Parenting

Książeczki dla dzieci o tematyce świątecznej. Co wybrać?

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Świąteczne książeczki dla dzieci
Świąteczne książeczki dla dzieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Rodzice, którzy nie mają jeszcze pomysłu na prezent dla swojego dziecka, mogą mu podarować książeczkę o świętach. Jakie pozycje zasługują na uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Katarzyną Stoparczyk, dziennikarką.

Dlaczego warto podarować dziecku książkę?

W ocenie Katarzyny Stoparczyk, dziennikarki książki o tematyce świątecznej to znacznie więcej niż zwykła lektura. - To są takie pomosty do miłości, do bliskości. To są papierki lakmusowe relacji - powiedziała. Nasza rozmówczyni przyniosła ze sobą kilka pozycji, które jej zdaniem zasługują na uwagę.

Jedną z nich jest "Serce w butelce". Jej autorem jest Olivier Jeffers. - Przepięknie zilustrowana, niewiele słów, ale [...] mogą być takim antidotum, kiedyś, na trudne dorastanie naszego dziecka. Historia zaczyna się od tego, że maleńka dziewczynka zachwycać się światem. Widzi te okruszki szczęścia dookoła, widzi te anioły, [...], i przychodzi bardzo trudny, traumatyczny moment i ona bardzo cierpi. Tak bardzo cierpi, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować i chowa swoje serce do szklanej butelki - powiedziała Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka. W pewnym monecie dziewczynka postanawia je wyjąć.

Jaką książeczkę o świętach wybrać?

Na uwagę zasługuj również książka "Święta na świecie" napisana przez Sofie Maria Brand. Można się z niej dowiedzieć, że są kraje, w których niegrzeczne dzieci zamiast rózgi dostają np. zgniłego ziemniaka. Warto sięgnąć również po pozycję "Święty Mikołaj bierze nadgodziny’" Michele D’Ignazio. - Święty Mikołaj traci robotę. I co robi? Nie załamuje się, tylko jeździ śmieciarką w nocy i wynajduje takie przedmioty, którym może nadać drugie życie - dodała nasza rozmówczyni.

Po które jeszcze książeczki o tematyce świątecznej warto sięgnąć? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości