Parenting

Jak kreatywnie spędzić święta z dzieckiem? Poznaj kilka sposobów

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
mamadu.pl
Poznaj kilka ciekawych sposobów

Święta to czas, który możemy spędzić z dzieckiem w bardzo kreatywny sposób. W każdej rodzinie istnieją pewne tradycje, np. wspólne pieczenie pierniczków. Jednak jest znacznie więcej zabaw, z których rodzice mogą skorzystać. Poznaj kilka propozycji.

Nagrajcie wspólną piosenkę

Możecie pozwolić poczuć się dziecku jak gwiazda estrady. Wybrać waszą ulubioną piosenkę, przebrać się w ciekawe stroje i nagrać utwór razem z teledyskiem. Wystarczy telefon, kilka rekwizytów i niepowtarzalny, wymyślony rodzinnie układ taneczny. Śmiechu będzie sporo, a może nawet uda się odkryć ukryty talent pociech.

Zabawa w roboty i postaci z bajek

Wspólna zabawa w roboty, a może w ulubionych bohaterów z bajek? Dlaczego nie! Świąteczny czas potraktujcie jako odskocznie od codziennych obowiązków. To dobry moment na wygłupy. Wymyślcie jakimi robotami, postaciami chcecie być. Możecie nawet ze starych pudeł zrobić zbroje. Ta zabawa z pewnością spodoba się dzieciom.

Świętowanie od Wigilii do Nowego Roku

Tuż przed Bożym Narodzeniem możecie wymyślić plan na wszystkie dni świąt. Niech każdy członek waszej rodziny powie, jakie aktywności by go ucieszyły. Zróbcie mini kalendarz i rozpiszcie każdy dzień.

Świadczenia rodzinne i opiekuńcze. Porady ekspertów

Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 roku
Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Spanie pod choinką

Wspólne biwakowanie pod choinką? Możecie rozłożyć materace, koce i spać pod świątecznym drzewkiem. Przygotujcie herbatę, gorącą czekoladę i waszą ulubioną komedię czy bajkę. Możecie też zagrać w gry planszowe, albo oglądać wspólnie stare zdjęcia.

Świąteczna pobudka

Poduszkowy atak czy pobudka piosenką? To też może być ekscytująca zabawa. Ustalcie, że osoba, która będzie najdłużej spała, zostanie obudzona w specjalny, wymyślony przez was sposób. Dzieci z pewnością będą chciały wstać pierwsze, a wówczas będzie więcej czasu także na inne aktywności i zabawy.

Zabawa przy stole

Zamiast rozmawiać na trudne tematy wykorzystajcie wspólny posiłek na miłą zabawę. Słowa na konkretną literę, wymienianie ulubionych kolorów, czy śpiewanie piosenek ze słowem, które będzie proponowała każda kolejna osoba. Zobaczycie, że żadne z was nie będzie chciało odejść od stołu.

Sekretny znak waszej rodziny

Możecie wymyślić jeden znak, który będzie oznaczał np. "Kocham cię". Kiedy będziecie pokazywać go sobie na spotkaniu w szerszym gronie, wasze więzi będą się zacieśniać. To wasz sekret i tylko wy wiecie, co oznacza.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: mamadu.pl

Źródło zdjęcia głównego: 10'000 Hours/Getty Images

Pozostałe wiadomości