-smierci_720P
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
O czym należy pamiętać i jakich formalności dopełnić?
Źródło: Dzień Dobry TVN

- Mamy nagrania z kamer nasobnych funkcjonariuszy policji, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Na nagraniu jest moment wejścia do mieszkania, w którym znajdowała się matka dziecka. Oczekujemy jeszcze na opinię po sekcji z Zakładu Medycyny Sądowej. Zlecono też dalsze czynności policji. Dotyczą przesłuchania ustalonych świadków na okoliczności sprawy i sytuacji rodzinnej – dodał.

Ustalenia prokuratury

Jak podaje tvn24.pl, w tej sprawie śledczy mają też już opinię z zakresu informatyki. Dotyczy ona laptopa oraz telefonu należącego do matki dziecka. Postępowanie toczy się w sprawie. Chodzi o art. 160 par. 1. i 2. Kodeksu karnego.

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Art. 160 Kodeksu karnego [Narażenie na niebezpieczeństwo]

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości