Styl życia

Śledzik po kanadyjsku, wybitni aktorzy i duch tradycji. Świąteczne miasteczko Dzień Dobry TVN zawitało do Krakowa

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Świąteczne miasteczko DDTVN w Krakowie - poprawka
Świąteczne miasteczko DDTVN w Krakowie - poprawkaDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Bożonarodzeniowe miasteczko Dzień Dobry TVN dotarło do Krakowa. Dzięki zaproszonym gościom mogliśmy poczuć małopolskiego ducha świąt. Filip Chajzer i Kinga Burzyńska, którzy byli na miejscu, zadbali, żeby naszym widzom nie brakło atrakcji.

Artyści w miasteczku Dzień Dobry TVN w Krakowie

W świątecznym miasteczku Kindze Burzyńskiej i Filipowi Chajzerowi towarzyszyła orkiestra z Bochni. Było także malowanie piaskiem i smakowanie śledzi po kanadyjsku. Jak to w Krakowie, nie zabrakło kabareciarzy i aktorów. W Teatrze Bagatela trwają ostatnie szlify przed spektaklem "Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits" w reżyserii Krzysztofa Materny.

- Czuje się wspaniale, a zwłaszcza w takim gronie - powiedział Krzysztof Materna, dyrektor artystyczny Teatru Bagatela.

- Teatr Bagatela mimo pandemii gra cały czas. 5 premier zrobiliśmy. Dostaliśmy nawet prestiżową nagrodę im. Wyspiańskiego za ten rok, wyjątkowa nagroda w Krakowie - opowiadał Krzysztof Bochenek.

Świąteczny śledzik po kanadyjsku

Jednym z przysmaków, jakie czekały na naszych reporterów były śledzie kanadyjskie. Co ciekawe, w Kanadzie wcale nie jest to popularne danie.

- Nie je się śledzi w Kanadzie, ale mieszkam 16 lat w Polsce, więc się przekonałem. Mam syrop klonowy i to mój akcent kanadyjski tutaj - mówił Filipowi Chajzerowi Charlie.

- Śledź i syrop klonowy to miejsce, gdzie Polska spotyka się z Kanadą - powiedział nasz reporter.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Świąteczna zastawa

Wszyscy ci, którzy nie mają jeszcze wigilijnej zastawy, nie muszą się martwić. Kinga Burzyńska poznała miejsce, w którym nie jest jeszcze za późno na zakupy.

- Nie musimy chodzić po 10 sklepach, dwa dni przed świętami w jednym dużym sklepie możemy skompletować wszystko. Zawsze w Dzień Dobry TVN pokazuje nowoczesne rozwiązania. W trakcie świąt nowoczesna klasyka albo tradycja się obroni - Ewa Mierzejewska, dekoratorka wnętrz.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości